Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyám husky, vagy...

Első kutyám husky, vagy inkább német juhászkutya legyen?

Figyelt kérdés
Melyikkel "könnyebb"?

2012. márc. 16. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
a német juhásszal, ha mész suliba
2012. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Hát kinek melyikkel... A német juhász munkakutya, dolgoztatni kell, ha nem akarod, hogy viselkedési problémái legyenek. A husky kevésbé "melós", de azért egyszerűnek azt sem nevezném, sokat kell sétáltatni, futtatni, és a szocializálására is nagy figyelmet kell fordítani.
2012. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

ajjaj:)


ha már a "melyikkel könnyebb" kérdés elhangzik, akkor egyiket se válaszd.


egyikkel sem könnyű.


minél intelligensebb egy kutya, annál nehezebb vele.

annál több feladatot, munkát, gondolkodnivalót, fárasztást igényel.


innentől én a német juhászt kilőném.


ő az univerzális kutya...

apport, ŐV, agility, nyomkövetés, szinte mindent csinálhatsz vele...

De ha a kutyázás annyiból állna, hogy napi 1-2 séta, hétvégente túra, akkor a kutya rosszalkodni fog. (ember szemmel legalábbis úgy fog tűnni, igazából csak elfoglalja magát...)

Kertet ás, kukát rendez át, kiszökdös, esetleg hajnalig ugat,...



A husky meg elég kényes nyáron... nagyon figyelni kell, hogy ne kapjon hőgutát (szerintem hülyeség is meleg éghajlaton tartani, pláne, mivel szánhúzó kutya, nem házőrző!)

Ne várd, hogy egy normális husky emberre támadjon.



Ha többet írnál a kutyázási terveidről, jobban tudnék/tudnánk segíteni a megfelelő fajta kiválasztásában.

(ha egyáltalán fajtatiszta kutyára van szükséged, mert ne felejtsük el, hogy a kutyafajtákat különböző célra tenyésztették!

Tehát tök jó, hogy a 13 éves Pistikének a kaukázusi tetszik, mert úgy oda lehet bújni a gigaszőrcsomóhoz, de nem fogja tudni önfeledten kacarászva sétáltatni...


ugyanígy láttam már 40 éves felnőtt férfit beagle-lel ŐV-zni.



Leírnád, mennyit és hogy foglalkoznál vele?

Hány éves vagy amúgy?:)

Kertes ház?

kinti vagy benti kutya lenne?

Fontos, hogy házat őrizzen?

Kutyasuliba vinnéd, vagy erre nincs lehetőség?

(Ez mind nagyon fontos szempont kutyaválasztásnál!)


Ja! mennyit szánnál a kutya megvételére?

2012. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó.

Semmi baj nincsen a huskyval nyáron, kell neki hűvös, meg mindig friss viz, de melyik kutyának nem? Meg szerintem egyik kutyát sem kell délután nyáron sétáltatni,futni vinni,hanem a reggeli vagy esti órákban.

Kérdező egyikkel sem könnyebb, nevelni kell őket és akkor jó kutyák lesznek. Nekem csak a huskyval van tapasztalatom, igy csak avval kapcsolatban tudok nyilatkozni. Ha házőrzésre kell kutyus, akkor ő kilőve. Amúgy ha tanitod, foglalkozol vele nagyon jó kutyus lesz belőle, nagyon intelligensek, imádnak mozogni, lehet velük sportolni. Nah, meg minden husky lelkében lakik egy kiscica.:D Szóval nagyon hizelgősek,bújósak.

2012. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat:)

17 éves vagyok, lesz lehetőségem őt kutyasuliba vinni, és naponta min. 2-3 órát tudnék vele foglalkozni + kutyasuli hétvégente. Kertes házban lakok kinti-benti kutyus lenne. Nem feltétlenül fontos, hogy őrizze a házat, de nem gond ha jelez, ha jön valaki:) Mennyit szánnék a kutya megvételére? Hát olyan 120-130 ezer Ft-t.

2012. márc. 16. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nezegesd a hosszuszoru nemetjuhaszokat is.

Naplas gyongye kennelben nezd vegig a referenciakat,almokat.


Olyan 60-80k korul vannak ott a kutyak,torzskonyvesen,alapcsomaggal,csippel stb.De ott leirja pontosan.

2012. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátt velük nem a legjobb kezdeni. Ha mindenképp nagytestűt akarsz, akkor inkább valamilyen vizslát válassz.De ha nem, akkor egy beagle jobb választás(ha nem sétálsz vele sokat), viszont ha több "munkája" lesz a kutyusnak, akkor egy foxit vegyél.(ők nagyon hiperaktívak)
2012. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az a helyzet, hogy 5-6 éves korom óta egy szép huskyt szeretnék, de mostanában kicsit megtetszett a német juhászkutya. De szerintem husky lesz, már régóta várok rá:)
2012. márc. 17. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem két huskym és 1 német juhászom van.10 éve kutyázom x dijakat nyertünk sorolhatnám de ez nem a villogás helye és nem is erre vagy kiváncsi.A husky nem kutya hanem husky!Nehéz képezni kb 4 szer több munkát igényel mint a németjuhász és sosem lesz engedelmes.Mindent tud és megtanul de csak akkor hajtja végre a parancsot ha kedve van öntörvényü kutya sok türelem kell hozzá.Komoly kerités és sok szabad idöt igényel.Hülyeség hogy nem birja a meleget!Sokszor napoznak a 35 c hőségben is 3 rétegű szőre a naptól is megvédi imádják a vizet jol úsznak bár erre a képeségre kiskorárol tanitani kell.A husky képzését már pár hetesen el kell kezdeni mert kb 8 hónapos kórátol be érik innen már nehezebb a képzés.Tehát a szocializációt a behivást helyben maradást ültetést fektetést porázon vezetést és szabadon követést kb 10 hónapos korára meg kell tanitani mert utánna nehéz.Gyerek mellé ideális kutya sosem agresziv imádja az embert.Olyat még nem hallotam hogy husky embert harapot volna.Nem ház örzö de jelez ha van valami viszont szeret vonyitani ami akár 3 km re is elhaladszik akár a farkas üvöltés, ez a szomszédokal probléma lehet le lehet szoktatni rólla de ha nem vagy othól úgyis csinálja:)Nagyszerű kutya de sok türelem szakértelem és nagy adag humorérzék kell hozzá:)Ha jó kuyát akarsz nem olcsó!Rengeteg a szaporitó magyar országon és tele vannak beteg rossz tultenyésztett kutyákkal,bár van pár tenyésztő ami jó de nagyon meg kell nézni honnan veszed.1 jó husky akár 150-200 e forint is lehet,de hobbi célra már 80 e ft ér is jó kutyát lehet venni.A szaporitókat kerüld hidd el tapasztalatból mondom isten mencs 1 rosz idegrendszerű kutyától.Remélem tudtam segiteni:)
2012. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!