Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korban kezdenek...

Mennyi idős korban kezdenek el tüzelni a kutyák? És ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Nekem 1,5 éves volt, mikor először tüzelt;

2. Törölgeted a lakásban a vérfoltokat /már ha szobakutya/;

3. NEM MÉSZ KUTYÁK KÖZÉ VELE; /megbolondulnak a tüzelő szukától/

2012. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagy általánosságban 9 hónapos koruk körül, de a pontos időpont egyedileg változó. Teendő nincs sok vele, még előtte elviszed ivartalaníttatni, és nincs gond.
2012. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én kutyámnak pont tavaly ilyenkor volt ivartalanítása,szóval 1 hónappal azelött kezdett el tüzelni 9 hónapos volt akkor. Elötte is volt pár csepp vér fél éves korába de az semmi nem volt ehhez képest. Nagyon vigyázz rá hogy kan ne kerüljön a közelébe,figyeld a viselkedését is majd hogy nem -e lesz álterhes (miénk az lett tüzelés után). Olyankor cipelte a majmát mindenhova a szájába,mi meg azt se tudtuk mivan (azt hittük játszani akart erre eldobtuk a majmát szegény mit érezhetett hogy dobáljuk a "kölykét":D). Meg elkezdett vackot építeni az ágy alá,cicije megduzzadt,tej jött belöle és egyfolytába nyüsszögött:) Aztán ha vége a tüzeléseteknek vársz 1 hónapot és mindenképp ivartalanítsd :) Nálunk ágyba alszik a kutya így 10 db törülközővel vontuk be az ágyat,de hát ígyis a padló,ruhánk véres lett. első 1-2 hétbe nem akar majd párosodni de utána majd igen. Mi olyankor szereztük be a tüzelőbugyit azzal hiába akarták volna meghágni, meg a betét felszívta a vért is azért! Sétánál semmiképp ne engedd póráz nélkül. 2-3 hét alatt túl lesztek rajta addig kitartást kívánok :) Ha van még kérdésed szólj nyugodtan!
2012. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.. :) Utolsónak főleg :))
2012. ápr. 8. 14:09
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Változó, hogy melyik mikor válik ivaréretté, általában 6-10 hónapos kor között, de ez lehet kicsi korábban is, vagy jóval később.

A tüzelés első hetében vérzik a szuka kutya, a 8-10 nap körül magára engedné a kant. Na ilyenkor már figyelni kell, nem szabad kutyás társaságba vinni, mert szegény kanok megzakkannak, ha tüzelő szuka van a közelben.

Javaslom az ivartalanítást, szerintem aki nem törzskönyves tenyészkutyát tart, annak tök felesleges ivarosan tartani a kutyát. Sokkal boldogabb az élet egy ivartalan kutyával:)

2012. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy a kutyának is egészségesebb és nyugodtabb az élete, ha nem borítják meg folyton a hormonok.
2012. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ivaros kutyákkal is boldog az élet.
2012. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem sincs semmi problémám az ivaros kutyámmal. Tüzelő szuka közelében is volt, nem tudom milyen megzakkanásról beszéltek.

Az életét sem borítják fel a hormonok, több ezer éve élnek így a kutyák. Egy falkában is csak a falkavezérnek van joga a párzáshoz, sok farkas például soha életében nem párzik.

2012. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Igen, csakhogy ők már nem farkasok.

Az meg remek, ha a te kutyád nem zakkan meg a tüzelő szukáktól, de azért nem egynek okoz ez komoly problémákat. Maguknak a tüzelő szukáknak sem öröm ez az egész, az egészségügyi kockázatokról nem is beszélve. Jobb addig ivartalanítani, amíg fiatal és egészséges, mint tizenéves korában méhgyulladás miatt, amikor már lehet, hogy ottmarad a műtőben.

2012. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egyik kutyámat sem ivartalaníttattam, soha nem tapasztaltam semmiféle megzakkanást, makk egészségesek.

Én biztos nem fogom kiheréltetni őket, csak mert most ez lett a divat.

2012. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!