Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszíteni a legjobb barátunk...

Elveszíteni a legjobb barátunk. Ti hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés
Három héttel ezelőtt kaptam egy hívást, hogy a kutyusom rosszabbul lett.. rögtön szaladtam ki hozzá (mamánál lakott) Mire kiértem már nem bírt mozogni sem. Végig ott voltam vele.. egy kis idő múlva elkezdett remegni.. még akkor is végig simogattam, mert tudtam hogy érzi hogy ott vagyok vele. De amit nem tudtam az az hogy ez fáj e neki ezért orvost hívtam aki azt mondta, hogy ha abba is marad a remegése akkor sem fog tudni mozogni és fájni fog neki, azt javasolta altassam el. Életem legnehezebb döntését hoztam meg, de tudtam hogy nem lehetek önző, csak azért mert még azt akarom hogy velem maradjon.. amíg meg nem állt a szíve addig simogattam.. egy kicsit én is vele haltam...:( mivel mamám egyedül él és nem bírt volna meglenni kutya nélkül ezért két hete vettem neki egy új kutyust, akit szintén szeretek, de úgy érzem sohasem lehet olyan a viszonyunk amilyen Rokival volt... pedig nagyon szeretném.. Lehet csak azért érzem így mert még friss ez az egész? Ti hogy éltétek meg kedvencetek elvesztését?
2009. jún. 18. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 tengerimalacom volt, nagyon szerettem őket. 6-8 évre terveztem a velük töltött éveket. Aztán februárban a legkisebb, aki még 3 éves sem volt hirtelen megbetegedett és estére meghalt:((( 1 hétig csak sírtam és nem mentem ki az utcára se. Ott volt a 2 másik, velük foglalkoztam, hiszen ők még éltek. Majd februárban 2 hét alatt hirtelen ők is meghaltak. Az egyik a műtétbe halt bele, a másikat el kellett altatni, nagyon nehéz volt:((((

Most nekem is van 2 új kismalacom. Nagyon hiányzik a 3 másik, de azokkal kell foglalkozni akik még velünk lehetnek és minél több szeretet adni nekik, hogyha majd már ők sem lesznek azt mondhatom, hogy bár már nincsenek nagyon szép életük volt.

Próbálj te is a szép dolgokra emlékezni, sajnos visszahozni már nem lehet. És tegyél meg mindent az új kiskutyusért.

2009. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve vesztettem el. Borzasztó, leírni nem lehet, amit akkor éreztem, s azóta is. Nagyon nehéz. Most is itt pityergek, nehéz róla beszélni. Nehezen vagyok túl dolgokon, rajta nem is tudom, hogy túl leszek valaha. Annyira hiányzik. Annyi mindent köszönhetek neki.Tényleg több volt, mint egy kutya.Egy barát, egy családtag. Mindig friss virág van a sírján. :'(
2009. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly augusztus végén vesztettem el a kutyámat...Egy autó ütötte el...nem engedtük ki, de ő volt a világ legnagyobbat ugrani tudó kutyája: nekifutásból a 2,5 méteres kerítést simán átugrotta, pedig csak egy közepes méretű kutya volt... És soha nem találkoztam ennyire értelmes állattal, mint ő. Bármint meg tudott tanulni, ha azt mondtam neki, "játék", szaladt egyből érte...egy keverék kutyus volt, rémesen szerethető...nagyon sokáig fájt a hiánya. Ez az érzés átalakult mára már egy olyanná, hogy szeretettel gondolok rá, és vidám tudom nézegetni a képeit, annyira viccesen nézett ki, és állandóan olyan lelkes volt.

Novembertől van egy új kutyánk, szintén keverék. Annyira kis buta, viszont soha nem láttam még ilyen szép kutyát...nagyon aranyos, vele is sikerült egy nagyon jó kapcsolatot kialakítanom. Utálnám elveszteni...de nem fogom még jó ideig, ebben biztos vagyok!

