Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy mini yorki...

Mennyibe kerül egy mini yorki fennttartása?

Figyelt kérdés
Most készülünk mini yorkit venni és kíváncsiak lennénk az összes kiadásra ami kötelező a kutyus számára. Egyik ismerősöm mondta hogy ő a kutyájára havi 30-40000 Ft-ot költ és ez egy kicsit elrémisztett. ezért gondoltam hogy megkérdezem itt a tapasztalt yorki tulajdonosokat. Válaszaitokat előre is köszönöm :)

2012. ápr. 14. 10:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még csak most készülsz yorkit venni, első körben gyűjtesz még egy kis pénzt és felkeresel felelős tenyésztőket, kenneleket. Nem lesz olcsó a kutya, olyan 80-100 ezer, de kapsz róla szerződést, és ez valamilyen szinten garancia arra, hogy egészségügyileg szűrt a kutya, megkapta az alapoltásokat és a törzskönyvet.


Én ivartalanítanám is a helyedben + az alapfelszerelések megint egy kicsit nagyobb kiadás, de hidd el megéri.

Ezután már csak a havi költségek vannak, egy jó minőségű táp, lehetőleg a tenyésztő által ajánlott, aztán a kötelező oltások féreghajtás, na meg a kutyakozmetika, de ez nem fogja elérni a havi 30 ezret.


A felelős tenyésztő úgyis leül veled beszélgetni, elmond minden fontos tudnivalót és költséget.

Megéri minőségi kutyát venni, mert évek után is jó társad lesz és nem lesztek állandó vendégek az állatorvosnál sem.

2012. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

olyan hogy mini tényleg nincs, csak egy kitalált dolog, mert olyan jól hangzik...

nekem egy ilyen kutyusom van alig 2 kiló szegénykém, "véletlenül" került hozzánk hosszú sztori nem írom le..

hálát adok Istennek, hogy ilyen szerencsés vagyok ugyanis ha hiszed ha nem a kutyával semmilyen probléma nincsen! nem remeg, nem idegbeteg, ki mer menni az utcára sőt! egésznap az udvaron játszik..

DE! ez a kutya csak abba az 1%-ba tartozik.mert ugye az ilyen agyonszaporított mini yorkiknak a 99%-a beteg.sajnos.

még véletlenül se vegyél minit. csomó ismerősömnek van és szenvednek a kutyával, akit 2 percre nem lehet magára hagyni mert infarktust kap.

komolyan.ez nem vicc, hordhatod majd a wc-re is magaddal.

szóval jól fontold meg..

2012. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarjátok lebeszélni joga van eldönteni,hogy mit vesz és ehhez senkinek semmi köze hiába akartok jót ez nem tartozik rátok!!!Ha minit akar akkor vegyen minit akár azt írjátok, hogy nincs akár,hogy van az ő pénze azt vesz amit csak akar és ezt nem más fogja eldönteni. Amúgy meg nem értem miért kell mindenkit riogatni,hogy a 90% beteg én elég sok embert ismerek akinek mini van és makk egészséges sose volt vele gondjuk. Nem kell mindig ugyan azt a követ fújni ez olyan mint a birkák egy elkezdi a többi meg megy utána a legtöbben csak azért vagytok ellene,mert mást ez írta más azt mondta hol ott sose volt méreten aluli kutyátok és minden vacak kérdésre az a válasz olyan nincs,ha olyan nincs akkor miért van nagyon sok embernek méreten aluli??!!!Lehet nyugodtan támadni,vádaskodni,kötekedni,de ez a boszorkány üldözés amit a minivel kapcsolatban műveltek tényleg szánalmas!!!Minden ember eltudja dönteni,hogy mit akar!!!!Különben is nem az volt a kérdés,hogy van mini vagy nincs miért nem mentek olyan kérdésre bizonygatni az igazatokat!!!!Szerintem már tele van mindenkinek a fa.....a ezzel a hozzá állással,hogy feltesznek egy kérdést és rögtön az a válasz hogy nincs mini pedig nem is ez a kérdés. Akinek meg tényleg van minije és egészséges az nem,mer ide írni,mert rögtön betámadnátok. Akinek volt minije beteg volt meghalt stb. arra nem vonatkozik amit írtam a többiek viszont nyugodtan vissza vehetnének ebből a szarságból!!!
2012. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyunk birkák.

