Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat? (Lent)

Figyelt kérdés
Amikor elviszem sétáltatni, mindig elém megy és húzza a pórázt. Azt szeretném, hogy mellettem jöjjön, laza pórázon. Erre hogyan tudnám megtanítani???

2012. ápr. 14. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet mi kutyaiskolába járunk most és ott tanuljuk ezeket:)
2012. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amint egy kicsit megfeszül a póráz, hátraarc. És mész szépen a másik irányba. Ha megint megfeszül a póráz, megint megfordulsz. Kicsit időigényes, de ha kitartó vagy, rá fog jönni.
2012. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy határozott kézzel ott tartod magad mellet, a bal oldaladon. Nem engeded húzni, de még megelőzni sem a te lábadat. Nem tudom milyen fajta és mennyi idős a szóban forgó kutya, de ehhez nem jó a flexi póráz, legelőször legyen egy textil vagy bőr póráz a kezedben.


Ha megírod a kutya fajtáját és korát megpróbálok segíteni, de ez elég összetett feladat lesz, erre készülj fel.

Pl. ha nem vagy a szemében a vezetője, vagyis a falka vezére akkor szinte biztos, hogy vért izzadsz amíg megtanítod. Olvasgass, és majd írj ha akarsz:

[link]

2012. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A fajtája Labrador, a kora pedig 1év. A falkavezérséggel közép szinten állok. Amikor szépen, "hülyéskedve" mondom neki a dolgokat akkor csak néz rám, a "mit beszélsz?" arccal, de amikor egy kicsit kiegyensúlyozottabban mondok neki valamit, akkor megcsinálja. Az még a baj, hogy többször kell neki elmondani valamit, hogy megtegye, de megcsinálja.
2012. ápr. 14. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, gyorsan válaszoltál. :)

A lényeg, hogy ne könyörögj a kutyának amikor feladatot adsz neki, hanem egyszer elmondod, ha nem teszi meg akkor megcsináltatod vele. Ne mondd el 15-ször, hogy ül!, csak egyszer, majd határozattan nyomd le a fenekét.

Ne is jópofáskodj vele, ennek nincs még itt az ideje.


Sétánál soha ne engedd, hogy megelőzzön Téged, melletted jöhet, vagy egy picit mögötted. Séta kezdetekor pisiljen egyet, utána pedig ne engedd, hogy minden fűcsomót vagy fát körbeszaglásszon vagy két csepp pisivel jelölgessen, ha sétáltok akkor sétáljatok, a tempót és az irányt csakis Te szabhatod meg.

Ha húz akkor vagy az irányváltásos módszer, ahogy előttem leírták, tehát rögtön hátra arc és visszafelé mentek pár métert, rá fog jönni hogy csak akkor halad előre ha nem húz.

A másik módszer, hogy abban a pillanatban amikor megfeszül a póráz Te megállsz, és addig nem mozdulsz egy tapodtat sem amíg nem lazul meg újra. Ne Te nyújtsd előre a karod, várd meg, hogy ő lépjen visszafelé, hozzád közelítve. Ha ezt megtesz akkor rögtön induljatok el újra, ha megint megfeszül akkor Te újból megállsz.

Nem egyik napról a másikra fogja megtanulni, de a kitartó munkád meghozza gyümölcsét. :)


Jó szolgálatot tehet még egy fojtó nyakörv, nem fáj, de elég kellemetlen neki ha húzna, de ezt inkább akkor ajánlom, ha annyira húz, hogy a karodat kis híján kitépi.


De mindenek előtt a falkavezérség minden szavának szigorú és következetes betartása, hidd el működik. :)


Ha még lenne kérdésed írj, igyekszem segíteni.

2012. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget! Még egy problémám van vele, hogy ha meglát egy kutyát a kerítés mögül, egyből oda akar futni. Volt már olyan, hogy hasra estem mert úgy húzott. Erről szeretném leszoktatni, hogy "nagy ívbe sza*ja le" a többi kutyát sétálás közben. Előre is köszönöm.
2012. ápr. 15. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed kutyaiskolába? Nálunk ez az egyik lecke,a közömbösítés!
2012. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A legközelebbi kutyasuli 40km-re van. A kutyám pedig nem bír a kocsiban lenni.
2012. ápr. 15. 12:00
 9/10 anonim ***** válasza:
hozzászoktatás kérdése csak:) 40 km nem olyan sok!
2012. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan sok. De a kutyának igen:\ km-enként meg kellene állni, hogy kivegyük a kocsiból és lehiggadjon. :|
2012. ápr. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!