Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kistestű kutyával lehetsz...

Két kistestű kutyával lehetsz egyszerre utazni buszon?

Figyelt kérdés
:)

2012. márc. 20. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyák?

Hát akkor ha szájkosár van rajtuk.

2012. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:

Igen, lehet. Garantálnod kell az utasok és a kutyák biztonságát. Póráz kell rájuk és szájkosár, vagy szállítóboxba kell őket rakni(nem írtad mennyire kicsik)

Ja, és jegyet kell nekik lukasztani.

2012. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, mert buszon csak 1 db kutya lehet!


Azt viszont nem tudom, mi van olyankor, ha több vakvezető kutya szállna fel, vagy ha én már fent vagyok, és egy vakvezetős kolléga is felszáll, lezavarnának engem, aki fizetett a kutyájáért és már fent volt azért, mert amaz meg ingyen is felszállhat? De ugye 1 buszon csak 1 kutya... tökmindegy, hogy kosárban, vagy pórázon, darab darab.

2012. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Rosszul tudod...


[link]


"Járművön (kocsinként) több kutya is szállítható, de perononként legfeljebb egy és ebben az esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak."


Tehát elvileg úgy lehetne, hogy az egyik kutyát helyben hagyod az egyik ajtónál, a másikkal meg megállsz a mellette lévő ajtónál :)))


Valóságban sofőrtől függ. Legutóbb 6 kutyával buszoztunk többen :)))

2012. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, mi az a "peron"...
2012. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bkv-nén is gond nélkül szállítottam több kutyát, a MÁVnál sem volt soha gond (nem mintha busz lenne...:D), viszont a volánon amikor két kutyámmal (póráz, szájkosár rajtuk) akartam felszállni, nem engedtek fel mondván, hogy egyszerre csak 1 kutya utazhat (és ha én már felszállok egy kutyával, más már nem szállhat fel.)



Nem néztem utána, hogy ez tényleg így van-e, vagy csak a sofőr volt szemét, de nem hiszem, hogy csak úgy rosszkedvében mondta volna...


De van valami olyan szabály is, hogy ha kézipoggyász méretű szállítóeszközben van állat, akkor azért nem kell fizetni jegyet.

(pl. vihetek macskát, kutyát, nyulat, akármit szállítóboxban.


(Csak érdekességképp megjegyzem, ha egy országúti bringa kerekeit kiveszem, az is pont poggyászméretűnek felel meg, így elvileg nem kellene fizetnem a szállításáért, de a gyakorlatban még nem próbáltam ki, működik-e az ördögi terv...:D)


A legtutibb amúgy mindig felhívni az utazási társaságot még az utazás előtt, nehogy a buszmegállóban érjen a meglepetés... (lsd. én és a volán...)

2012. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, hogy egy bedobozolt bernáthegyi kézipoggyásznak minősül :) Míg a szabadon eresztett csivava veszélyes véreb. Konkrétan a BKV-t nem tudtam, de a távolsági buszokon tuti csak 1 kutya lehet. Ahol többajtós felszállás van lehetetlen ellenőrizni hány kutya is van.
2012. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Peronnak az ajtó előtti részt nevezik...ez a régebbi vonatokon ugyebár evidens, hiszen a kocsik üléssel teli részeitől azt ajtóval választják el. Elvileg csak a peronon utazhatnak a 20 kg-nál nehezebb kutyák, de mi mindig leültük bent több nagytestű kutyával is, a kalauz sem szólt :D Csak egyszer nyomorogtunk a peronon 5 kutyával, mert teli volt a vonat...volt vagy 50 fok :O


Én sem tudtam először, hogy buszon mit értenek peron alatt...hát az ajtók környékét :D


Volánon tényleg 1 kutya utazhat egyszerre :( Ez akkor gáz, amikor kutyás rendezvényre megyünk, a busz pedig óránként jár :O De kulturált sofőrrel meg lehet oldani a dolgot: tavalyelőtt Vasadra mentünk egy rendezvényre. Összejöttünk vagy 6-7 kutyával, idegenek voltunk egymásnak nagy részben. Előre küldtem barátnőmet, Neki volt a legnagyobb szája :D Azt füllentette, hogy bemutatózunk, és ezek különlegesen kiképzett ebek :)))

Mivel az össze kutya pórázzal-szájkosárral rendelkezett és fegyelmezettek voltak, a sofőr húzta a száját, de nem szólt egy mukkot sem :D

2012. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bemutató stimmelt, bemutattátok hogyan kell sok kutyával szabálykönyvellenesen utazni :)
2012. márc. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!