Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet a kutya nyers halat?

Ehet a kutya nyers halat?

Figyelt kérdés
Ma adtam neki egy kisebb keszeget és elrágcsálta. Lehet tőle valami baja?
2012. ápr. 6. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem adnék neki.
2012. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
keszeget én sem adnék neki, mert az egyik legszálkásabb halfajta. viszont azt olvastam, h halat inkább csak nyersen ajánlatos adni a kutyának, mert a szálkák megkeményednek a főzéskor. sokkal kisebb az esélye, h a torkán akadjon, ha nyersen kapja. tehát ebben nem tévedtél...
2012. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mi kutyáink kiló számra eszik a halat még soha nem volt semmi gond velük.Sok fehérje van a halban és a kutyák számára is kell.Ami a kutyát illeti ők jól megrágják nem fulladnak meg a szálkától.Nekünk az állatorvos javasolta kb.5 éve és azóta nincs semmi bajuk az egészségét tekintve!


BÁTRAN ADJÁL NEKI HALAT!

2012. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3.: nyersen adjátok?
2012. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyersen és sülve is meg ha marad halászlé azt is odaadjuk.Nincs semmi baja,mivel nekik nem olyan a fogazata,mint az emberé.
2012. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Valóban, ha szálkás hal, akkor inkább nyersen. Filézett halhúst főve vagy sütve is lehet, de a szálka csak nyersen jó.
2012. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Kedves utolsó!

Akkor te még a macskának is kifilléznéd(ed) a halat?Nekik a szervezete úgy az emésztése nem azonos az emberével se a fogazata!Ilyen baromságot,hogy kifillézni a halat!

2012. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a nyers hal húsa és a benne lévő tiamin a kutyák számára, anyagcserezavarokat, emésztési gondokat okoz, kóros fogyást és komoly puffadást eredményezhet, könnyen bélcsavarodást is ezáltal....súlyos esetekben elhullás is lehet a következménye-a szálka pedig emészthetettlen a számukra, hasnyálmirigy gondokat okozhat esetleg a hasfalat vagy a beleket is felsértheti ami így elfertőződhet!

Szálkamentesen, hőkezelve egy kitünő és könnyen emészthető fehérjeforrás!

2012. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

2. vagyok

hát, így legyen okos az ember kutyatartással kapcsolatban. minden kérdésben ugyanolyan megalapozottnak tűnő érveket lehet felsorakoztatni pro és kontra... és önmagában nézve mindegyik hihető. minél többet olvasok utána, annál kevésbé van határozott véleményem bizonyos dolgokban (persze van, ami egyértelmű, pl hőkezeletlen sertéshúst/csontot tényleg nem szabad), de a kérdések többsége egy végeláthatatlan útvesztő...

2012. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kocek válasza:
A maradékot botmixerrel összetörtem.(halászlé, rác ponty). úgy látom nincs gond.
2014. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!