Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nappal nagyon melege van a...

Nappal nagyon melege van a kutyámnak, jó, ha lelocsolom vízzel?

Figyelt kérdés
Tehát nem samponnal fürdetem, csak vízzel. Langyos vagy hideggel? és melyik testtályára kell többet, illetve hova nem?
2009. jún. 18. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nyugodtan lelocsolhatod ha meleg van, lehetőleg ne nagyon hideg vízzel, hanem legyen egy kicsit langyos. A fejét ne locsold, a szemébe és fülébe ne nagyon menjen víz, egyébként a többi testrészét locsolhatod.
2009. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem inkább árnyékos, hűvös helyről gondoskodj neki.
2009. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

ha nagyon nagy a kánikula én is leszoktam locsolni a kutyumat, szegénykém ráaldásul fekete is

csakis langyos vízzel szoktam, amit tudok, hogy a fülébe nem szabad, hogy menjen víz, arra vígyázz, meg persze a szemére is vigyázni kell (gondolom), de szerintem bárhova máshova mehet, legalábbis én így szoktam, és eddig még semmi baja nem volt, pedig már 5 éves :)

2009. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem már 10 éves, rengeteg árnyékos helye van,de eddig még nem volt ennyire melege soha. Még árnyékban is úgy zihál, a pincében meg nem lehet napi 8 órát. Ja, és fekete is, uh :D az a baj, hogy nem szereti a vizet,csak a tavat :D de majd óvatosan fogom locsolgatni.
2009. jún. 18. 21:59
 5/16 A kérdező kommentje:
És a bundája mennyire hűti?
2009. jún. 18. 22:00
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Az én ötletem: Vegyél egy kis műanyag homokozót, ami 3000 Ft körül van, és abba tölts bele neki vizet. Ahova feküdni szokott locsoljad meg jó alaposan. A tappancsait vizezd be, ileltve a száját, mert ezen a két helyen párologtatnak.
2009. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

a 3. vagyok

én úgy szoktam, egy nagy kannába engedek langyos vizet, mikor meglátja, hogy mivel közeledek felé, lelapulva próbál odébállni :D (nagyon helyes ^^) akkor nagy nehezn megfogom, teljesen lelapul, és várja a végzetét :D, a kisebb harcunk után öntök a bundájára egy kis vizet majd "szétkenem" rajta, miután végeztünk, mint aki jól végezte dolgát megrázza magát, keres egy homokos helyet és belehempereg...

az állatorvosnál is nagyon édes pózokat tud bevágni :D

2009. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is próbálkoztam medencés megoldással,azt hittem, boldogan fetrengeni fog a vízben - hát nem! még a közelébe se ment.
2009. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
A medencébe a vizet nem kell beleengedni, ha nem újfundlandiról van szó. Csak épp a bokájáig.
2009. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Értelmes volt a mondatom. Szóval nem kell tele engedni, csak a kutya bokájáig.
2009. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!