Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetném még szebbé az...

Mivel tehetném még szebbé az életét?

Figyelt kérdés
7 éves kan keverék kutyám van. Közepes-rövid szőrű, középtermetű. Kertes házban lakik, napközben bejön, ha akar, éjszaka kint van. Télen, ha nagyon hideg van, bent alszik. A kosara puha, meleg. A kert nagy, sok a növény, a fű, bárhova mehet, van külön helye a wc-zésre, ő jelölte ki magának. A kapun kilát, ha akar, sok játéka van, játszani is szoktunk vele. Anyukám és én is imádjuk, anya minden reggel fél óráig simogatja, én mindig kedvesen szólok hozzá, sokat simogatom. A kert ellenére minden egyes nap elvisszük sétálni. Minimum 10perce, de van, hogy fél órára. Imád szaglászi és sétálni. Finom kaját kap, anya főz neki csirkenyakat, farhátat répával és rizzsel vagy tésztával, néha maradékot kap, havonta egyszer kb. konzervet. Hetente, ha kér, kap szárazat is. Szokott jutatlomfalatokat is kapni, minikonzervet is/az a kedvence, csak nagyon drága, de hetente kap kb./. Imádja a lazacolaj kapszulát, mindennap kap ezt is a kutyavitamin mellett. Néha lekeféljük. El van kényeztetve, de megérdemli. Mindenhez úgy szokott hozzá, hogy az nekünk se legyen zavaró, tehát nem szokott rosszat csinálni, arról leszokott kb. 4 éve. Nagyon hosszú lett, bocsi, csak akartam, hogy lássátok, hogy mindent megpróbálunk, hogy egészséges és boldog legyen. Mi az, amitől még jobb lehetne neki?
2012. ápr. 13. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind nagyon szép és jó amit leírtál de vihetnétek többet sétálni mert 10perc az nagyon kevés neki sőt még fél óra is.
2012. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de hát ott van neki a kert. az nem elég? nem érünk rá órákig sétálni sajnos.
2012. ápr. 13. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutyák életében 2 dolog van, ami a legnagyobb örömet okozza. Kaja, és séta a gazdival.

A kert nem elég neki, ahogy Neked sem elég a lakás. Te is azért mész ki, mert különben becsavarodnál, ha évekig ugyanott kellene lenned.

És tudod, időd arra van, amire akarod;) Anyukád a reggeli fél óra simogatás helyett sétáltathatná fél órát. Vagy Te is, ahelyett, hogy a gép előtt ülsz;)

2012. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez így mind jó, de pl én nem látom sehol, hogy más kutyákkal nem játszik? Egy kutya életében nagyon fontos a szociális élet. Amivel még kiegészíthetnétek, hogy pl megtanítjátok bizonyos trükkökre, mivel az agyi foglalkoztatás a kutyának is nagyon fontos.


A sétát meg tényleg meghosszabbíthatnátok, mert a 10 perc kevés (bár jobb mint a semmi). Ahogy kiveszem az írásodból te még iskolás vagy, szóval legkésőbb 3 körül hazaérsz suliból, nem akarom elhinni hogy nincs időd 1 órát kint lenni a kutyával sétálni, utána kicsit labdázni vele. Az embernek is jó a kis kikapcsolódás, amit a kutyával tölthet. Legalábbis én egy nehéz nap után két dologra vágyok: játszani, gyakorolni, sétálni a kutyámmal és a párommal összebújni.

2012. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. ma 1 órát sétáltunk. tud trükköket, néha szoktam tanitgatni. játszani és ismerkedni is szokott más kutyákkal. most a szomszéd tacskók tüzelnek, nagyon sokat lóg a keritésnél. a másik szomszédtól pedig van kiskutyája is.
2012. ápr. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!