Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert mondjak hogy nem biztons...

Miert mondjak hogy nem biztonsagos tole vennen kutyat?

Figyelt kérdés

Azt monta nekem egyik ismerosom hogy csak kennelbol szabadon venni kutyat.De a nenikemnek terhes kutyaja (yorky,anya es apa kutyat is ismerem es nagyon baratsagos kedves kutyak) es szeretnek tole venni kutyat de az ismerosom azt monta hogy tole se szabadon venni.

A nenikem nem szaporito es nem is tenyeszto csak hat sikerult neki mert a apa kutya az a fiae,

De igaz amit a ismerosom allit?


2012. ápr. 7. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
persze hogy igaz nincsenek meg a szűrései és bármelyik kiskutyának lehet genetikai betegsége ami lehet olyan súlyos is hogy élete végéig kezeltetheted őt orvossal ami nem 2 fillér! Csak kennelből vegyél kutyát nagynénéd meg egyszerű szaporító mert ne mondja nekem hogy véletlenül pont 2 yorki párosodott..na persze
2012. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. A nénikéd nem tenyésztő (mégis kiskutyákat csinál, tehát szaporító, akár tetszik, akár nem), tehát fogalma sincs, mit csinál, csak bízik a természetben. A vemhesség, a szülés kockázatos az anyakutyára nézve, ezt épeszű ember nem vállalja be hozzáértés nélkül. Nem tudom, mennyire elhivatott, vagy mennyi pénze van, de egy alom korrekt felneveléséhez szakértelem szükséges, és bizony nem kevés pénzbe kerülnek az egészségügyi szűrések, állatorvosi vizsgálatok, az oltások, féreghajtás, chip (ami nélkül már tilos kutyát továbbadni), jó táp a mamának és a kölyköknek... Nem véletlen, hogy felelősségteljes tenyésztőnél 100 000 alatt nem nagyon kapsz kutyát, mert benne van annyi pénz minden egyes kölyökben. Ha pedig a nénikéd ezeket kihagyja (márpedig a megfelelő párválasztást máris elcseszte, mivel egyáltalán nem fordított rá figyelmet), vagy akár csak a szocializációt rontja el, máris lesz egy beteg és/vagy problémás kutyád anélkül, hogy hozzányúltál volna. És félreértés ne essék, nem fogod látni rajta rögtön. Lehet, hogy majd csak három évesen derül ki, hogy egy merő daganat a kutya, vagy tizenöt év helyett csak tízig fog élni, mert veseproblémái lesznek. Kockázatos hozzáértés nélkül lehozott alomból kiskutyát választani és kész.

Emellett rengeteg, de tényleg iszonyatosan sok kóbor kutya van a menhelyeken (yorki keverékek kölyök is, mutatok, ha érdekel), nem segít azzal a kutyás társadalomnak, ha gyárt még néhányat. Ha felelősségteljesen gondolkodna, ivartalaníttatná a kutyáját még szülés előtt. Te pedig azzal bizdíthatod felelősségteljes gondolkodásra, ha nem segíted elő, hogy pénze legyen a kölykökből, mert ha látja, hogy el lehet adni, jövőre is lehoz egy almot, aztán megint és megint... Nem feltétlenül rosszindulatból, de ezzel szándéktól függetlenül más kutyák elől veszi el a gazda lehetőségét, és buzdít másokat is még több kölyök létrehozására, amiket még többet fognak szakértelem nélkül továbbadni, hogy aztán a gazdáik megunják és menhelyen végezzék... Ördögi kör.

2012. ápr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

A nénikéd szaporító, ezt kár magyarázgatni.

Nem törzskönyves kutyákat pároztat, tenyészszemle és egészségügyi szűrések nélkül.

2012. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A nénikédnek ivartalanítani kellett volna a kutyát, ha nem tud rá figyelni. ha máskor nem,akkor azután, hogy vemhes lett.

És ha már megszületnek a kicsik,akkor nem eladni, hanem ajándékba adni, hátha lesznek annyian akik elviszik, hogy legalább menhelyre ne kerüljön.

