Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hogy legyen így kutyám?

Most hogy legyen így kutyám?

Figyelt kérdés
Júniusban, suli után kapnék kutyust, hogy ne kelljen egyedül itthon lennie míg ideszokik, meg szobatisztának tudjam nevelni. De egy hónapot (egész augusztus) Németországban leszek dolgozni és nem vihetem magammal a kutyust. És apum sajnos olyan, hogy minden kutyát (eddig) elvadított tőlünk és félek hogy az enyémmel is ez lenne ha itthon hagynám. Nem tudom hogy mi legyen :S

2012. ápr. 6. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Júniustól aktív szoktatás,júniusig (2 hónap!) apu megnevelése!
2012. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sajnos ilyen esetben választanod kéne.

Kutyus vagy munka?


Ha mindenképp dolgozni akarsz kimenni, akkor inkább utána hozz el kölyköt. Attól, hogy nem vagy vele egész nap, mg nem lesz semmi baja. Én munka mellett nevelek most egy kölyköt. Amikor haza hoztam, kivettem egy hét szabit, amit te is megengedhetsz magadnak, még ha sulis is vagy.

De ha nem, akkor érdemes pénteken elhozni és ott van egy komplett hétvége.


Addig a kölyök megszokja az új helyét, a gazdáját, stb.

Utána mehet minden a rendes kerékvágásba. Haza érsz, játszotok, foglalkozol vele.


Én biztos nem hagynék itthon egy hónapra egy kölyköt, pedig az én szüleim imádják a kutyákat és 100%osan megbízok bennük, de a kölyök az én kutyusom, nem más nyakába akarok vele koloncot.

2012. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kutyát akkor kellvenni, ha van rá időd. Ez nálad nem a junius.

Vedd később

2012. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszajöttél, akkor vállald a kutyát, addig nincs sok értelme.
2012. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent asz, hogy "elvadította" édesapád ?
2012. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az elvadítás annyit jelent, hogy úgy elneveli tőlünk, hogy senki másra nem hallgat csak rá, bárkit képes lenne megharapni, senkire se figyel, hiába szólunk oda neki erőteljes hangnemben.

Anya akarja a júniust, mert nem akarja, hogy amíg nem szobatiszta, itthon legyen egyedül a kutyus, ezért nem jóaz se, hogy augusztus után legyen kutyus, mert akkor megintcsak nem vagyunk itthon.

2012. ápr. 6. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyetek a munkád után olyan kutyát, ami már szobatiszta. Feltételezem, tenyésztőtől, vagy menhelyről, és semmiképp sem szaporítótól vásároljátok a picit.

Beszéljétek meg azzal, akitől hoznátok a kutyát, hogy ekkor hoznátok, és addigra neveljék nektek szobatisztára, mert az nálatok probléma forrása. A normális helyeken segítőkészek lesznek! :)

2012. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, azt közös neveléssel bőven meg lehet oldani. Ha nem vagytok otthon, gondolom, édesapád sincs olyankor otthon. Kb egyenlő eséllyel van így mindenki a családban a neveléshez.
2012. ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vagy mindenki "beszáll" a kutyanevelésbe egymással kommunikálva és egyetértésben, vagy ne vegyetek kutyát magatokhoz!
2012. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!