Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ne csóválja sebesre a farkát?

Figyelt kérdés

Az 5 éves magyar vizsla kutyám állandóan mindenhez hozzáveri a farkát (nincs vágatva a farka), így kikopott a végéről a szőr. Sajnos az utóbbi napokban már sebes is lett, a seb pedig nem gyógyul, mert mindig újra és újra hozzáveri valamihez illetve nyalogatja is. Kenem betadinnal és próbálom kötözni, de a géz, leukoplaszt, sebtapasz kombináció kb 2 percig marad fenn:(


Mit lehetne tenni? Mivel kenjem, kössem, hogy begyógyúljon?


(Az állatorvos nem nagyon tudott mit mondani, adott egy büdös szert amitől nem kéne hogy nyalogassa, de a kutyámnak még tetszik is a szer íze így ez semmit sem használ)


2012. ápr. 12. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha nem vált be a szer, akkor vidd el újra az állatorvoshoz. Ha pedig nem tud rá mit mondani, vidd másik orvoshoz.


Esetleg figyelj oda a kutyádra, hogy olyan helyen legyen, mikor csóválja a farkát, ahol nem üti be annyiszor, legyen hely neki csóválni. Ennél többet aligha tudsz tenni szerintem.


Sok sikert, mielőbbi jobbulást a kutyusodnak! :)

2012. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
gallér
2012. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ez a kutya ÁLLANDÓAN csóválja a farkát, ha egyedül van az udvaron akkor is. Ha leül a földre a farka vége szinte mint az ostor csapódik a kőhöz:S


Sajnos nincs másik orvos nálunk és most autó nélkül nem tudom bevinni máshova - az itteni orvos szerint nem is nagyon lehetne vele mit kezdeni, meg kéne oldani hogy a kötés valahogy fenmaradjon, de ez a kérdés, hogy hogyan? Bárhogy kötöm mindig lecsóválja:S

2012. ápr. 12. 13:15
 4/17 A kérdező kommentje:
2. Kösz, de gallérban is csóválja a farkát....
2012. ápr. 12. 13:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy fásli szerű kötszerrel tekerd be neki végig, teljes hosszában a farkát, vastagabban. A farok tőnél rögzítsd úgy, hogy megkötöd, de ügyelve, hogy azért ne legyen túlságosan szoros sem. Ez jutott eszembe, ezt szerintem ezt próbálnám meg és alá tennék több mull lapot, hogy ha valaminek neki "veri" akkor az csillapítsa az ütés erejét.

Ha nyalja a sebet az nem annyira nagy gond szerintem, a mi orvosunk szerint attól gyógyul a seb, tisztítja a nyalogatással, ez nem műtéti seb, szerintem nem árt.

Ez jutott eszembe ezzel kapcsolatban, remélem tudtam segíteni és be tudod vhogy kötni neki! Jobbulást a kis energia bombának! :)

2012. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten állatoknak gyártott rugalmas, öntapadós fáslik (pl: copoly). Mi is épp hasonló gonddal kűzdünk, a kutyám ugyanígy szétveri a farka végét, ez a kötszer viszont szépen rajta marad, nem tudja letépni. Külön jó hogy a kötszer csak a saját anyagához tapad a szőrhöz, börhöz nem.
2012. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

pl innen tudsz rendelni:

[link]

2012. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor leírom hosszabban: A gallér azért kell, hogy a sebes farkát ne nyalja, és ezzel ne fertőzhesse a sebet. Nyilván állatorvosnak el kell látnia a sebet és ki kell vizsgálnia az okát. Szerintem lehet oka annak, hogy "sebesre csóválja".
2012. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerek olyan kutyát, akinél sajnos nem vált be semmi, pedig sok mindent kipróbáltak. Nekik az állatorvosuk a csonkolást javasolta. Egy kb. 10 cm-es darabot eltávolítottak a kutya farkából. Azóta nincs ezzel kapcsolatos problémájuk.

2012. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Asbolus köszi! Már rendelek is ilyen kötszert, amíg meg ideér megpróbálom úgy bekötni ahogy az 5-ös válaszoló leírta (Neked is köszi :).

Csak nem a te kutyád is magyar vizsla? :D Sajnos az ő farkuk elég sérülékeny:S

2012. ápr. 12. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!