Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet levenni a kutyáról...

Mikor lehet levenni a kutyáról műtét után a gallért?

Figyelt kérdés

Nem rég hoztuk haza, még bágyadt kicsit, de már járkál és nem akar elaludni:S

A gallér nagyon zavarja őt, és nem hiszem h sokáig ki fogja bírni. Az lenne a kérdésem hogy mikor kell levenni, mennyi ideig muszáj hogy rajta legyen?



2012. ápr. 13. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg a allatorvost
2012. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettük megkérdezni, most meg már nem tudunk vele beszélni. Csak már megőrült szegényke.
2012. ápr. 13. 23:26
 3/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Ne vedd le róla, éjszakára semmiképp. A varratszedésig rajta kell maradjon.

Ne aggódj meg fogja szokni.

Most még azt sem tudja szegény hol van. Maradj mellette és próbáld megnyugtatni.

Mi panelban lakunk. Én séta idejére levettem róla, mert akkor úgyis pórázon volt és tudtam rá figyelni, aztán hazaérkezés után megvártam amig iszik és utána raktam vissza rá.

Néhány nap alatt megszokta.

Jobbulást a kutyusnak

2012. ápr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm szépen:)

Mi családi házban lakunk, a kutyust a garázsban szállásoltuk el. Most voltam kinn nála és elaludt:)

8 nap és megyünk varratszedésre, addig remélem nem szedi le magáról:D

2012. ápr. 13. 23:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg vele vagytok, addig le lehet venni róla, de amint egyedül hagyjátok tegyétek rá vissza. A sebnek nagyon nem tesz jót, ha nyalogatja, neadjisten kiszedi a varratokat.
2012. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hovarju ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy ne tudja piszkálni a sebet, mert ha folyamatosan nyalja sokkal lassabban gyógyul és el is fertőződhet. Ha kiszedi a varratokat még nagyobb a baj.

Úgyhogy figyelj rá, és éjszakára semmiképp se vedd le róla.

Milyen kutyus? kinti, benti? miért műtötték?

2012. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémen végig rajta volt. 1-2 nap alatt megszokta a gallért, nem akarta leszedni, csak éppen közlekdni alig tudott vele a lakásban, mindent levert :)
2012. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyémen kb. fél órát volt, de miután képtelen volt benne lefeküdni aludni, így levettem. Egyszer akart a sebhez nyúlni, rászóltam, hogy nem szabad, és soha többé nem bántotta.

Mondjuk a kutyám nagyon szófogadó, és ő lakásban van velünk, szóval mindig szem előtt van. Én is levenném arra az időre, amíg vele vagytok, és ha azt látjátok, hogy egyáltalán nem piszkálja a sebet, akkor 3-4 nap után már nem is tenném vissza. Ez persze csak az én véleményem, de ha Te nyugodtabb vagy, ha rajta a gallér, akkor inkább hagyd fönt:)

2012. ápr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!