Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire domináns kutya a...

Mennyire domináns kutya a komondor?

Figyelt kérdés
Nehéz a gazdájának lenni, mármint mennyire nehéz a falkavezérnek megmaradni 1 komondor mellett? A kan vagy a szuka a könnyebben kezelhető? Nagyon tetszik ez a fajta kutya, de hallottam, hogy könnyen átveheti a vezetést.
2012. ápr. 6. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint a legtöbb Őrző fajta határozott gazdit igényel! Ha nem bánnak vele megfelelően akkor könnyen ő lehet a falkavezér. Nem 1 kutyának való fajta!

Inkább a szukát ajánlom az egy kicsivel könnyebben nevelhető ilyen téren. De ha nem vagy biztos a dolgodban, hogy megfelelően tudnád nevelni akkor ne ezt a fajtát válaszd!

2012. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon és kifejezetten makacs. Én apám komondorával nem bírtam. A szocializáció is nagyon fontos, hogy ne legyen agresszív, idegbeteg kutya.
2012. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
minden alomban egy egyed születik dominánsnak-ez nem fajtafüggő dolog és mégcsak a kutya nemétől sem függ-egy kutya akkor fog így vagy úgy "hatalomra törni" ha a kutyatartó nem képes betölteni a domináns egyed szerepét
2012. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!