(ésnem elfeleljteni kölyköt 8 hetesen, legalább 2 oltással, chippezve lehet csak elhozni)

2012. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez volt a helyzet a nagynéném is yorkikat tenyészt, ő ad törzskönyvet de nem találtam megfelelőnek mégsem hogy tőle vegyek, így egy másik törzskönyves kennelből vettem.
2012. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Jaj, hagyjuk már ezt a "100 ezer minimum egy kutya felnevelése, szűrése, stb." dumát. Ez csak egy marketing szöveg. Mindjárt jön még az a szöveg, hogy is "ha törzskönyv nélküli, akkor csak fajta jellegű keverék". Ne legyetek már ennyire hülyék, hogy ezt mind beveszitek. Több száz ezres kutyának is ugyanúgy lehet genetikai betegsége, mint egy 30-50 ezer forintba kerülőnek. Meg az ilyen szaporítókat, akik csak külső alapján szelektálják a kutyákat, és árulja több százezerért ne hívjátok már tenyésztőnek. Mert baromira nem az. Ő csak tönkre teszi a fajtát, mert van néhány barom, akinek csak a kutya külseje számít és erre képes több százezret is adni az ilyen szaporítóknak. A vicc az, hogy ugyanezek a személyek leugatják az olyanokat, akik 40-50 Forintért vesznek szaporítótól kutyát. Már kész vicc az egész. Ha valaki nem törzskönyves kutyát vesz több százezerért, arra úgy tekintetek, mintha maga lenne a Sátán. Ne gyertek azzal, hogy azért néztek így rá, mert hozzá segít a fajta tönkretételéhez. Mert tik is ugyanúgy ezt csináljátok, csak nagyobb összeget adtok ki érte. Akár tetszik, akár nem. Mert ne mondjátok már azt nekem, hogy az tenyésztő, aki a szerződésébe bele írja, hogy, ha genetikai betegsége van a kutyának, akkor altasd el, hozz orvosi bizonylatot róla, és kapsz másik kutyát. Az igazi tenyésztő az, aki alapból a munka kutyákat nem külső tulajdonságai alapján szelektálja, hanem a belső tulajdonságai alapján, nem úgy, mint sok általatok tenyésztőnek nevezett szaporító, akik csak külsőre mennek. Emiatt van elcseszve a Border Collie, stb. munka kutya állomány Magyarországon. Na, akkor mégis kicsoda a szaporító?
2012. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kedves előző, nem találsz olyan tenyésztőt aki ilven hülveséget ír a szerződésbe.

Azt találhatod, hogyha valaki tenyész minőséget vásárolt és genetikai gond alapján arra nem alkalmas,akkor a tenyésztő természetesen visszaveszi a kutyát.

és mielőtt megriadnálközlöm,hogy nem elaltatja, hanem ivartalanítva továbbadja hobbikutyának.

2012. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem is tenyésztőről beszéltem én, hanem szaporítóról. Meg ne légy már olyan naiv, hogy majd szerinted ivartalanítatni fogja. Az már nem pénz neki, ha ivartalanítatja, tovább kell nevelnie, majd ismét eladnia. Nézd már meg az összes ilyen szaporítónak a honlapját: 10-ből legfeljebb 1 kínálja az ilyeneket hobbi kutyának. Gondolkozz már, ha elmondja a következő vevőknek, hogy miért kellett ivartalanítatni, meg miért kell ismét árulnia, az már negatív reklám neki, aminek hatására dugába dőlhet ez a pénzszerzési lehetősége. Nem fogja ezt meg kockáztatni.
2012. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs,de tenyésztek és ellenőrzöm az ivartalanítást. Nem falusi lódoktor csinálja, hanem az én orvosom,mivel ez van a szerződésben. és aki nem csináltatja meg,az nem kapja meg a tulajdonjogot és adhatja vissz a a kutyát.De ilyen még nem volt.
2012. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy te ezt állítod, de azt írtad, hogy tenyésztesz. Szaporítókról beszéltem, nem tenyésztőkről. Vagy te is ilyen tenyésztőnek kititulált szaporító vagy? Mert ha nem, akkor nem értem, hogy magadat miért hozod fel példának. Vagy az lehet, hogy még bevallod, szaporító vagy, és akkor te vagy abból a 10-ből az egyetlen. De hidd el, a legtöbb "tenyésztő", nem ezt csinálja, mint te. Ő elviszi az állatorvoshoz, és elaltatja inkább, mert nekik ezek a kutyák nem hoznak már pénzt. Ha ezt elhiszed-elhiszed, ha nem, akkor meg nem. De attól még ez történik a legtöbb ilyen egyeddel.
2012. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!