Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor az mennyire örző-vé...

A komondor az mennyire örző-védő kutya?

Figyelt kérdés
Ismerösömhöz átmentem, akinek van egy komondor kutyája, meg egy hasonló méretű keverék. Mikor simogattam a komondort, oda jött volna a másik, hogy őt is simogassam meg, és elkezdett morogni, és majdnem össze vereketdtek. Azt mondja ismerösöm azért, mert engem "védene". De, szerintem csak féltékeny volt. A komondor örző-védő kutyának is jó?
2010. ápr. 20. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút jó örző védőnek...talán túlságosan is :-)
2010. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen
2010. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ige, jó őrző védő kutya. Amúgy pedig igen, féltékeny volt a másikra. A legtöbb kutya ilyen. Innen a mondás is, hogy "Irígy kutya'"
2010. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Épp ma beszéltünk a szomszédommal,hogy akar venni egy komondort.Azt hallotta,hogy beengedi a betörőt,de ki már nem!!!Hogy ebből mi igaz? Engem termete,és hogy nem igazán látni a szemét elgondolkodtatna,hogy bemenjek-e.

Biztonsági őrnek se Madár lenne a legjobb(bár lepofoz akárkit),hanem egy 150kilós hústorony!

2010. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyar fajta,és az egyik legjobb.Az Alföldön kedvelték.Katona éveimből emlékszem felhívták a figyelmünket este ne mászkáljunk el a táborból,mert éjszakára szabadra engedik a szelindekeket,arra felé így nevezték a nagytestű kutyát.
2010. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Puli,komondor keverék kan kutyánk van. Igen se ki se be tőle. Ki is van egy tábla téve a kapunkra. Itt én vagyok a biztonsági őr. De igaz is, még jobban védi a házat mint egy biztonsági őr. Viszont meggondolandó a tartása. Engem például annyira védelmez, hogy átvette az irányítást, ő lett a falkavezér, olyan sunyin csinálta az egészet, most nevelem, hogy velem szemben ne így viselkedjen.
2010. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hosszan: [link]

Röviden: Ma a legtöbb komondort házőrzésre használják. Munkáját kifogás nélkül látja el.

2010. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nemrég elmentem egy ház mellett ahol egy komondor volt. Amikor észrevette hogy jövünk a területe mellett, azonnal ugrott a kerítésnek. A többiek úgy megijedtek. Abszolút jó házőrző.
2010. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Maskawa62 ***** válasza:
A komondor kiválóan alkalmas mindenféle őrző-védő munkára! Feladata kúltúrkörben családi házak, vidéki porták, telephelyek, raktárak, ritkábban lovardák, tanyák, haszonállatok őrzése és megvédése. A területére gazda tudta nélkül behatoló idegent semlegesíti, őrzi, amíg a gazdi nem ér haza, addig semmiképpen sem engedi távozni.
2010. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!