Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak eddig tartott?...

Tényleg csak eddig tartott? És most? - Bocs, de még mindig csak rátok gondolok/gondolunk.

Figyelt kérdés

Mikor hozzánk kerültél alig voltál 10 hetes kicsi mackó. A lakásban tartottunk Rocky - a yorki nagy bánatában. Mi borzasztóan örültünk neked! Hatalmas feladattal érkeztél hozzánk, nem kevés elvárással. Egy óriási űrt kellett betöltened, amit Dafy a másik rotink elveszítése okozott nekünk. Remek kis kölyök voltál! Szófogadó, engedelmes, könnyen tanítható. Adolfnak keresztelt el a tenyésztő, akitől hoztunk, így mi sem akartuk megváltoztatni a neved. Sosem felejtem el azt a jelenetet neked, mikor igyekezted magad összepréselni, hogy Roky kosárkájába beleférj. Sajnos sehogy sem jött össze. Valamid mindig kilógott belőle. Roky nehezen fogadott be a „kegyelembe”, de szerencsére mérhetetlen türelmed, kitartásod és szófogadásod idővel eredményt hozott.

Gazdáid telken építkeztek, ahova már tervezték a birodalmadat. Közben egy nem várt esemény történt. Örökbe fogadtak a telekre egy szuka kutyát. Öt Dönci névre keresztelték, megmentve őt attól, hogy állatmenhelyre kerüljön. Dönci pár hónappal volt idősebb tőled. Mikor kivittünk a telekre, és kiszálltál a kocsiból, szinte „lábujjhegyen” sétáltál, hogy ha csak fél centivel is, de magasabbnak tűnjél a staffordtól. Persze, akkor még mindketten növésben voltatok. Idővel szép nagy fiúvá nőttél! Nagyon sok csínytevést követtetek el ti ketten! A mesteremberek szerszámai el-eltünedeztek…A frissen festett falat újra kellett festeni a garázsban. A gerendák tartóoszlopait megrágtátok…És még sorolhatnám a csínytevéseitek sorozatát. A macskák, sünök bizonyára sokat tudnának erről mesélni..

De végre megtörtént a csoda! Gazdiék egybekeltek és odaköltöztek a házhoz!

Sosem felejtem el nektek a boldog perceket, amiket adtatok! A kutyasétáltatás, a labdajáték, rongyozás örökké a szívemben fog élni.

Dönci! Igen te voltál az aki sokkal érzékenyebb voltál rám, és ami bennem zajlott. Elsőként értetted meg, hogy valami változás; valami furcsa esemény előtt áll a mi kis családunk.:) Mikor a lépcsőn ülve meredtem előre és néztem Adolf játékát a labdával, te odaültél mellém, és a fejed az ölembe tetted. Orroddal óvatosan megbökted a pocakomat és rám néztél azokkal az okos barna szemeiddel. Tudtad, hogy többről van itt szó. Igen, anya leszek!:) Onnantól kezdve, nagyon figyeltél rám. Megértetted, hogy már nem ugrálhatsz, nem „nyúzhatjuk” már úgy egymást, mint annak előtte…Értetted, tudom; hiszem.

Mikor megérkezett az új családtag, te nagyon figyelmes voltál, és óvatos. Fiam babakocsija mellett mindig óvón feküdtél. Mikor a kis lurkó négykézláb közlekedett a teraszon, te óvatosan közeledtél hozzá. Tisztában voltál talán azzal, hogy meg is ijesztheted a picit. Szinte kúsztál, kérlelve őt, hogy figyeljen rád. Azt hiszem a szerelem itt indult..:) Fiam melletted nőt fel. Minden kívánságát lested. Az udvaron a csetlő- botló csecsemő támasza voltál. Vadászni, kerítést mászni tanítottad őt. Hozzád bújt mindig, mikor kint játszhatott az udvarban. Együtt jártunk sétálni is. Te, aki míg én sétáltattalak sosem fogadtál szót a pórázon, mert össze vissza kacsáztál, a gyerek mellett póráz nélkül is lábánál, hozzá simulva sétáltál. Terelgetted, nehogy letérjen a járt útról…Azt is megérezted, mikor ismét terhes lettem. Őt is nagyon vártad, rá is nagyon figyeltél mindig. A kicsi fiam, nagyon félt tőled, mert számára nagyon „hatalmas” nagy kutya voltál…De pár kúszás, bohóckodás és a bájod levette ezt a kisfiút is a lábáról. Mikor ő tanult menni, neki is segítettél, féltve őt is, nehogy elessen. Mellettük voltatok Adolffal, mikor a két kis törpe ember felfedező útra indult az udvarban. Óvtátok őket a szúrós bokroktól; csalánoktól…Bár neked sosem voltak igazi kölykeid, de úgy érzem minden szeretetedet a fiamnak szántad. Mintha ők lettek volna a te fogadott „gyermekeid”…

Köszönöm nektek, hogy így vigyáztatok rájuk!

Ezeket a boldog éveket nem lehet szavakba önteni! Nehéz megfogalmazni mindazt, amit ti adtatok nekünk ez alatt a csekély 6 év alatt…

Azt az űrt, ami az eltűnésetek után itt hagytatok, leírhatatlan. Nem telik el nap, hogy ne gondolnánk rátok. A fiúk is sokat emlegetnek titeket!

