Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig az orvos? Miért...

Miért mindig az orvos? Miért fontosabb sok embernek a kutya, mint saját egészsége?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nekem is nagyon fontos a kutyám egészsége, most nem erre gondolok. Hanem ha valaki feltesz itt valami e.ü. Kérdést, akár mi is az, küldenék orvoshoz. Pl. a kutyámnak kicsit begyulladt a szeme a portól, kérdeztem, jó e rá a kamilla tea, és a septosyl kenőcs. Nem, rögtön vigyem orvoshoz! Ezt húsvét este kicsit nehéz lett volna, gondoltam várok egy napot. 3 nap alatt teljesen helyrehoztam itthon, a napi 4x- i kezléssel. Emberek, ti ha már kicit piros a szemetek, rögtön mentek orvoshoz? Ha kicsit elvakarsz magadon egy sebet, máris mész? Nem próbálod meg otthon kezelni, ha nem súlyos?

Mégegyszer: én itt a nem súlyos dolgokra gondoltam, hanem olyanra, amit pl magadnak otthon is tudsz kezelni. És nem az olyan kérdésekre, ahol a kutya már a halálán van, vagy azon lesz, ha nem megy rögtön orvoshoz, erre én is elküldöm orvoshoz. És ha látom, hogy nem javul, akkor is. Hanem a kis egyszerű dolgokra, ami nem mehet át súlyos fertőzésbe pl.



2012. ápr. 12. 14:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

* kicsit

Sőt, ha olyan a dolog, visszük az éjszaka közepén oroshoz mi is.

2012. ápr. 12. 14:22
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magamon érzem, hogy mi a súlyos és mi nem. A kutyával nem lehet úgy kommunikálni és nem tudja elmondani, hogy "én most súlyos beteg vagyok, vigyél orvoshoz". Ha te bevállalod, hogy komolyabb baja is lehet a késlekedéstől, lelked rajta! Te kutyád, te felelősséged. Sajnos nem egy kérdező volt már itt hasonló vélekedéssel mint te, és el is pusztult a kutyája, mert mint utólag kiderült, mégiscsak súlyos volt. Vagy épp a házilagos kezelgetés mellékhatásaiba pusztult bele, mert nem tudta, hogy a humán gyógyszerek megölhetik a kutyát.
2012. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon kezelésnek az a hátránya, hogy simán félrekezelheted, mert amit kezelsz lehet csak egy tünet, de az annál sokkal súlyosabb. Ezt te nem tudod otthon eldönteni. Lehet, hogy mondjuk a kutyád szeme csak piros, de lehet, hogy az csak az okozat, nem tudhatod az okát.


Igazából te dolgod, hogy mennyit és mikor rohansz az orvoshoz, de biza én elviszem minden olyan alkalommal, amikor valami megváltozik rajta, vagy a viselkedésében, mert egyáltalán nem akarom, hogy komolyabb baja legyen, inkább lássa orvos. Én persze nem megyek el orvoshoz egy náthával, na de én tudom mérlegelni a dolgot.

2012. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elötem szólóhoz.Ha neked van gyermeked,de még nem tud egyértelműen kommunikálni,és vmi rendellenesség van vele,azonnal orvoshoz fordulsz hiszen nemtudja elmondani mi is a baja pontosan és nem várod meg amig komolyabbá fordul a helyzet. Mivel a kutyák nem tudják egyértelműen a tudtodra adni h valojában mennyire is komoly a betegség,ezért jobb szakemberre bizni a dolgot. Sok olyan betegség van aminek nem tulajdonitsasz nagy jelentősséget de későbbiekben olyan komoly szövödményei lehetnek h már visszafordithatatlan a helyzet,akkor inkább időben lépek és mi dent megteszek h ne legyen komolyabb baj!
2012. ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudod állapítani, hogy bélcsavarodása van, hogy csak kedvetlen vagy babéziás? Mert ezekbe bele is halhat.
2012. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem igaza van mert ugyan nem tudok kommunikálni a kutyámmal, de azért ha látom hogy van valami vele akkor a probléma súlyosságától függően rohanok orvoshoz vagy sem mert pl. egyszer lett egy seb a lábán és nem rohantam az orvoshoz, hanem kitisztítottam és bekötöttem és nem került ezrekbe .
2012. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a minimum, hogy a lehető legrövidebb időn belül felhívom az állatorvost. Ha olyan a probléma, akkor elmondja mit csináljak, mire figyeljek, és milyen esetben keressem fel személyesen a kutyussal.
2012. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem én, de mint írtam, hogyha látom, hogy ez súlyos lehet, rohanok rögtön az állaorvoshoz. És ha látom, hogy a közérzete jó, eszik, játszik, áttapogatom, és ha nem fáj semmije, csak piros a szeme, akkor utánaolvasok az internneten, könyvekben, és megnézem, otthon mit csinálhatok vele. Ha másnapra nem jobb, viszem az orvoshoz. Kicsit más a szempirosság, és a levertség.
2012. ápr. 12. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen? Akkor mi a kérdés? Ha látod, hogy nem súlyos, akkor kezeled ahogy jólesik! Ha súlyosnak ítéled, akkor orvoshoz viszed. De akkor egyik esetben sem kell megkérdezni itt a közösséget, hiszen te magad is el tudod dönteni. Aki ide felteszi ezt a kérdést, az gondolom azért teszi fel, mert nem tudja mi a baj, nem tudja, hogy súlyos-e és nem tudja hogyan kell kezelni. Erre felelősségteljesen mit lehet mondani? Ha ő sem tudja, aki mellett ott van a beteg kutya, akkor mi a drót másik végén mégis honnan tudnánk? Erre csak azt lehet mondani, hogy vigye orvoshoz! Ha azt írja, hogy beszakadt a kutya körme, akkor mi is azt fogjuk írni, hogy betadin+néhány nap kímélet. De amikor 10 ember 3 lehetséges betegséget vél felfedezni a tünetek alapján és 5 féle gyógymódot javasol, akkor az amúgy is bizonytalan kérdező mégis mit csináljon? Vigye orvoshoz a kutyát!
2012. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyerekemet is rögtön viszem az orvoshoz, a kutyámat miért ne vinném?????
2012. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!