Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves puli kutyának hogyan...

2 éves puli kutyának hogyan lehetnék "gazdája"? (többi lent)

Figyelt kérdés
az a problémám hogy Apukámat tartja "gazdájának" őt követi hiába szolok neki..le se sz.r és nekem elég nehezen csinálja a dolgokat de ha ő mond neki valami meg csinálja.. igaz hogy ő eteti meg stb. de hogyan tudnám átvenni a szerepét? azt mondta hogy ő egyáltalán nem bánná nyugodtam vegyem át. csak hogy hogyan? ez nagyon aggaszt már majdnem sírtam is. mert nagyon szeretem a kutyát és akarnál egy kölyök kutyát hogy majd annak én adok enni és én fogok mindent csinálni és akkor én leszek a "gazdája". csak hogy erről szó se lehet.. majd ha nagy leszek stb. (a szokásos szülő duma..) végül bele törődtem de elhatároztam hogy akkor ez lesz az ÉN kutyám. csak ugye ahogy már leírtam vannak a gondok.. ezt hogyan tudnám megoldani? előre is köszönöm. ha nem érthető írjatok és leírom kicsit bővebben,máshogy,érthetőbben.

2012. ápr. 11. 15:42
 1/6 Bajtárs válasza:
Vedd át az etetést. Azt gondolod, hogy naponta félperc posipaskolgatás és te leszel a mestere? Mert az jön le.
2012. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeket tartsd be a kutya felé:

[link]


(Az oldal alján mehetsz a következő részre).

2012. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenképp megpróbálok talpra eset lenni! és elolvasom amit linkeltél.
2012. ápr. 11. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne csak az etetést vedd át. foglalkozz sokat a kutyával. Most az apukádat tekinti falkavezérnek. Játssz vele sokat, ha valamit jól csinálj, adj neki juti falatokat. Látom gyerek vagy, nyilván nincs pénzed drága jutifalatokra. A háztartási keksznek pl. 300-400 Ft kilója. Én azzal szoktam jutalmazni az enyémet. Mindig van a zsebemben. Ha közeledem felé, nem engem néz, hanem a zsebemet stíröli. Akkor kap valami feladatot, pl. eldobok egy labdát, rászólók, hogy üljön le, ha megcsinálja, kap egy kekszet. Számos hasonló trükköt te is biztosan ki tudsz találni.
2012. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! igen nehéz úgy falkavezérnek lenni hogy szülők vannak meg hát határok is vannak nem minden úgy van ahogy én fütyülök ...
2012. ápr. 23. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán átvenni kell ezt a szerepet, hanem inkább felvenni. Normális esetben a kutya a család minden tagjára hallgat. Ha te megköveteled tőle az engedelmességet, akkor neked is engedelmeskedni fog, ilyen egyszerű.

A többit meg egész egyszerűen kezdd el csinálni: etesd, sétáltasd, tanítsd, játssz vele, ápold a szőrét, egyszóval foglalkozz vele minél többet, mintha csak a te felelősséged lenne.

2012. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!