Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi mozgás elég egy border...

Ennyi mozgás elég egy border collie-nak? (le van vezetve)

Figyelt kérdés

Szóval minden reggel kaja után elvinném fél órára. Aztán mikor haraérek a suliból, akkor elvinném egy órára. Ez vagy lenne a közelben agility, vagy csak dobálózás egy tisztáson, vagy futnánk (kell a testmzgás. :S), esetleg elmennénk a közeli erdőbe.

Aztán hétvégénként egyszer elmennénk 3-4 órára a Margitszigetre az egyik barátnőmmel, és a kutyájával.

Meg úgy havonte egyszer kivinnénk egy hegyre, ahol van gulya, amit terelgethetne kedvére.

Na? :)


2012. ápr. 8. 19:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz. :)


Tudom, sajnos képes vagyok 1001 okot találni arra, hogy miért nem vinném le. De ha szeretene stb., akkor szívesen tölteném vele az időm, és várnám a sétákat, hogy együtt játsszunk. :/ Csak van egy macskám (nagyon durván harap, rúg, karmol), és bár nagyon sokat szoktam vele játszani (még ha nagyon nagyon fáj is), de valahogy az alom kipucolása, az etetése, itatása nem megy. Anyám csinálja, és ez nagyon zavar engem. Talán azért nem tudom gondozni, mert nem érzem, hogy megköszönné. :/ Mert a dorombolást hírből nem ismeri, a előbb dörgölőzik egy székhez, mint hozzám. :D De ha hazajövök, akkor fut elém, ha néha-néha elvisszük a házba (most lakásban élünk, pár hónap múlva költözünk kertesházba), akkor odabújik hozzám, mert fél, ha csinálok valamit akkor is leül, és ott gubbaszt addíg, amíg be nem fejezem. :)


Tényleg, macskával hogy jönne ki?:O

2012. ápr. 9. 09:02
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezek tudatában azt mondom, ne vigyél haza bordert. Ha tudod, hogy hajlamos vagy a lustaságra, válassz másik fajtát, amelyik nem ennyire aktív, nem ennyire mozgásigényes. Nincs ebben semmi gond, én is ilyen vagyok, de ez egy bordernek kínzás lenne.

Nekem bullmasztiffom van, de ha napi 2-3 órát kéne futtatni, sétáltatni, akkor nem hoztam volna haza, mert ismerem annyira magamat, hogy ezt nem tudnám megadni neki.

2012. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igaázóbl "változásra képes" vagyok. Szóval ez kötelesség lenne, egy idő után meg már nem lennék lusta. :/ Nem tudom, lehet, hogy megváltoztatna.
2012. ápr. 9. 11:31
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem se Bordert vegyél. Alexandra jól mondja, ha hajlamos vagy lustaságra, akkor ez a fajta nem való neked. Nekem ilyen fajtám van, folyamatosan pörög. Egy eltervezett menetrendet nem lehetne vele megcsinálni.

Egy kicsit lustább fajtát válassz.:)

2012. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jó gazdi leszel.
2012. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, lehet, hogy megváltoztatna."


Így nem lehet egy bordert befogadni/felnevelni, hogy "nem tudom", "lehet".

És higgy nekem, 30 éves vagyok, van elég önismeretem. Ahogy írtam, én is lusta vagyok. Kb. 2 hónap után olyan teher lenne neked ez az egész, hogy azt elmondani nem lehet, így pedig nem lehet boldog kutyát nevelni. Ez nem olyan, majd meglátjuk, majd kialakul, majd megváltozom. Ha te alapból is hajlamos vagy a lustaságra, ennyire gyökeresen nem fogod tudni megváltoztatni az életed, hogy meg tudd adni azt egy bordernek, ami mellett tényleg boldog, kiegyensúlyozott kutya lesz. Akkora teher lesz számodra egy idő után, hogy az nem emberi.

2012. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok a két borderes. Igen, én is saját bőrömön tapasztaltam mennyire nehéz. 14 évesen kaptam az első kutyusomat, ma ő már öreg fiú és ugyan megfáradt szegény, még így is hatalmas mozgás és játék igénye van.

Első kutyának nem a legjobb, ezt sajnos én is tapasztaltam. Én anno nagyon gyorsan meguntam, nem véletlen, hogy anyu lett nála a number 1, az igazi gazdi, akinek bármit. Persze engem is szeret, de azért meglátszik ez az időszak. Olyan 18 éves koromra kezdtem el érezni azt, hogy mintha tudná mit gondolok. Ha rossz kedvem van fekszik mellettem, ha jó akkor vigyorogva hozza a labdát és nagyjából innentől kezdtem átvenni én a stafétát itthon. Azóta járok többnyire én sétálni és azóta fárasztom én az udvarban. Amióta jött a kicsi szintén ez a felállás csak dupla meló. Ő már engem fogadott el első számú gazdiként és szintén szereti a többieket is, hallgat rájuk, de az én szavam a "szent".


Én úgy gondolom, hogy nagyon jó társ egy borter, én imádom, hogy mindig pörögnek és mennénk, mert valahol én is ilyen vagyok. Viszont, hogyha nem lennének anyuék, akkor én sem ezt a fajtát választanám, illetve ha nem lettek volna anyuék az első kutyusomnál, akik foglalkoznak vele, tanítják, szeretik, akkor sajnos ma ő egy nagyon elkeseredett kutya lenne és ez maximálisan az én hibám lenne.

Tapasztalatszerzésnek talán jobb egy kevésbé heves vérmérsékletű kutyus.

Egyébként az enyémek nagyon nem bírják a macskákat, de ez biztos csak szokás kérdése. :S

2012. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szerintetek lehet egy bordernek 2 gazdája? ;) Párommal közösen szeretnénk egy kutyust. Náluk lakna, én csak másodlagos személy lennék az életében. Szerintetek elfogadna, taníthatnám, stb. ? Köszi. A kérdéshez kommentelve: Szerintem, ha ott lesz a kutya akkor nem leszel lusta, érezni fogod rajta, hogy menni akar és akkor mész is... :) Ha ő a szíved választottja, vidd haza és fuss sokat vele.. :)
2012. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!