Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat éves szukának első alom?

Hat éves szukának első alom?

Figyelt kérdés

Nemrég rátaláltam egy remek adottságokkal rendelkező szép szukára, aki szinte tökéletesen kiegészíti az én fedező kan kutyám tulajdonságait. Eredményeit tekintve is tökéletes lenne a leányzó, de családi okok miatt az elmúlt években nem volt alkalmas számukra az alomvállalás, tavaly pedig egy másik kannal próbálkoztak, de valószínűleg a kezdő kan miatt, nem jött össze az alom. Nemrég megkerestek, de bizonytalan vagyok, ha az enyém lenne a szuka nem vállalnék be ebben a korban első almot.

Beszélgettem tenyésztőkkel, állatdokikkal, de elég eltérő válaszokat kaptam. Szerintetek? Német vizslákról van szó.



2012. febr. 21. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én sem vállalnám a saját szukámnál. ha nem az első lenne, még esetleg.
2012. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem első alom lenne akkor talán... így nem. Egy ennyi idős szuka nem biztos, hogy képes lenne gondozni a kicsiket
2012. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Most te találtad, vagy ők kerestek? Ha tenyésztő lennél, aki ért is a fajtához, nem itt kérdeznél ilyet. Szerintem egyáltalán ne fedeztess!
2012. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyen korban már nem szoktak a szukát befedeztetni még akkor sem ha nem az első alom lenne.
2012. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: mi az, hogy még akkor sem? Pont idős korban nem szoktak, erre irányult a kérdés.


Utolsó előtti: attól, hogy én ismerem a szukát, még a szuka gazdái választanak fedező kant . Kiállításon néztem ki, majd később ők kerestek meg, mivel ők is úgy gondolják, hogy passzol a kanomhoz. Nem, valóban nem vagyok tenyésztő, mivel egy kan kutyám van, nincsenek szukáim. Világosan leírtam, hogy konzultáltam már tenyésztőkkel és állatorvosokkal is, azonban van itt az oldalon pár megbízható ember, akinek bízom a véleményében. Egyébként, ehhez a részéhez semmi közöd, szóval, ha csak azért válaszoltál, hogy vitát szíthass, kérlek legközelebb ne tedd.


Köszönöm.

2012. febr. 21. 20:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem célom, hogy vitát szítsak, nem is szokásom. De ha te felelős állattartónak tartod magad, egyedül is rájössz, mi a helyes. Ne másokra hallgass, hanem arra, te mit tennél az ő helyükben. Nos? Na látod, te is tudod! Felelősséggel nem lehetne almot lehozni tőle, nagy a rizikó!!! Ha befedeztetik mással, lelkük rajta, te nyugodt szívvel élhetsz tovább.... Ennyi.
2012. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Ezt nem Neked kellene eldöntened, hanem a szuka tulajdonosának. Ha ő tenyésztő, akkor tudja a választ.
2012. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Így van, neked ebbe sok beleszólásod nincs, az ő döntésük, ők fogják vállalni a következményeket.
2012. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
igen, csak éppen egy felelős kantulajdonost ugyanugy érdekel a későbbiekben a babák sorsa. Hozzám épp tegnap jött el babavizitre a fekezőkan gazdi, és "csak " 500 km-ert utazott. Figyelj,m ha már elaső alkalommal sem tudták befedeztetni, akkor vajmi keveset értenek hozzá. Olyan nincs, hogy a kan gyakorlatlansága miatt nem sikerült. Ha ellett volna már, a 6 éve nem sok, még lehetnek babái. De első ellésnek már ez késő.
2012. febr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy az én felelősségem is a dolog. Abban nem hiszek, hogy nincs beleszólásom. Megbeszélem velük a dolgot.
2012. febr. 22. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!