Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning: csak séta...

Kötődési tréning: csak séta közben kap a kutya kaját. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi. Köszönöm.
2012. ápr. 11. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

Részemről megette a fene az olyan kötődést, amikor a kutya az étel miatt ragaszkodik a gazdájához.

Ha egy gazdának azon kell tornásznia, hogy a kutyája kötődjön hozzá, akkor régen rossz.

2012. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem hiszem, hogy túl egészséges lenne a mozgás közben etetni. Némi jutalomfalat esetleg, bár inkább pártolom a dicsérettel, játékkal, simogatással való jutalmazást.


Nem tudom, mekkora kutya, de technikai gondok is vannak ezzel, meg elméletiek is. A kutya táplálkozzon nyugodtan, mindig ugyanott, ugyanabból a tálkából, és legyen már nyugta kicsit leemészteni. Nekünk se kellemes, ha ebéd után rögtön futnunk kéne...

2012. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

jóó de lehet hogy mentett kutya,vagy menhelyi felnőtt és csak most kapta meg,nem? Legalábbis ezzel magyarázható lenne,amúgy nem hisz nálunk már amint hozzánk került a kutya első perctől fogva kötődött hozzám,tényleg:)

Ha igazam van kérdező és mentett kutya v menhelyi akkor tölt vele minnél több időt sétáljatok nagyokat(nem tudom miért fontos közbe kaja?), foglalkozz vele rengeteget,ők annyira hálásak tudnak lenni hogy eszméletlen (jelenlegi tapasztalatból beszélek).

2012. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várom a további véleményeket!
2012. ápr. 11. 15:49
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

Én sem nagyon támogatom ezt az ötletet, soha nem is alkalmaztam.Ha azt akarjuk vele elérni hogy megerősítsük a vezér szerepét(tőlem jön a kaja) akkor erre a célra jobban megfelel az reggeli/esti etetés.

Valamint szerintem ezzel a módszerrel gyönyörűen rá lehet szoktatni a kutyát arra, hogy csak kézből egyen amit megint nem tartok szerencsés dolognak.

Én is inkább a többet együtt töltött időt, játékot, simogatást használom ha kell , bár egyik kutyámnál sem nagyon kellet ilyesmihez folyamodnom.

2012. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
A menhelyiekről csak annyit, hogy náluk a kötődés az alap ahhoz az emberhez, aki végre szereti őt. Sosem értettem azokat a kérdéseket, hogy a felnőtt menhelyi kutya megszokja-e az új gazdit. Nyilván erre csak az tudja a választ, aki már megtapasztalta: 2 nap után a lelkét eladná azért az embereért, aki végre szereti őt. Náluk a kötődésen nem kell küzdeni, magától kialakul. Nem a rossz sorsúaknál probléma tehát a kötődés, hanem azoknál a kutyáknál, akiket 1. idáig elkényeztettek 2. vidéki mentalitással minimális kapcsolatban éltek az emberrel, mint pl. a kint tartott kutya, akit nem is sétáltatnak.
2012. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Látom, hogy a válaszolóknak gőze sincs róla, hogy miről is van szó valójában! Szerinem hasznos a kötődési problémás ebeknél.
2012. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Ja, hogy KÖTŐDÉS. Persze, csak sétánál egyen a kutya. :-)
2012. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk a tréninget, hogy amikor hozzánk került, akkor 1 nap kapott, 1 nap teljesen kimaradt, még sétánál sem kapott. Ez 2 hétig, de volt, hogy 2 nap is kimaradt. Miután kezdett a kötődés kialakulni, volt, hogy azon a napon, amikor nem kellett kapnia, az adag felét megkaphatta jutalomként. 3 hét után már minden rendben ment, de volt, hogy a kaját csak jutalomként kapta, az egéz adagot.
2012. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

16:15

Akkor elmagyaráznád nekünk hogy miről is van szó ?

2012. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!