Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétánál az idő vagy a megtett...

Sétánál az idő vagy a megtett táv a fontosabb?

Figyelt kérdés
Kérdem ezt,mivel reggelente kocogok a kutyával.Olyan 35 percet.Ezalatt ő szabadon szalad többnyire mellettem,néha előre szalad,majd vissza hozzám,szaglászik,ugrál stb.Délután séta,kb.1 óra.Reggel elég nagy távot leszaladunk a fél óra alatt:Erdőben,mezőn,vízen keresztül,hegyen le,hegyen fel.
2012. ápr. 14. 22:31
 1/5 anonim válasza:

Ha a kutya mozgás közben tényleg "mozog", szóval nem csak lomhán sétál, akkor mindenképpen az idő a fontosabb. Te pont jól csinálod.

Szerintem nemis az a lényeg, hogy melyik fontosabb, a lényeg az, hogy rendszeresen meg legyen mozgatva a kutya.

Ez tapasztalat. Ha nincs ilyen rendszeresség, a kutya hajlandó errefelé megszökni, és önszántából elmenni futni egyet:/

2012. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Mert pl. egy vizslának 1 óra andalgós séta meg se kottyan, de 5-10 kilométer futás már biztos kifárasztja kellőképp.
2012. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából egyik se feltétlenül. Ha van valami juhász, őrző-védő vagy vadászkutyád van, akkor nekik az is nagyon sokat számít, hogy agyilag mennyire vannak lefárasztva. Nekem van egy mudim, őt például sokkal jobban le tudom fárasztani 1,5 óra alatt a kutyasuliban, mint 2 óra alatt, amikor csak sétálunk. Ha pedig szánhúzód van, akkor az a lényeg, hogy minél hosszabb ideig futhasson. Szóval igazából a lényeg a séta időtartama ÉS a minősége.
2012. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egy Rhodéziai Ridgeback-em van.Azért tettem fel a kérdést,mert nekem úgy tűnt,hogy az együtt szaladást jobban élvezi,mint a lassúbb sétát.Naponta kb. olyan 12-15 km teszek meg ÉN kutyasétáltatás-szaladás közben,kutyám valamivel többet.Időben ez csak másfél óra körül van.Ami pluszban van kétnaponta,az rongy,kötélhúzogatás 15-2O percig.Na,akkor fárad el a legjobban :))
2012. ápr. 15. 07:22
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem egyik sem fontosabb a másiknál. Kutyának az is kell, hogy alaposan kifussa magát, de az is, hogy legyen lehetősége szimatolni, kutyákkal ismerkedni...tehát míg ugyanazt a távot első esetben le tudjátok 30 perc futással, addig a második esetben lehet, hogy 1,5 óra alatt :)

Szerintem teljesen jól csinálod, hogy reggel aktív mozgás van szabadon, délután pedig séta. A sétán is tud póráz nélkül játszani kutyákkal?

Én nagyon változatosan sétálok a roti-nj keverékemmel:

- gyors tempójú hosszabb távú séta

- lassabb tempójú, rövidebb séta

- Duna part, parkos lakótelep, kertváros...leggyakrabban az első verzió

- gyalog vagy bringával

- frisbee-zünk, gyakorlunk, labdázunk, kutyákkal bandázunk, nyáron úszik

Próbálok változatos programokat biztosítani neki...van, hogy direkt hagyom, biztatom, hogy élje ki az ösztöneit. Tegnap reggel pl 1 órát voltunk kint a Duna parton, kb. másfél km-t tettünk meg. A kis öbölnél leültem egy padra, Argos-sal meg közöltem, hogy "mehetsz" :D Kétszer körbejárta egyedül az öblöt, galambot hajtott fától-fáig ugatva, ásott, pancsolt, patkányra-pocokra vadászott, gyökeret tépett...ez is kell neki, főleg, hogy két hétig naponta keményen dolgoztattam...


Tehát szerintem az a fontos a kutyának, hogy ne minden nap ugyanazt, ugyanannyit és ugyanarra tevékenykedjen! Legyen benne lassú andalgás, ahol van ideje minden szagot kielemezni, legyen benne kimerítő futás, kutyákkal bandázás, gazdival játék, gyakorlás, stb.

2012. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!