Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítás után a...

Szuka ivartalanítás után a kutya mennyi idő alatt épül fel, s mikor van az az idő amikor már folytathatjuk is a jól megszokott sétákat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom az első két nap nagyon rosszul volt.

Felállt a szőr a hátán a fájdalomtól.

Harmadnap már kiment a kertbe, amihez 5 lépcsőfokot kellett megtennie lefelé. Rövideket járkált.

Negyedik nap már tök jól volt de látszott rajta hogy vigyáz a mozdulataira.

Én azt mondom, egy hét után már visszatérhettek a rendes kerékvágásba.

Egyik barátom hiperaktív labradorja már másnap futott. De Ő őrült. :-)

2012. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:) és a kertben tartod alapból a kutyát? Ha igen akkor gondolom műtét után nm vitted ki:/
2012. ápr. 10. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Műtét után pár óra múlva nem szabad semmi csinálnia csak pihennie,enni-inni ne adj neki semmiképp míg nem ébredt fel teljesen. Nem zárnak ilyenkor a záróizmai előfordulhat hogy bepotyogtat vagy bepisil ilyenkor ne haragudj rá:) Mikor már felébredt leviheted pisilni, de én ilyenkor inkább kiraktam pelenkát másnap délutánig hogy ne erőltesse meg magát! Első nap nagyon kába lesz egész nap,botorkálni fog mindenhova,de másnap már kutya baja lesz visszatérhettek a régi kerékvágásba!
2012. ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:) köszii!!! azt olvastam hogy nyugodtabbak leszenk a műtét után valamivel.Ez igaz amúgy?
2012. ápr. 10. 18:24
 5/12 anonim ***** válasza:

miénk semmit se változott ivartalanítás után ugyanolyan kölykök viselkedése van pedig juniúsban lesz 2 éves :)) De örülök hogy megcsináltuk a műtétet mert nem lesz mindig minden véres fél évente meg hát nem is vagyok tenyésztő:))

Bár én a műtétet végig sírtam míg bent volt, most lesz pont 1 éve:) de nem is hagyott ám heget,olyan szépen megcsinálták:)

2012. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

jaaaj az nagyon jó! :)) és milyen fajta a tiéd? :))

nekem goldim van 5 hónapos lessz hamarosan.:) a 6.hónapra tervezzük a műtétet! ;)

2012. ápr. 10. 18:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem pincsi mixem van, labrador hmm róla most a marley meg én című film jutott eszembe,nézted rtl-en?:) Végig bőgtem a végét:(( :) Akkor ő még nem is tüzelt igaz? jobb hogy elötte csinálod a műtétet nem kell átélned a tüzelést:)
2012. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kutyámat Debrecenben a Pavlov kutyája állatkórházban ivartalanították. Péntek délután volt a műtét, ahonnan saját lábon jött el. Szombaton már sétált, de még csak egy rövidet engedtem neki. Vasárnap már hosszabbat, hétfőn úgy labdázott, mintha mi sem történt volna. A bátyám időseb szukájával is ugyan ez volt a helyzet, a második nap már ő is macskát kergetett. Az igazság az, hogy pici seben keresztül műtötték, ezért nem is aggódtam agyon magam.
2012. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért kell 6 hónaposan már ivartalanitani? Miért nem lehet megvárni mig a kutya teljesen kifejlődik?
2012. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez elég lemaradott gondolkodás már hogy meg kell várni a tüzelést!! Egyáltalán nem kell, fejletebb országokba nem ilyen magyarország félékben már úgy adják ki a tenyésztők a kölyköket akiket hobbicélra adnak hogy ivartalanítva!! Ez lenne itt is a normális,mi a francért kéne megvárni míg tüzel és megeshet a baleset is,utána meg álterhesség mint nálunk is!! Bármelyik állatorvost megkérdezheted,minnél elöbb ivartalanítják annál jobb!
2012. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!