Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek "elrontottam" a...

Szerintetek "elrontottam" a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes kan németjuhászom. A nagy kutyámmal szokott itthon játszani, persze csak bizonyos keretek és felügyelet mellett.

Egyébként egy kis agresszív dög mert minden felnőtt kutyával kötekszik, ha pórázon van.


És tegnap sétáltunk, jöttek szembe egy boxerrel (felnőtt), akivel hagytuk ismerkedni őt kicsit. Nem is volt baj, aztán levettem a pórázt és a boxer (fajtájához híven) elkezdte körbeugrálni a picit, aki először odakapott neki, aztán morgott rá, utána pedig égtelen visításba kezdett, pedig a boxer csak játszani szeretett volna a maga heves módján.


Szerintetek? Ezzel most ártottam a kiskutyának?


2012. ápr. 6. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Meg kell tanulnia a "kutya kommunikációt" :)
2012. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Picit szocializálatlanabb mint kellene. Mindenképp sokat hord kutyák közé ... majd rájön hogy müködnek a dolgok.
2012. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon fontos lenne, hogy kutyaoviba vidd és hogy naponta találkozhasson kutyákkal (szabadon), mert ebben az időszakban kell megtanulnia kommunikálni a többi kutyával! Meg kell tanulnia, hogy meddig mehet egy felnőtt kutyával szemben, hogyan kell játszani a többi kölyökkel meg ilyesmi.
2012. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

akkor nem lesz később ebből problémája, nem akarom, hogy féljen a többiektől. :S

Otthon van egy felnőtt, szintén kan németjuhászom, ő elég durván tud játszani néha, egyszer véletlenül keresztül esett a kiskutyán futás közben, ő meg visított (gondolom meglepődött). De utána nem volt már gond, játszott tovább a naggyal, meg oda megy hozzá.


De az megint más, mert falkatárs, mint egy idegen kutya. Nem szeretnék neki lelki sérülést okozni, de gondolom ez érthető. :)

2012. ápr. 6. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, sőt minél több kutyával alakítsatok ki kapcsolatot ez a későbbiek folyamán meghálálja magát.
2012. ápr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor elviszem oviba, legalább ki is játssza magát. :)
2012. ápr. 6. 09:14
 7/7 A kérdező kommentje:

már megijedtem, mert olvastam a bevésődési időszakról, hogy 7-11 hetes korig tart, és ami rossz akkor éri a kölyköt, az élete végéig intenzíven megmarad.


De gondolom ez kutyánként változhat.. nem?


Ha felnőtt kutya ugat a kerítés mögött, ő kiáll kétlábra és ordít a felnőttre, akkor is ha 1 méterre áll tőle, akkor is ha 5 centire, és akkor is ha már jóval arrébb mentünk.

Kicsit agresszív a csöppség...

2012. ápr. 6. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!