ezek csak tények szivi, nyugodtan nézz utána..

senki nem akarja lebeszélni a kérdezőt csak megakarjuk kímélni a hülyeségtől..

szerintem te nem vagy tisztába a fogalmakkal.volt egy barátom aki beírta google-ba hogy extra mini yorki, kiadott neki egy csomó képet, hogy milyen aranyos cuki kutya, és gondolta vesz egyet, el is ment egy szaporítóhoz 50et adott neki hazavitte a kicicomázott 1 kilós szerencsétlen yorkit, aki 3 nap után meghalt, mert egyszerűen nem volt kifejlődve, alig kapott levegőt, megfulladt, pedig tényleg olyan cuki volt mint a képeken.

egy másik barátomnak nagyon szép hosszú szőrű tényleg gyönyörű yorkija van, aki tényleg ápolt, szép, de csak messziről..1 méternél közelebb nem lehet hozzá menni mert úgy elkezd remegni hogy félő hogy infarktust kap, egésznap ül és alszik, mert ugye sétálni nem lehet vinni mert 2 lépést megy elfárad. havi minimum 50 az orvos aki "ápolja" .

ez nem "mendemonda" ezek a dolgok sajnos tényleg így működnek.

senki nem akarja lebeszélni, nyugodtan vegyen ilyen kutyát ha akar. biztos azt mondja most magában, hogy vele ilyen tutti nem fordulhat elő, az ő mini yorkija egészséges lesz mint a makk...hát persze.

2012. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én is csak ismételni tudom az előttem lévőket.

Ha normális helyről veszed a minimális költség lesz. Ha esetleg nem tudod most megengedni magadnak a tenyésztőtől vásárlást spórolj még egy kicsit mert ha egy beteg kutyát kapsz leviszi rólad a nadrágot is. Én 5 évig rakosgattam a malacperselyt hogy összejöjjön annyi pénzt hogy megvehessem magamnak és a kezdeti kiadásokat fedezni tudjam. Most egy 2 éves gyönyörű, jókedvű és makkegészséges 3 kilós kutyus boldog gazdija vagyok :)

A kutyatartás kellékeinek megvásárlása és az oltások ára bár kicsit megemeli kezdetben az összeget de utánna szerintem nem kerül egy egészséges kutya havi 30-40 ezerbe :)

Nekünk havi kiadás kb: táp (4000ft; Royal Canin), bolha és kullancsirtó (mi spot-ont használunk ez fajtától függ, van 2000ft-ért és van 5000ft-ért is), esetleg jutalomfalat, fogtisztító csont. Most kap vitamint is hogy szép legyen a szőre mert szeretném kiállításra vinni.

Az első egy évében kapott porcerősítőt is hogy szépen fejlődjön :) Ebből is rengeteg fajta van, majd kérdezd az állatorvost róla :)

2012. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
24-es nagyon félre értetted én nem rátok írtam,hogy birkák azt úgy értettem,ha valaki elkezd valamit a többi megy utána sajnálom rossz hasonlat volt. A mondani valóm pedig nem olyannak szólt mint például te is akinek van valami közeli rossz tapasztalata méreten aluli kutyussal én olyanoknak szántam akiknek a sose volt és nem is lesz csak egyszerűen irigyek vagy csak okoskodnak,mert hallottak vagy olvastak valamit és rögtön másokra akarják erőltetni. Abban egyet értünk, hogy tényleg van sok beteg mini kutya,de nem mind az és azért elég nagy különbségek vannak a szaporítók között is,mert van olyan aki tényleg testvért a testvérrel apát a lányával pároztat na ezek a legalja,de van olyan is aki lelki ismeretesen szaporítja és nem csak a pénz vágy hajtja ilyentől lehet egészséges kutyust venni annak ellenére,hogy szaporító. Viszont a mini az kockázattal jár mivel nem mondhatjuk rá,hogy beteg nem látunk bele,de nincs is rá garancia. Aki ilyet szeretne venni akkor vigyen magával olyan embert aki ért a fajtához és van rálátása,hogy nem e beteg.
2012. ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!