Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első alom? Lehet még?

Első alom? Lehet még?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: a kutyám most öt és fél éves. Egy remek törzskönyvvel, tenyésszemlével, sok igen szép kiállítási eredménnyel,és az összes egészségügyi szűréssel.Ráadásul nagyon jó a felépítése, ritka jó idegrendszerrel, és természettel párosítva. A tenyésztőjével társtulajdonban van.

Mivel már 5 és fél éves,és még nem volt tőle alom (tenyésszukának lett véve annak idején,csak a körülmények mást hoztak), én úgy gondolom, hogy a legjobb lenne ivartalanítani. Viszont a tenyésztője szeretne lehozni még tőle legalább egy almot.

A kérdésem az lenne, hogy nem lenne ez most már túl veszélyes a kutyámra nézve? Közepes termetű fajtáról van szó. Legközelebb ősszel fog tüzelni, szóval mire megszületnének a kölykök, kis híján 6 éves lesz.

Mennyi esélye lenne,hogy gond lenne az alomból/alommal? Engedjek a tenyésztőnek,vagy inkább fogjam magam,és vigyem el az "engedélye" nélkül ivartalanítani?

A válaszokat előre is köszönöm


2012. ápr. 11. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem okozna gondot, de talán kérdezz meg egy állatorvost.
2012. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy gond lehet.....

Ahonnan én vettem a kutyának a tenyésztő ott is sokáig húzta az első almot különböző okok miatt. 5 éves volt a kutya első alommal. (Annak a kutyának is megvan midene. Jó kiállítási eredmények, szűrések stb....)

Ettől a szukától van a mostani kutyánk. A szukának nem lett semmi baja, persze a tenyésztő alaposan ki kérte azért a doki véleményét. A doki jó alaposan megvizsgálta a szukát.


El kéne vinni ezt a kutyust is dokihoz és kikérni a a véleményét.

2012. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
én egy 2 éves szukát importáltam neki az első alma volt 5 évesen a második alomnál volt 6 éves.. semmi gond nemvolt a kicsiket is szépen nevelte, meglehet kérdezni az orvost de szerintem egy 5-6 éves szuka még bőven nem öreg...
2012. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne gond...ha tényleg ilyen jó a kutya akkor érdemes lehet az alomra.
2012. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond. És a tenyésztő sem akarná veszélyeztetni az egészségét.
2012. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lenne gond, hiszen ő még bőven nem idős :)

Minden esetre a doki véleményét kikérném!

2012. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen jó a kutya, kár lenne veszni hagyni a vérvonalát. 6 évesen még nem olyan öreg, megfelelő odafigyeléssel és állatorvosi felügyelettel nem lesz belőle gond.
2012. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
semmi gond nem lesz, és azt viszont nem teheted meg, hogy egy társtulajdonban levő kutya fölött önállóan rendelkezz. Pláne , hogy a tenyésztője hozzájárulása nélkül ivartalanitsd.
2012. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem,sajnos nem tehetem meg.

Viszont én tartom,én nevelem,én gondoskodok róla,ha bármim gondja van,és minden egyes költségét én fedezem. Akkor csak lehet beleszólásom,ha úgy gondolom.


Egyébként köszönöm a válaszokat! Természetesen az állatorvos is ki lesz faggatva a témáról, de több szem többet lát. Szívesen látok még további válaszokat is

2012. ápr. 15. 11:13
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, hogy ha ilyen jó vérvonalú a kutya, akkor miért várt eddig? 6 éves kutyát először fedeztetni, hát...... Én megpróbálnám lebeszélni róla a tenyésztőt, ilyenkor már kivonni szokták a szukákat a tenyésztésből, nem be..... És az alom hol születne meg? Kinél?
2012. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!