„Anya! Hova tűnt Dönci és Adolf?” „Nem tudom kisfiam.” „Mért mentek el anya? Ugye hazajönnek?”

„Kicsim, remélem!”

A másfél éves törpe még nem tud beszélni. Gyakran odatotyog a házatokhoz…benéz….és közli: „Vaú-vaú EEEEEEE….”

Igen, eltűntetek, de tudnotok kell, hogy nagyon szeretünk, s hazavárunk mindannyian!

Még a kis hisztis, és féltékenykedő Roky is hazavár titeket! Gyakran odamegy a házatokhoz, benéz, megszaglássza a tányérotokat…és szomorúan lefekszik az ólatok elé…

Tudom, hiszem, hogy ott vagytok valahol. Valahol gondotokat viselik, de tudnotok kell,hogy keresünk titeket; hazavárunk benneteket! Üres az életünk nélkületek!

Kérlek titeket, segítsetek, hogy ők hazakerülhessenek!



[link]


[link]



2012. ápr. 9. 23:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

Ha tetszik , ha nem


Hol voltál , amíg eltűntek ??

Neked kellett volna vigyáznod rájuk !

Pórázról hallottál már ???

És , ha kertes , akkor is gondoskodnod kellett volna a biztonságukról

Mert , most nincsenek biztonságban

már csak a küllemük miatt is, ,ha összafutnék velük , inkább menekülőre fognám , más sem lesz elnézőbb.....

Nem hiszem hogy befogadnák , inkább nézd meg a menhelyeken ,......akár több 10 km körzetben és ha meglesznek ivartalanítsd , mert írhatsz bármit, biztos nem voltak , mert akkor nem szöktek volna el !

2012. ápr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, sajnálom:(

Remélem előkerülnek épségben!

2012. ápr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kedves első, hallottál már kutya lopásról? Mikor betetszik valakinek egy TK-ves kutya és ellopják/ellopatják? Sajna tudok egypárról. A tenyésztőm kutyáját akitől vettük Adolfot is meg akarták lovasítani, de ő észrevette.

Sajna innen a környékről több fajtatiszta kutya tűnt el egyik pillanatról a másikra.

Hogy hol voltam, mikor eltűntek? Nemes egyszerűséggel, bár kétlem, hogy neked kellene pont magyarázkodnom, de egy tüdőgyulladással voltam kórházban a kisfiammal és "aludtam" az ágya mellett. Bocsánat, hogy ha úgy gondoltam, hogy éjszaka aludni kell. Nem gondolom, hogy nekem kellene mentegetőznöm, hogy nem feküdtem én is a kutyaólban egy sokkolóval a kezemben, hogy aki a kutyáimhoz akar hozzányúlni, azt leütöm akár egy serpenyővel is.

Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan...

Túl barátságos kutyák voltak, nyilván a mi hibánk, hogy bújós kiscicákat neveltünk, nem pedig vadállatokat...

2012. ápr. 10. 00:30
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem harcoltatni lopták el őket,ebben az országban már semmin nem lepődnék meg.Múltkor a híradóban mutatták hogy már ilyen kutyaviadalos maffia is van hogy rohadnának meg.
2012. ápr. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szívből remélem, hogy nem! De annó 6-7 éve a háziorvosunk 2 bull masztif kutyáit is ellopták. Őket viadaloztatták. De szerencsére meglettek, csont és bőrön mindkettő...Remélem, meglesznek a mieink is.

A zord külső alatt egy- egy érzelmes szív van. A rotink nagy nyalakodós; mindenkit nyalogat. (chippes)

A stafford ismertetőjegye az egyedi törött farok. Ő a fenekét riszálva mászik bele az ember ölébe a mai napig is, mint a yorkink...

2012. ápr. 10. 08:03
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos ez a kis történet.:) Remélem meg lesznek. Megosztom Fb.-n (facebookon), csak ennyit tudok segíteni...:( Pedig nagyon szép kutyák!!! Adorf nincs meg mert az chipes?! Nem bírták lenyomozni?
2012. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem először találkozom Veled itt, az írásoddal és a két kutyus fényképével. Szép a történet is amit leírtál, elhiszem, hogy igazán szeretitek ezeket a kutyákat. Őszintén remélem, hogy visszakerülnek Hozzátok, tiszta szívből drukkolok ezért! El sem tudja képzelni aki nem élt még át hasonlót (szerencsére én sem), hogy mit érezhettetek Ti.

Talán jutalmat kellene felajánlani a "becsületes" megtalálónak, azt szokták mondani az elég nagy motiváció, hogy visszaadják.

2012. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt pont ma reggel találtam a facebookon.

Max Ex Illatos Út-nál.

A kép alatt egy hölgy írja, hogy látta őket egy menhely oldalán..

Csak nem emlékszik, hogy hol...

Írj neki, hátha meg van már..

Sok sikert! Remélem meg lesznek! :)


Itt a link, be kell lépni a facebook-ba:


[link]

2012. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ;( Újra megosztottam őket.

Írtam a Noénak, az Állatbolondok társaságának és 50.000-en a kutyákért nevű társaságnak, hogy rakják ki fb-on, hogy minél többen lássák, remélem megteszik.

2012. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
:'( vedd fel a kapcsolatot a facebooklinkes Ginával! Hátha...
2012. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!