Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy mini yorki...

Mennyibe kerül egy mini yorki fennttartása?

Figyelt kérdés
Most készülünk mini yorkit venni és kíváncsiak lennénk az összes kiadásra ami kötelező a kutyus számára. Egyik ismerősöm mondta hogy ő a kutyájára havi 30-40000 Ft-ot költ és ez egy kicsit elrémisztett. ezért gondoltam hogy megkérdezem itt a tapasztalt yorki tulajdonosokat. Válaszaitokat előre is köszönöm :)

2012. ápr. 14. 10:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked:

[link]

2012. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Itt az AKC standard is a teljesség kedvéért: [link]
2012. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
38%

Így van, ahogy az első 5 válaszoló leírta.

Azt, hogy #6 miért kezdett el alsó súlyhatárról hazudozni, nem tudom.

2012. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A túl pici yorkiknál valóban nagyon magas lehet a havi állatorvosi költség. A leggyakoribb ok a légcsőszűkület és a törések, ficamok, ezek az életképtelen apróságok már attól is komolyabban megsérülhetnek, ha leesnek az ágyról...


Ha rendes tenyésztőtől, szűrt szülőktől, törzskönyvvel veszed, akkor gyakorlatilag csak az etetésére és ápolására, kényelmére költesz.


SOHA nem szabad olyan helyről venni, ahol mini, extramini jelzőkkel árulnak, vagy "igény szerint törzskönyvvel"! Utóbbi egy hatalmas átverés, gyakran még a feltételek sem adottak, mond egy jó magas árat, hogy mennyi lenne azzal, hogy az embernek eszébe se jusson kiváltani! Ha meg ennek ellenére is akarsz papírt, kiderül a turpisság, olvasd el, ő hogy járt a yorkijával, amit ajándékba kapott:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2858522-torzs..

2012. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
10 ezer ft az szuper prémium, érzékeny táp kb 4 kilója, plusz olyan 20 ft az állatorvosi költség havonta, mert ugye mini yorki csak szaporítónál van, és onnan nem kapsz egészségeset. Szánj 100 000 ftot rá, és vegyél yorkit (normált, milvel csak ilyen van) tenyésztőtől. Hidd el, megéri, mert egészséges, ált mindenféle nyavaja nélkül. És nem lesztek törzsvendégek a dokinál sem.
2012. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Van alsó súlyhatár. 2 kiló körüli és alatti kutyákat már kiállításokon is kivágják és tenyészszemlét sem kapnak. Legalábbis tisztességes bírónál.
2012. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

mini = besült,genetikailag selejtes...először is gratulálok, hogy egy semmirekellő pénzéhes szaporítót támogatsz, valamint ha a kedves ismerősöd havi 30-40 ezret költ egy darab kutyára akkor Ő is valószínű, hogy szaporított kutya "boldog" tulajdonosa. Ha van havi szinten felesleges 40ezer forintod,akkor inkább várj 3-4 hónapot,rakd össze a pénzt és vegyél egy tk-sat!


23N

2012. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen mindegy milyen méretű sok pénzbe kerül,de ha úgy mond minit veszel elég nagy esély van rá ,hogy beteg lesz és a gatyád rá fog menni a kezelésre. De vegyük sorra először is megveszed az egy bizonyos összeg, miután megvetted azért nem árt alaposan megvizsgáltatni a dokival,hogy minden oké na pl elég sok doki kér általános vizsgálati díjat. Akkor arról nem beszélve,hogy meg kell venni a fekhelyet,tálat,játékot stb. ezek is fontosak. Akkor ha már hordod orvoshoz akkor ő megmondja mennyi időnként kellene oltatni valószínű havonta kell majd vinned és oltási árak is változok orvosonként is. Akkor ne feledkezzünk meg a bolha-kullancs irtásról sem ami szintén pénzbe kerül + féreg hajtás, de az csak pár száz forint. Ott van a pelenka azt is venned kell majd azt úgy is látod,majd hogy milyen időközönként kell venni. A legfontosabb az etetés nem adhatsz neki selejt tápot minőségi kell pl. Royal Canin,Acana stb. Nálunk vidéken van olyan bolt ahol kölyök yorkinak a royal canint megkapom 2000 ft-ért és azt kb 2 havonta kell venni,de neked lehet,hogy tovább kitart vagy hamarabb kell. Kell hordanod majd 2-3 havonta kozmetikába. Mindig kell,hogy legyen elrakva pénz,ha történik valami akkor ne állj ott tehetetlenül, hogy Jézusom nem tudok kifizetni 20.000-t erre egy jó példa, hogy a barátaimnak a kutyája egyszer nagyon nyáladzott és van egy olyan betegség aminek szintén ez a tünete és abba bele halhat rögtön rohantak vele dokihoz kikezelték gyógyszert írtak kiderült, hogy ez más és fizettek érte 18.000-t. Vegyük tovább ott az ivartalanítás,ha nőstény kutyát veszel akkor nem árt megcsinálni annak az ára is húzós a mi megint a dokiktól függ az ár,hogy mennyiért csinálja. Tehát tényleg sok pénzbe kerül. Én is most veszek majd nekem nagyjából megvan az összes felszerelés ami idáig 40.000-be fájt,de még mindig veszek ezt azt. Én 50-ért veszek kutyust és jó helyről,de ebbe ne menjünk most bele. Tehát egy így már 90-en akkor a dokit kérdeztem akihez viszem majd 6000 lesz az első vizsgálat. Akkor az oltások ára 4000-6000 Ft között vannak. A chipezés 4000 az ivartalanítás 18.000 a táp 2 havonta 2000 a pelenka legyen havi 2000 a kullancs-bolha irtás kb 5000 a kozmetika 2 havonta olyan 3-4000 akkor ha nagy az oltás évi 5000. De ezek mellet az ember úgy is vesz neki valamit játék,pulcsi,jutalom falat. Nekem ha megnő az ágyát is ki kell cserélni,mert kicsi lesz ez is sok pénz attól függ honnan veszel milyet és mennyiért. Szóval így nagyjából leírtam mindent így már tudsz következtetni,hogy nagyjából mennyibe is fog ez fájni,ha szerencsés vagy és nem lesz beteg akkor sajnos még többe kerülhet. Ha nagyon szeretnél és ezek a feltételek meg tudod neki teremteni akkor nyugodtan vágj bele,mert megéri az a sok szeretet és megbecsülés amit attól a kiskutyától kapsz majd :)
2012. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azért az előzőt megcáfolnám annyiban, hogy "kutyapelust" NE vegyetek, inkább eleinte gyakrabban hordjátok le, főleg etetés, játék, alvásból felébredés után, ekkor ürítenek leggyakrabban! Tanulja meg, hogy a lakásban nem piszkíthat. Sajnos a kutyák nagy részét nem lehet rendesen rászoktatni, ők nem macskák. És gyakran nem is rá, hanem mellé vagy valahová máshová a házban piszkít. A pelusos kutyák nagy része nem is jelez, ha ki kell mennie, mert megszokta, hogy nyugodtan üríthet bent is.
2012. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18-as vagyok szerintem 19-es majd a kérdező eldönti,hogy hova szoktatja a kutyus lakásba vagy kintre ez nem a te dolgot és nem is az enyém!
2012. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!