Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7,5 éves rottweilerrel költözö...

Fütyicukor kérdése:

7,5 éves rottweilerrel költözök panelból, családiba. Hogyan tudom rászoktatni a kinti létre? Télen elég neki ha beengedem a kazánhoz vagy a garázsba egy vastag szivacsra?

Figyelt kérdés

#rottweiler #panelból családiba
2012. ápr. 13. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Elég lenne, ha bármikor oda tudna menni. Ugyanis -10fokban nem lehet kint egész nap. Tehát én inkább egy kutyaajtót javaslok a garázsra, amin ő be tud menni. És ha nem fűtött akkor bent egy kutyaházat is amit a testével be tud melegíteni.
2012. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem, mert eddig családtag volt. Nem lehet belőle kerti díszt csinálni. Ilyen esetben azt szokták tenni, hogy a kutya bent éjszakázik a házban, napközben kint van. (mondjuk, ha a kérdés felmerült, akkor eddig sem lehetett családtag a lakásban sem) :-(
2012. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Minek rakjátok ki szerencsétlent, ha eddig benti kutya volt?
2012. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Az utolsóval értek egyet? Mi lenne, ha téged is egyszerre elszakítanának a családodtól, és kiraknának az udvarra?
2012. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Az utolsóval értek egyet! Mi lenne, ha téged is egyszerre elszakítanának a családodtól, és kiraknának az udvarra?
2012. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ez a kutya az életem!!!!jobban szeretem bárkinél.csak azt hittem jobb lesz neki,de ha nem akkor bennt alszik velem a szobába!!
2012. ápr. 13. 10:44
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Én senkivel nem értek egyet! :D Miért nem hagyjuk, hogy a kutya eldöntse, hogy mit akar??? És mivel egy rotiról van szó, gondolom erős a személyisége is :) A mi kutyáink ha be akarnak jönni odajönnek az ajtóhoz és nyüszkölnek, akkor beengedem, ha ki akar menni ugyan ezt csinálja! Nem kell szegény kutyatartóra ráijeszteni, meg egyből lecseszni! A kutyák jobban szeretnek a szabadban lenni, főleg egy panel vagy ilyesmi után, nagyon is jól fogja magát érezni kint! A garázs jó ötlet, beteszel neki oda egy kis házat, ahova be tud menni, ha esik, fúj a szél, hideg van vagy ilyesmi amikor nem vagy otthon, amikor otthon vagy akkor meg beengeded a házba! Ennyi meg van oldva! Viszont az se jó a kutyának télen, ha nagyon sokat van pl. 28-30 fokban és utána meg kimegy a -15 be, mert könnyen beteg lehet! Legjobb lenne, a találnál neki egy társat, és melegítenék egymást, amikor kint vannak az ólban :)
2012. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és ha csak éjszakára jön be??télen is.mert az tényleg nem jó hogy a melegből kimegy mindig a fagyba.
2012. ápr. 13. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:

7,5 évig lakásban lakott. Lehet, hogy nap közben szeret majd kint lenni, de ilyen korban már kevés az esély rá, hogy a teljes kint létet szeretni fogja. És a véleményem az, hogy ha te tényleg olyan nagyon szereted a kutyádat, akkor nem akarod mindenáron rászoktatni a kint létre. Mert ne haragudj, de a kommenteddel ellentétben ebből egyértelműen az jön le, hogy eszed ágában sem lenne beengedni többet:


"Hogyan tudom rászoktatni a kinti létre? Télen elég neki ha beengedem a kazánhoz vagy a garázsba egy vastag szivacsra?"

2012. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!