Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám átvenni a vezetést...

Hogy tudnám átvenni a vezetést? (1 éves német juhász, kan)

Figyelt kérdés
Van egy kan német juhászom, 1 éves, és jól benne vagyunk a kamaszkorban. Az lenne a problémám, hogy túlságosan makacs, nem akar elfogadni vezetőjének. Jó pár trükkre tanítottam már, és folyamatosan tanulunk. Vannak alapszabályok amiket betartatok vele. Nem előzhet a lépcsőn, nem mehet előttem ha sétálunk, ha kiszedem neki az ételt akkor kezd bele az evésbe ha engedélyt kap rá. Még azt is eljátszottam, hogy előtte, a tálkájából eszek meg egy ropit, csak mert ugyebár az alfa eszik elsőnek. De mindez hiába, még mindig makacskodik, én pedig már a hajamat tépem. Tanácsokat kérnék mivel tudnám még rábírni, hogy elfogadjon vezetőjének, és elnyerjem a bizalmát.

2012. ápr. 9. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát kamaszkorban azért ne várj csodákat, az arról szól, hogy próbálgatják a határaikat. Ilyenkor a kitartás számít a legtöbbet. Ha minden egyes próbálkozásnál ugyanolyan következetesen letöröd a szarvát, egy idő után belenyugszik.

Konkrétan miben nyilvánul meg egyébként, hogy nem tisztel téged?

2012. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

El kell, hogy keserítselek, ez másfél éves korában is elő fog jönni, csak sokkal keményebben.

Nekem is van egy 1 éves és 9 hónapos kan németjucim, aki megint elkezdte a "süket fülek" sztorit.

Pedig mi is járunk suliba, meg vannak követelve tőle a dolgok, de mivel ez egy úgynevezett második kamaszkor nem esek kétségbe. Ami nem az NEM! Kitartás!

2012. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mit jelent Nálad a "makacskodik" ?

A kutya nem egy gép, amin benyomod a gombot és onnantól pontosan azt csinálja, amit elvárnak tőle. A kutya élőlény, akinek sokszor kell megerősíteni azt, amit elvársz tőle.

2012. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egy folyamatos küzdelem köztetek, aminek a végkimenetele azon múlik, hogy melyikőtök a kitartóbb és a határozottabb. Ebben az életkorban nagyon résen kell lenned, de később sem engedheted meg magadnak, hogy lazíts, mert folyamatosan figyelni fog téged a kutyád. Ez nem baj, az ilyen kutyákból nagyon jók kutyák lesznek, szép eredményeket lehet velük elérni, csak nagyon melós dolog, de gondolom erre számítottál, amikor egy kan németjuhászt vettél... :)
2012. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Őszintén mielőtt megkaptam a kutyust mindenkitől csak jót hallottam a fajtáról. Milyen tanulékony, engedelmes stb-stb... Persze tudtam, hogy húzós lesz a kamaszkor, de nem figyelmeztetett senki, hogy ennyire... Azt is tudom, hogy kitartást és türelmet igényel, persze nem arra célzok, hogy egy bizonyos dolgot megteszek és a kutyám rögtön ugrani fog minden szavamra. Csak régebben ha határozottabb voltam vele, javulást mutatott, most viszont egyre jobban feszegeti a határokat.

Az én ebemnél is egyre gyakrabb a "süketség", főleg ha hívom. Hogyha nincs nálam valami finom jutalomfalat hajlamos összekeverni a gyere ide-t a maraddal, de legfőképpen a fekszikkel. Volt, hogy lefeküdt, és addig hívogattam, hogy végül megfordult, még csak rám se nézett. A hátrálás néha beszokott jönni, mást nagyon nem is tudok tenni... Ha parancsokat mondok neki vagy elbambul egyik másik irányba és tudomást sem vesz rólam, vagy elfut, és várja, hogy menjek utána játszani. Nem szoktam ráhagyni a dolgokat, csak azért se! Ha én azt mondom, hogy Ül! akkor Ül! Ma határozottan rászóltam, hogy tegye le a labdát, és csodák csodájára hallgatott rám! Na de akkor továbbra is kitartó maradok és határozott. A német juhászoknál körülbelül meddig tart a kamaszkor?

2012. ápr. 10. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs könnyű dolgod, a németjuhász megköveteli az erős, határozott vezetőt, és tény, hogy nem mindenki képes a szemében a vezető szerepét betölteni. Ez nem ellened szól, csak egy alapigazság. :)

Feszegeti a határokat, próbára tesz, de ha elég kitartó és következetes vagy akkor sikerülni fog, de nem egyik napról a másikra. Csak maradj türelmes és nyugodt, ha ideges vagy, netalán kiabálsz akkor még annyira sem fog szót fogadni. Amikor viszont eljön ez az idő akkor egy végtelenségig hűséges, intelligens kutyád lesz.


Ez még egy kis olvasnivaló a falkavezérségről, bár sok mindent tudsz már, sőt be is tartatsz vele, de hátha van benne valami új:

[link]


Szóval csak határozottan, ha kell keményen (nem verésre gondolok!), türelmesen és következetesen, kitartás, sikerülni fog!

2012. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hja, és elfelejtettem az előbbibe beleírni, hogy egy kutyasuli ajánlatos lenne, sokat tud tanulni ott kutya és gazda egyaránt. :)

A "kutyák királya" sok csodára képes, lehetnek képességei amik esetleg csak egy suliban derülnének ki.

2012. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy csak jót hallottál a fajtáról, szomorú dolog. Persze minden fajtáról lehet sok jót mondani, de mindegyik csak akkor "jó", ha megfelelő gazdához kerül.

A kamaszkor tart, ameddig tart, nincs megszabva se fajta, se semmi szerint. Túl kell esni rajta. Annyit tudok tanácsolni, hogy tényleg legyél vele kemény. Vedd hosszú pórázra, ne hívogasd, hanem egyszer hívd aztán rántsd magad felé. Mindenért egyszer szólj neki, aztán csináltasd meg vele, mert a könyörgéssel csak azt éred el, hogy az égvilágon semmit nem fognak jelenteni a kutyának a parancsok. Amit elhibáz, azt pórázon azonnal korrigáld, mutasd meg neki, hogy erre a parancsra pontosan mit vársz.

2012. ápr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy a közelünkbe nincs igazán kutyaiskola. =/ Szívesen vinném én ha lenne... Kiabálni nem szoktam vele, mindig próbálok nyugodt maradni és határozott, kerülni az idegességet ami nem mindig megy... De próbálkozom :D Olvastam, hogy a parancsot egyszer szabad elmondani, mert akkor a kutya azt hiszi akkor hajtja végre amikor akarja. A többivel ezt betartom, de akkor mostantól a gyere ide paranccsal is ezt fogom tenni. Szombaton megyünk sétára, elég hosszú lesz, de sebaj, legalább jól kifáradnak a kutyák. :D (Van még egy 8 éves tacskó keverékünk. Vele nincsenek gondok. ) Már most kíváncsi vagyok, hogy fog viselkedni. A nagyobb testű kutyákkal nincs baja, de a kicsiket valahogy nem bírja. =/
2012. ápr. 12. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!