Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb őrzővédő fajta?

Legjobb őrzővédő fajta?

Figyelt kérdés

Olyan fajtát keresünk amelyik nem bántja a házi állatokat de viszont jő őrzővédő. Hordanánk ÖV-re is, a kutyasuliba.

Szőrhossza mindegy.

Volt/van kutyánk. Szóval nem első kutya lenne.


A Német juhászon kívül mondjatok ilyen fajtákat ha lehet. Mert ilyen fajtánk már volt és az tényleg beváltotta a hozzá fűzött reményeket.


Mi az alábbi fajtákon gondolkodunk a N.j. mellet:

-Óriás chhnauzer

-Boxer

-Rottweiler


De várok még fajta ajánlásokat és tapasztalatokat is!



2012. ápr. 9. 09:16
1 2
 11/15 petrusi ***** válasza:
Azt nem említettem, hogy Molly mellett most van egy 3 hónapos kiskutyám is. 12 hetesen megugatta tatámat amikor ő meglátogatott minket:)
2012. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem fajta függő a háziállatokkal való bánásmód.

Erre nevelni kell a kutyát.

Az általad felsorolt fajtákból is találkoztam már 0 öv hajlamúval és kiemelkedővel is. Az számít, milyen képességű szülőktől veszed.

2012. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Rottweilert ajánlom ,de meg kell nézni a szüleit és le kell tesztelni a kölyköt is .Nincs különösebb vadászszenvedélye, macskát tyúkot nem fogja bántani főleg ha csírájában elfojtod a kezdeti bepróbálkozásokat.Sulival kiváló szófogadó tettrekész családcentrikus kisérőkutya nevelhető belőle aki az utcán is megvéd ,de a telket is őrzi ,de úgy hogy nem csahol egész nap minden mozgásra ,no meg elég rossz híre van félnek tőle az emberek ami csak jó pont.És meglepően bújós ,kedveskedő a gazdájával.

Ajánlottak itt káj-t meg moszkvait ,masztifot de azokkal a suliban nagyon nehéz dolgod lesz láttam jónéhányat ott,mert nagyon nehezen kezelhető és tanítható, parancsra nem szívesen reagáló fajták.Tesséklássék végig lehet húzni őket a pályán de nem nekik való.Meg van a magukhoz való eszük de nekik úgymond felesleges parancsokat nem tanulják meg.

2012. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Óriás schnauzer, iszonyat sokoldaló örző védő
2012. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak ajánlani tudom :)
2012. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!