Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert mondjak hogy nem biztons...

Miert mondjak hogy nem biztonsagos tole vennen kutyat?

Figyelt kérdés

Azt monta nekem egyik ismerosom hogy csak kennelbol szabadon venni kutyat.De a nenikemnek terhes kutyaja (yorky,anya es apa kutyat is ismerem es nagyon baratsagos kedves kutyak) es szeretnek tole venni kutyat de az ismerosom azt monta hogy tole se szabadon venni.

A nenikem nem szaporito es nem is tenyeszto csak hat sikerult neki mert a apa kutya az a fiae,

De igaz amit a ismerosom allit?


2012. ápr. 7. 23:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Cica, azokat itt mi nem hívjuk tenyésztőnek. Amiről te beszélsz, az a törzskönyves szaporító. Egy normálisan tenyésztett kutya tényleg belekerül 100ezerbe vagy akár többe is a tenyésztőnek.
2012. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez a "Cica" megnevezés én irántam bukta, mivel pasi vagyok.

Ja, és azokat igenis szoktátok tenyésztőknek hívni itt, így ezt bebuktad. Mert akiket sokszor itt leírtok, hogy "ilyen-olyan jó tenyésztők", azok ugyanúgy szaporítók. Alapból Border Collie-nál és egyébb munka kutyáknál is olyan "tenyésztőket" szoktatok ajánlani, aki csak külsőre megy rá. Mit gondolsz, az ilyenek a honlapjukon miért családi kedvencnek ajánlja a szaporított kutyáit? Mivel tudja, hogy a munka vérvonal az már kiveszett benne.

De tudod mi a különös ezeknél a munka kutyáknál? Az ilyen szaporítók árulják a kutyáikat több százezerért, az igazi tenyésztők meg, akik a munka szempontjából válasza ki a szülőket, azok mindig bőven a százezer alatt árulja őket a legjobb munka kutyáit is. A poén az, hogy az utóbbiak egészségesebbek szoktak lenni, mint a több száz szűrővizsgálaton átesett egyedek.

Meg a kutya nem kerül százezerbe vagy többe. Ami bele kerül, az néhány hülye papír, amivel csak max felvágni lehet, másra nem jók.

Ezt a vitát meg szerintem inkább zárjuk le most, mert te se tudsz meggyőzni engemet, meg én se tégedet, így meg csak szét offoljuk a témát. Részemről ennyi.

2012. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!