Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás vagy sem?

Ivartalanítás vagy sem?

Figyelt kérdés

Olyanok írjanak , akik megbánták , hogy ivartalanították házi kedvenceiket , mert nem a várt hatást hozták , vagy negatív irányban változtak !

( Nekem nincs semmi bajom a kutyámmal , Ő is jól bírja a szukák közelségét, de mindenkinek ez az első kérdése -IVARTALANÍTVA VAN ? )

Ha nincs mellette kutya akkor is, megkérdi !

Elgondolkodtató, de jó fiú és nem akarom hogy esetleg negatív irányban változzon !


2012. ápr. 5. 19:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha túleteted, elhízik, ahogy bármelyik kutya. Még csak azt sem mondhatom, hogy jobban kell figyelni az etetésére egy ivartalanított kutyának, mert ha az ivaros kutyádon látod, hogy zsírosodik, ugyanúgy visszaveszel a kajájából és/vagy többet mozgatod, mint ha ivartalanítva van, nincs különbség.
2012. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kan kutyám (is) van, nagytestű, 8 hónaposan lett ivartalanítva, sosem fedezett. A csontjai ezután megnyúltak, az egész kutya olyan nyurga lett, előtte masszív, kanos kinézete volt. Mellette 2 ivaros szukám van, most tüzelnek. Az ivartalanított kan már elmúlt 2 éves, tehát több, mint 1 éve volt a műtét, mégis ugrálja a tüzelő szukákat, meg akarja őket hágni (nem dominancia, csak ilyenkor csinálja). Felügyelet alatt, vagy külön kell őket tartani, mert egyfolytában zaklatja őket. Pár napja egyik este csak 5 percre maradtak együtt, a kannak merevedése lett, görcsöt kapott, ezután 20 percig feküdt az udvarban mozdulatlanul. Szerintem, ha lett volna rá ideje, meghágja a szukát. Teljesen kiakadtam, azt hittem ilyen nincs! De mégis van!!!
2012. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mindkét heréjét kivették a műtét során.
2012. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem normális viselkedés, mindenképp megmutatnám orvosnak.
2012. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Beszéltem az orvossal, azt mondta előfordul.:(
2012. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
hát igen, sajnos az előforduló következményekről nem szeretnek beszélni. Én a kankutyát nem ivartalanitanám, teljesen felesleges. Egy szuka más, könnyebben betegszik meg.
2012. ápr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Felénk sok a felelőtlen gazdi. Itt a tavasz, a tüzelési idő. Csapatokban járják a kutyák a falut. Borzalmas. Tegnap kinéztem az ablakon, és látom, hogy két kutya össze van ragadva, épp az út közepén. Jött egy autó, egyik az egyik irányba ment volna a másik, a másik irányba. Szerencséjük volt, mert az autós lassított, kikerülte őket, de nm mindegyik ilyen rendes. Szóval ivartalanítás, mindenképp. Borzalmas amit ilyenkor művelnek, sok elütött kutyát látni ezidőtájt.
2012. ápr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy megnyúlik a kutya előfordulhat, de 99%-ban csak akkor szokott, ha túl korán lett ivartalanítva. Én is tartok tőle, épp ezért nem viszem még most, majd csak 1éves kora körül, de akkor mindenképp. A szökéstől nem tartok, nincs esélye, de most párzási időszak van és egy csomó játszótársunk meg van hülyülve a szukák miatt. Szergény gazdi kihozza a kutyáját, hogy játsszon, mozogjon. Erre az rákattan az első szukára attól függetlenül, hogy tüzel e vagy sem, és végig ott van a fenekében... (vannak ivartalanított kanok is, ők ugyanolyan normálisak, mint máskor). Na ez nekem nem hiányzik, sokkal egészségesebb lesz számára is, ha nem törnek elő az ilyen irányú ösztönei.
2012. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-)
2012. ápr. 6. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!