Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertben van kell-e sétáltatni?

Kertben van kell-e sétáltatni?

Figyelt kérdés
van egy puli kutyám. a kertbe játszok vele stb. szóval foglalkozva van vele. ezek mellet kéne vinnem sétáltatni? sokak szerint nem muszáj mert eleget mozog a kertbe főleg ha játszok vele.

2012. ápr. 9. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Neked elég az, ha a lakásban játszol? Soha nem akarnál onnan kimenni?

Nekem is kertben van a kutyám (lakásba bejárással) és mégis kiviszem minden nap 2x, de inkább 3x.

2012. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked milyen lenne, ha sosem találkoznál más emberrel?
2012. ápr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van kertben Pulim. De ez édes kevés neki, hogy te ott eljátsszol vele a kertbe. Igen is vinni kelll sétálni. Az udvar neki is már unalmas. Ott minden egyes fűszálat ismer. El kell vinni és sétálni hogy új ingerek érjék kint. Új szagok stb....

És a Pulinak az a legjobb ha kiviszed a mezőre és ott póráz nélkül szaladgálhat!


Én a Pulim minden nap viszem ilyen 1 órás sétára + a kertben van játék ami olyan fél órás. Teljesen ki szokott fáradni.

2012. ápr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell, kellenek neki az új ingerek, stb.

A többiek már leírták a dolgokat.

Annyival egészítem ki, hogy az ilyen kutyák fognak szökni, ha nem viszik őket rendszeresen sétálni, mert kíváncsiak mi van a kerítésen túl. Ezt gondolom nem szeretnéd. Úgyhogy legalább napi 1x menjetek sétálni is!

2012. ápr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A séta a kutyának közös akció a gazdával, és ilyenkor 'jut' új ingerekhez.
2012. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőkkel, kiegészítve hogy az új ingerek pl :

nem a megszokott monoton talajon fut (változatosság fű, szántás, murva stb)

nem csak az adott m2-en végezhető mozgást csinálja (futhat össze-vissza, vagy éppen lábnál sétál)

más állatokat is felfedezhet

és talán az egyik leglényegesebb hogy fajtatársaival találkozhat, megszokhatja őket

2012. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt megmagyarázni.

Te hogy éreznéd magad a kutya helyében?

Erre válaszolj szépen magadba, és csodát látsz!

2012. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a kutya helyébe én nagyon jól.. sokat van vele foglalkozva nem éhezik nem szomjazik nagyon jó dolga van.. én itt a sétáltatásra tértem ki nem arra hogy hogy érzi magát a kutya (ezt az utolsó válaszolónak mondom a többi az tényleg normális válasz volt köszönöm)
2012. ápr. 9. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Költözz be a Valò Világ villájába a családoddal, ott is megkapnàtok mindent. Èld le ott az életed. Na, ìgy már kapisgálod?
2012. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tudnám,hogy a te kezedbe hogyan adhattak kutyát...
2012. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!