2009. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó érzés, de idővel tényleg enyhül a fájdalom (ez most elég közhelynek hangzik). 4 éve halt meg a kutyám, még most is sokat gondolok rá, de most már nem sírok. Én a lehető legrosszabb módját választottam akkor a gyászolásnak, próbáltam erősnek mutatni magam, egy könnycseppet sem ejtettem egészen fél évig. Akkor viszont előtört belőlem minden, zokogtam, tőrtem-zúztam, kezdődtek a rémálmok stb. Ez 2 hónapig ment, hogy minden éjszaka felriadtam mert vele álmodtam. Akkor elhoztam menhelyről egy kutyát. Eleinte nagyon küzdöttem, nehogy túlzottan megszeressem, aztán rájöttem, hogy ez nem így megy. Ő segített túllépni az előző kutyámon. Mára már nagyon szeretem. Aztán befogadtam mégegy kutyát. Nem olyanok mint az előző, de nem is akarom összehasonlítgatni őket, mindegyiküket másért szeretem.
2009. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én több kutyusomat veszítettem már el sajnos. Mind más volt, mindnek az elvesztése nagyon fájt. Volt, hogy nem ettem napokig a sírás mellett, totál depressziós vegetatív állapotba kerültem. Ekkor csak úgy tudtam kijönni belőle, hogy vettem egy másik kutyust. Azóta ő a mindenem, igazi társam lett. Sosem vagyunk egymás nélkül.

Pár hete apukám 12 éves kutyusát veszítettük el. Velem nőtt fel és nagyon hiányzik. Szegény apu gyakran elsírja magát, mert a mindene volt, ők is együtt mentek mindenhová. Próbáltam rábeszélni, hogy legyen egy másik olyan fajta, de arra készüljön fel, hogy más természetű lesz, nem lesz ugyanaz. Talán hajlik a dologra apu, de félek, mert az elvesztett kutyust fogja mindenáron keresni az újban.

Múlt pénteken is veszteség ért bennünket, akkor egy fogadott kutyánk lett súlyos beteg és altatni kellett. Azóta hatalmas üresség van nálunk, pedig van 2 kutyó. Nagyon hiányoznak a többiek. (Elsírtam magam most)

2009. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak mondanám, hogy szerintem nem érdemes ugyanolyan fajtát venni. Legalábbis én nem bírtam volna ki, ha ugyanúgy néz ki az új kutyus mint a régi. Mindig őt keresni benne, sztem megmérgezné az egész kapcsolatot..
2009. jún. 18. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor depressziós lettem a kutyám halála miatt, akkor szóba sem jöhetett, hogy másik fajtát válasszak. Én nagyon ragaszkodom egy bizonyos fajtához. Természetesen szeretem a világ összes kutyáját fajtától függetlenül, de nekem kellenek azok a tulajdonságok, amelyeket az a fajta produkál, amelyet kiválasztottam valamikor. Szerencsére nálam jól alakultak a dolgok, mert egy igaqzi bohóc volt a kis újonc, semmilyen csalódást nem okozott. Nem hasonlítgattam a másikhoz, mert én képes vagyok megérteni, hogy belőle egy volt és nme lesz több. Apu gyengébb eset, én már "edzett" vagyok sajnos a sok veszteség miatt. És egyébként is, csak idő kérdése, míg az emberhez nő az új kutyus, mindenképp ő lesz aztán a legfontosabb, de azokat sosem feledjük, akik korábban mellettünk voltak.
2009. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy 17 éves keverék kutyám volt.A szomszéd hibájából kellett elaltatnunk,de tovább bírta volna 2-3 évet.Nagyon nehezen viseltem el az elvesztését,és sajna nem lehettem vele az utolsó pillanatban.De jobb is hogy nem voltam mert kórházba kellett volna engem szállítani az biztos.Na én egész nap sírtam amikor el lett altatva és este nem tudtam aludni.Vettünk egy másik kutyát másnap,és szegény elég rossz állapotban volt.Megmentettük a kutyus életét,de az volt az érzésem hogy nem fogja helyettesíteni Nellit.De Foltos a mostani kutyám átvette Nelli helyét és így tudtam átélni egy kölyökkutyával.
2009. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi több mint egy éve vesztettük el a kutyánkat, egy gyönyörű bernipásztort, igaz ő beteg volt izomsorvadása volt, gyógyszereken élt, és a végén a szervezete adta fel. A legrosszabb az volt, hogy mikor rosszul lett elindultunk vele az orvoshoz, a dokink kb 30 km-re lakik, de már csak azt tudta megállapítani hogy meghalt. még most is sírva gondolok rá, a bátyámé volt, de igazi társ. Hazahoztuk a kertben van eltemetve, szép sírt csináltattunk neki. Mindenki azt mondta hogy tüntessünk el mindent ami rá emlékeztet, de nem hagytam, nem elfelejteni kell, hanem elfogadni. A szívem összeszorult, mikor láttam a bátyám a kutya sírjánál hogy beszél hozzá. De mára sikerült feldolgozni, és ha mindenigaz holnap elhozzuk a következőt, egy ugyanolyat. Várom már, mert betölti az űrt amit a másik hagyott.

2009. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!