Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak előítéleteitek bizonyos...

Vannak előítéleteitek bizonyos fajtákat tartó gazdikról?

Figyelt kérdés

Évek óta szeretnék egy amstaffot, de mára ugye divatkutya lett.

Hozzá tartozik a dologhoz, hogy küzdősportot űzök évek óta, tehát akaratlanul is sportos külsöm lett :)

Ha lemegyek sétálni egy amstaffal, vajon sokan gondolják majd, hogy valami izomagyú barom vagyok, aki csak keménykedik a "harcikutyájával"?


2012. ápr. 10. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen ki mit gondol ezzel kapcsolatban,neked ez a fajta a kedvenced ez tetszik a legjobban és kész.
2012. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
csak szeresd a kutyád és ennyi:)
2012. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ne foglalkozz másokkal, ha neked amstaff kell, akkor tarts amstaffot!

Engem sem érdekel más véleménye, hogy miért tartok bullmasztiffot panelban. Sokan még mindig megkérdezik, hogy és mit csinál egy ekkora kutya a panelban? Mit csinálna, alszik, játszik, ugyanúgy, mint a többi kutya, sőt talán még nyugodtabb is, mint a kistestű társai... Az emberek fejében az van, hogy ha nagytestű a kutya, akkor annak baromi nagy a mozgásigénye ill. a panel és a nagytestű szerintük nem fér össze.


Szóval ne foglalkozz az előítéletekkel, mert azok akadnak bőven!

2012. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 10. 13:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt fogják gondolni. :D


De szerintem ezzel ne törődj! Engem ha meglátnak a kutyámmal (50 kilós csaj egy boxerrel (és még csak 10 hónapos...)), nem viccelek, van aki nagy ívben, félelemmel teli tekintettel kerül ki minket... :D


Ha a leendő kutyádnak kielégíted minden szükségletét maradéktalanul és szellemileg, fizikailag egyaránt megfelelően lefárasztod a kutyust, akkor nem lesz gond, nem fog a fejedre nőni.


Ha ennyire sportos vagy, akkor imádni fogjátok a közös sportot/sportokat, melyiket, azt majd ti kitaláljátok: flyball, frizbi, agility, őrző-védő stb.


Arra azonban vigyázz, hogy ez a kutyafajta, amit választani készülsz, tapasztalatot igényel!!! Ha ennek hiányában vagy, szerintem érdemes rászánni az időt/energiát/pénzt, és kutyaiskolába járjatok, mert ott megtanítanak megfelelően bánni vele minden helyzetben, és kézben tartható marad a kutya a suli segítségével.

Ha erre nincs lehetőséged, inkább válassz olyan kutyát, amit ajánlanak első kutyának is, valami "szelídebbet". :)


Szóval szerintem tényleg tojd le a sok "hozzáértő" véleményét. Mindenki azt hisz/gondol rólatok, amit akar, ezzel Ti ne törődjetek, elvégre: "Nem az számít, hogy mit mondanak rólatok, hanem az számít, ki mondja azt!"

2012. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

olyan kutyát tarts amilyet szeretnél :)


ha jól neveled (gondolom jól lenne nevelve) és nem akarna széttépni minden kutyát ,hanem egy barátságos kutya lenne akkor a kutyások sőt mások is ha látják a te kutyád milyen jól nevelt, szerintem semmi elő ítélet nem lenne..


van itt a környéken egy csávó akinek staffija van és nagyon menőzik vele, más kutyáját leocsárolja és elengedi az ővét ,már az összes kutyás fél az ő kutyájától elég agresszív,senki se nézi jó szemmel az ilyeneket..

2012. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem ő lesz az első és természetesen jól nevelt, szocializált kutya lesz :)
2012. ápr. 10. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, nekem vannak előítéleteim a gazdikról, de nem feltétlen a kutya fajtája miatt. Mondjuk egy srác amstaffot sétáltat. Oké, szép kutya, megértem, ha tetszik neki. De ha egy aralláncos csávó sétáltat egy amstaffnak álcázott valamit, amin szöges bőrhám van, és gyilkosnak szólítja szegény ebet, akkor már megvan róla a véleményem. Vagy kistestű kutya sétál a gazdival - szintén semmi meglepő. De ha egy gucci-ruhás lány (összeöltözve a kutyával) flexi pórázon rángat egy minden kutyára és emberre támadó ebet - meg van róla a véleményem.

Nekem borderem van, szintén divatkutya. Nem divatból vettem, hanem azért, mert minden szempontól ideális kutyus a számomra. Mindenki találja meg a neki leginkább tetsző kutyát és kész, ne foglalkozzon más véleményével, de ha valaki csak kiegészítőnek veszi, na arról vagyok én rossz véleménnyel.

2012. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben igen:

Gyanús színezetű ember, kigyúrt kutyát mindenféle szöges cuccokban sétáltat.

Ezen kívül mikor a menőjenő nyáron trikóban tök mindegy milyen kutyával úgy sétál, mintha a kifutón lenne (láttam már staffival és rotival is parádézni egyeseket).

Ezen kívül, ha egy normális ember, normálisan kutyát sétáltat akkor nem az jut eszembe, hogy ez a barom keménykedik, hanem, hogy végre van egy a sok idióta közül, aki nem keménykedni akar a kutyájával, hanem neveli és kutyaként is kezeli. Öröm az ilyet látni.

2012. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig az adott kutya-gazda páros kisugárzásából ítélek, abból amit látok belőlük, mint kutyából és emberből. Nekem az amstaff a szívem csücske, de ha látok egy idegbeteg kutyát egy idióta gazdával, rondán fogok nézni rá. A yorkisok nagy részéről is megvan a véleményem, de egy kulturáltan viselkedő, póráz nélkül sétáló yorkira és a normális gazdájára elismerően nézek. Nem a fajta meg a külső számít, hanem az összbenyomás.
2012. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!