Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire van szüksége egy kint...

Mire van szüksége egy kint tartott kutyának?

Figyelt kérdés
szeretnék venni egy nagytestű kutyát amit kint tartanék és most lenne először kutyám és nem igazán tudom,hogy mik kellenek neki:( segítsetek.

2012. ápr. 15. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy ház, ami szélvédett helyen van, és amiben természetesen kellemesen elfér, valamint 2db jó minőségű tál, víznek, ételnek. Pár játék amivel kedvére szórakozhat amikor nem vagy vele :-) remélem nem hagytam ki semmit!
2012. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2012. ápr. 15. 09:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló leírt kb. mindent.

De, milyen kutyát szeretnél? Ugye tudod, hogy sok pénzbe kerül és mivel kerti, még többet kell foglalkozni vele? Ha olyan fajta, egy társ nélkül rosszul érzi majd magát. És, mivel látom kezdő vagy, javasolnám, hogy nem sokat, csak egy kicsit várj, amíg utána tudsz alaposan nézni hogy mire van szüksége egy kutyának, hogyan kell gondozni.

2012. ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy jól szigetelt kutyaház amiben kényelmesen elfér, ha Komondor, Kuvasz vagy hasonló fajta lesz akkor meg száraz alja mert ezek a fajták nem igazán csípik az ólat.... Persze vannak kivétele!

2 tál egy kajás és egy vizes.

Nyakörv, póráz.

2-3 strapabíró játék.

Ha autóztatni is szeretnéd akkor nem árt egy box sem.....

2012. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kaukázusit vagy Golden Retrivert kérek,de inkább szerintem az első lesz!:) és tisztába vagyok h sokat kell vele foglalkozni ezért is most nyáron szeretném hogy kiskorába is rengeteget tudjak vele lenni:)
2012. ápr. 15. 11:56
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az előbbi listákat még kiegészíteném:

-napi szintű hosszú, fárasztó séták, póráz nélküli játék más kutyákkal

-játék, közös akciók a gazdival

-tanulás, szocializáció, szellemi fárasztás minden nap

-télen, amikor nagyon hideg van, és alig vagytok a kertben, akkor legalább a nappaliba-konyhába engedjétek be magatokhoz a kutyát néhány órára, hogy ne érezze magát kizárva a család életéből!!!

2012. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) és persze,ez alap lett volna h beengedem:)
2012. ápr. 15. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy jó választás lenne-e első kutyának egy kaukázusi. Elég domináns fajta... De megoldható persze, ha szeretnéd. Konzultálj a tenyésztővel, hogy mik az olyan alapfeltételek, amik kellenek neki (mármint foglalkozás tekintetében), és ha meglesz a kutya, járjatok el kutyasuliba. Nagyon sokat segít. Téged megtanítanak kutyául, a kutya szocializálva lesz, és mindkettőtöknek pozitív élményben lesz részetek.
2012. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kaukázusit nagyon nem ajánlanék első kutyának, ha még azzal sem vagy tisztában, mire van szüksége egy kutyának. Ezek nem édibédi ölelgetni való macik, hanem kemény őrkutyák, akik megfelelő nevelés híján rengeteg gondot, neadjisten balesetet is okozhatnak.

Maradj inkább a golden retrievernél, első kutyának tökéletes, könnyen kezelhető, könnyen tanítható, kedves, barátságos kutyák.

2012. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább Goldent válasz elsőnek.

A Kaukázusi kutya nem első kutyásoknak való.


Kutyaól, játékok, póráz, nyakörv, 2tál és mindig friss víz.

2012. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!