Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy kanári szigete...

Rottweiler vagy kanári szigeteki kutya?

Figyelt kérdés
Olyan kutya kell, aki bármikor játszik, megvéd, és nem lomha vagy lusta. Szeressen mozogni, úszni, futni. Bármikor megvéd, és csak engem fogad el. A 2 fajta közül melyik felel meg nekem? Esetleg más fajta ami hasonló jellemű?
2012. ápr. 6. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked egy testőr kell, nem kutya.
2012. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kanári, bár én nem szeretem a rotit igy ezért.
2012. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
rotiiii :)
2012. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rambó kéne neked :D De szerintem a rotti de a kanári szigeteki is jó szerintem neked egy Rambó kell.
2012. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy megvéd?

Azzal tisztában vagy, hogy ezeket a kutyákat hivatalosan csak szájkosárral sétáltathatod és ha bárkit bármilyen körülmények között megharapnak, akkor te és a kutya lesztek felelősségre vonva?

2012. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
neked Chuck Norris kell..
2012. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12:11 jól írja...

Csakis törzskönyvezett Rottweilert tarthatsz és CSAK szájkosárral sétáltathatod, ugyanis bárkit megharaphat, és akkor te leszel érte a felelős!

Sőt, ha nem jól neveled, akkor téged is meg fog harapni, és mehet Caesar Millan-hez vele!

Neked inkább testőr kell; de kitől kell téged megvédeni? :O

2012. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*mehetsz
2012. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már nem kell szájkossárral kínozni őket ha nincsenek veszélyesnek nyilvíntva. Amúgy meg a rotit ajánlom mert a kanári szigeteki lomhább
2012. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Én úgy gondolom, elég összetett a kérdés. Főleg magadba kell nézned, hogy Te mire vagy "alkalmas"?! Biztos, hogy bármelyik a két fajta közül illik hozzád, jól tudnád kezelni, stb.?


Szerintem alapvetően egyik fajta sem lomha vagy lusta, de azért ne várd el tőlük, hogy úgy pörögjenek, mint pl egy malinois. Biztos vagyok benne, hogy a Kanári is, a Rotti is megvédene, adott helyzetben, bár én a Kanárit agyilag tisztábbnak gondolom, mint egy Rottweilert. A Rotti hamarabb felejt, mint egy Canario, de azért fontos az állandó képzés, fejlesztés.


A Kanári-szigeteki kutya a család összes tagjára hallgat, míg a Rottweiler általában csak a család egyik tagját fogadja el teljes körű vezérének és erre az egy emberre hallgat a leginkább.


Érdemes figyelembe venni, hogy egy Kanári egészségesebb lehet adott helyzetben, mint egy Rotti. De én javaslom, rendesen járd körbe mind a két fajtát, menj el jó néhány tenyésztőhöz, nézd meg a felnőtt kutyákat, kérdezd ki a gazdikat és vesd össze ezeket, aztán hozz döntést!


Remélem, egy picit tudtam segíteni. Szép napot!

2012. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!