Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futunk a kutyával, hámmal....

Futunk a kutyával, hámmal. Miből lehet tudni, hogy elfáradt?

Figyelt kérdés

Milyen jele van annak, hogy már kifutotta magát, ha eleve nem húz, hanem kényelmesen gyaloggaloppozik mellettem, ráadásul hámmal. Én már hulla vagyok, de nem tudom, hogy a kutya hányadán áll, mert simán felveszi az utazótempónkat, ami neki kényelmes, mintha nem is lenne pórázon, persz e nem vehetem le a városban, de így a tökéletes.


Amíg feszt meg akar állni minden fűszálnál ha lelassítok levegőt venni, akkor még bőven van tartalékja?


Locsolhatok a szájába, fejébe időnként egy kis vizet? nem napon futunk, hanem fás, árnyékos részen.



2012. ápr. 5. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen fajta/mekkora/ mennyi idős kutyáról van szó?

A lefárasztás egyik legjobb módja ha a tempót váltogatod a kutyusoddal együtt. Pl. 10-20 méter futás (vagy több, ha úgy akarod) aztán cirka ugyanennyi nagyon lassú séta, kb. olyan tempóban mint amikor tyúklépéésel haladsz. És ezt újra, váltogatva. Állítólag a nagyon lassú séta sokkal fárasztóbb egy kutyának mint a futás, hiszen az ők természetes tempója a laza ügetés.

Az is elképzelhető, hogy valamiféle szellemi feladat, tanulás is hatásosabban fárasztó lenne mint csak a futás. Sok kutyus csak akkor fáradt igazán ha szellemileg is lefárasztjuk, nem csak fizikailag.

2012. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a lassú séta sokkal inkább igénybe veszi az izmokat, izületeket, míg az ügetés az egyik legpihentetöbb ebből a szempontból.
2012. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na akkor lehet, hogy sikerült pont a sétagalopptempójára ráérezni? Ugyanis hülye lenne húzni, és lemaradni se. Laza pórázzal mellettem jön, vagy előttem, és figyel ha lassítok-gyorsítok. A futásra igazából nekem van szükségem, de ígyis úgyis menni kell sétálni, akkor már miért ne. Csak nem szeretném a kutya résziről túlzásba vinni.


Esetleg időnként locsoljak neki egy kis vizet amiből lefetyelget?

2012. ápr. 5. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha több órát lent vagytok akkor persze, főleg már ilyen meleg napokon. :)
2012. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit futok, de nyáron a nagy hőségben fél óránként álljatok meg inni, és a fejét, pofiját nyugodtan vizezd be, esetleg az egész testét itt-ott, ha nagy a kánikula.


A lefárasztás pedig... Régen naphosszat ügettek a kutyák ha vadászni mentek, szóval én is inkább a szellemi+fizikai lefárasztást javaslom, mert csak fizikaival lehetetlen lefárasztani.

2012. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Ez jó. Akkor max félóránként lesrpickolom és nem lesz baj.
2012. ápr. 10. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!