Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok olyan helyen sétálnia kutyámmal, ahol más kutyák is vannak (utcában), csak elhagyatott területeken?

Figyelt kérdés
Itthon a kutyám tudja,h én vagyok a főnök,hallgat rám,de amint kilépünk a kapun egyfolytában húz(már próbáltam ilyen 'tanítópórázzal' húzgálni magamhoz meg leültetni magam mellé,meg mindent)a másik meg az,h mikor még nagyon kölyök volt ,akkor teljesen normálisan tudott sétálni,de miután látta a kerítés mögött ugráló,futkározó,és ugató kutyákat egyszerűen ő is ezt akarja csinálni,és odahúz a kerítésekhez,és ugyanúgy ugatni meg ugrálni akar,de sztem nem akarja megtámadni őket,csak utánozza,de ha kiviszem vmi elhagyatott raktárépületekhez,ott rendesen sétál.Azt mondták minél többet sétáltatom annál jobban nem fogják érdekelni a kutyák,de én ezt nem érzem.(Amúgy vannak kutyabarátai akikkel nagyon jól elvan)El kéne vinnem kutyasuliba,h szokja az idegen kutyákat?A 18.kerületben hol van kutyasuli?Köszönöm:) (Amúgy Jack Russel Terrier kutyám van)

2012. ápr. 10. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem a kutyákat kell szokja, hanem a viszonyotokat kell rendezni első sorban, és neked kell megtanulnod, hogy hogyan tudod ilyen helyzetekben kezelni a kutyádat. Szóval mindenképpen kutyaiskola.


Én a XVII. kerületi Rákoscsabai Kutyasulit ajánlom neked mindenképp, szerintem erre van szükségetek. Itt tudod megnézni: [link]


Lehet, hogy nem a kerületben van, de nagyon barátságos, segítőkész, és rendkívül eredményes, jó hírnevű kutyaiskola, ráadásul tükör módszerrel oktatnak, ami szerintem nem utolsó szempont.


A XVI. kerületben van még a Cerberos kutyasuli, de azt nem ajánlom... :( Azért itt a címe annak is, ahol meg tudod nézni őket: [link]


Sok sikert a probléma megoldásához, és jó kutyasuli választást! :) (A fentiek az én személyes tapasztalataim!)

2012. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2012. ápr. 10. 15:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is egy időben húzott, engem roppantul idegesített, szóval azt csináltam, hogy amikor húzott, megálltam, megvártam amíg végig ér a póráz hossza, és abban a minutumban visszarántottam. (nyilván módjával, nem kell a kutyának repülnie, de legyen számára kellemetlen élmény) Mostmár csak szólnom kell neki, és rájön, hogy kicsit gyorsan megy.


A másik technika, hogy minden egyes esetben megfordulsz, amikor ő előre menne. Irányt váltasz, és így nem adsz neki lehetőséget, hogy húzzon. Egy idő után megtanulja, hogy úgy haladtok előre csak, ha ő rendesen megy a lábad mellett.


Amúgy egyik módszer sem 2-3 alkalom és aztán tudja, hanem idő kérdése, gyakorlás. Amikor pedig rendesen megy melletted, akkor jutalomfalat, nagyon sok. Lehet venni 500 ft 1 kiló párizsi, vagy valami olcsóbb virsli kicsire vágva.


A kutyákhoz azért akar odamenni, mert átveszi az izgatottságukat. Nyílván a figyelme csak rád irányul, ha nincs más tényező, de amint vannak izgalmasabb dolgok úgy veszíti el feléd az érdeklődését. Ezzel minden kutya így van, sokat kell ilyen környezetben gyakorolni és javulni fog a helyzet. De ehhez tényleg sok energiát kell belefektetni.


Kutyasuli nem tudom hol van a 18. kerben, de ha vannak kutyás ismerőseitek, akkor kérdezgess köztük, hátha tudnak ajánlani valamit, amelyik jó.

2012. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért is engeded, hogy a kerítéshez húzzon? A póráz a kezedben, csak meg tudod tartani azt a kicsi kutyát?

Nem engeded , hogy odamenjen és meg is erősítheted egy NEM szóval.

2012. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt a 'visszahúzós' módszert próbálom már nagyon hosszú ideje,és nem igazán veszi észre magát,de akkor megpróbálom a másikat.Köszönöm!
2012. ápr. 10. 15:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem engedem oda a kerítéshez,hanem magam mellett próbálom tartani,de az a baj,hogy hiába próbálom leültetni,és elvonni a figyelmét,egyszerűen semmire,még a jutalomfalatra sem figyel.
2012. ápr. 10. 15:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen viselkedésnél a jutalom falat halottnak a csók.

A kutyádat jobban érdekli a másik kutyával való acsarkodás, mint egy falatka. Néha szükség van fizikai jelre is. Nem mindenható a jutalom falat.

2012. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Épp ez az,hogy a jutalomfalatot nagyban leszarja,viszont már próbáltam,hogy rákoppintok az orrára,vagy meglököm,h kizökkentsem ebből az állapotból,de mivel terrier,ezért eltántoríthatatlan,ha erősebben rávernék(nem szoktam!!!)sem tudnám megváltoztatni a viselkedését,hiszen ilyenkor fájdalomérzete sincs,ilyenkor totál megzakkan
2012. ápr. 10. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Hiába szokná meg az idegen kutyákat. Keress szakembert, aki segít megoldani a dolgot, a Cerberos például tényleg egy jó suli, de igazából bármelyikbe mehetsz, ahol a falkavezérséget tanítják.
2012. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt ösztönkezelésről van szó. A pórázos hozzászóló leírta a módszer LÉNYEGÉT! Viszont azokat a fontos dolgokat hagyta ki, amitől hatásos lenne a módszer...


Szerintem ne sajnáld a pénzt és időt, menjetek iskolába, és tanuljátok meg SZAKEMBEREKTŐL az alapokat, még mielőtt elrontod a kutyád, és kezelhetetlenné válik, mert ha valóban ilyen problémáitok vannak, akkor hamar problémás kutya lesz belőle 1-2 hét, esetleg hónap alatt, amit még nehezebb lesz visszacsinálni (és drágább) még szakemberrel is, anélkül pedig... :(

2012. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!