Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan törzskönyveztethetném...

Hogyan törzskönyveztethetném törzskönyves szülőktől származó kiskutyámat utólag?

Figyelt kérdés
Hogyan törzskönyveztethetném törzskönyves szülőktől származó kiskutyámat utólag, ha a tenyésztő, akitől vettem, már kiregisztrált a kutyatésztők egyesületéből, vagy nem tudom minek hívják ezt, na mind1, a lényeg az, hogy a kedvemért nem fog újra bejelentkezni és elintézni nekem. Van rá mód, h én is elintézhessem a dolgot?
2009. jún. 18. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs!
2009. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel a "tenyésztőnek" ,hogy kifizeted az éves MEOE tagdíját (6000ft) a fedeztetési jegyet és az alombejelentő jegyet (3000ft)plusz a törzskönyv árát (4500 vagy 8000 ft) és ha tényleg törzskönyvesek a szülők le fogja kérni neked a papírokat.De ált. ilyenkor szokott kiderülni,hogy nem is egészen úgy vannak a dolgok,ahogy mondta....
2009. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező tagnak lennie a MEOE-nél, csak akkor dupla annyiba kerülne a dolog, szóval ez nagyon gyenge dumának tűnik nekem a "tenyésztő" részéről. Amúgy normál áron 60 napos koráig lehet a kiskutyának kikérni a törzskönyvet, utána drágább, 180 napos kora után pedig már DNS vizsgálattal kell bizonyítani, hogy valóban azok a szülők akiket be akarnak íratni a származási lapba.
2009. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd tájékoztatnál minket a fejleményekről, hogy mit mondott a tenyésztő? (Mármint, ha állod a költségeket, belemegy-e).
2009. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd szólok, h mi lett a fejlemény:) Egyébként ha arra gondoltok, nekem nem tűnt szaporítónak (bár nem nagyon értek hozzá), mert csak 1 pár kutyája volt, elég szépek, nagy és tiszta kennelben és a kiskutyussal sincs semmi probléma, de majd kiderül.
2009. jún. 18. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi tenyésztő lett volna, természetes lett volna számára, hogy törzskönyvvel adja a kutyust. Le lehet pontozni, nekem az a véleményem, hogyha valaki tenyészt, márpedig a tenyésztés számomra a fajta állományának megőrzését, javítását jelenti, akkor a törzskönyv a minimum...
2009. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendes emberek, gondos gazdik is lehetnek szaporítók.

Hiszen a törzskönyvezés, azaz az alom bevezetése, a fajta törzskönyvébe, a leges-leg minimum,ha arra hivatkozol, hogy "te" fajtatiszta kölyköt adsz el. A neveddel garantálod, hogy az adatok igazak, és szintén a neved a garancia arra, hogy minden kötelező szavatossági dologért helyt is állsz a későbbiekben.

www.meoe.net itt a letöltések, szabályzatok majd, a tenyésztés és a törzskönyvezés szabályai. Nem olyan bonyolult, mint elsőre gondolja mindenki.

2009. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!