Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltásokra van szüksége...

Milyen oltásokra van szüksége egy kölyök kutyának? (és plusz egy kérdés)

Figyelt kérdés

Első kutyámat kapom és még sok mindent nem tudok, de szeretnék felkészülni. Olvastam, hogy amíg meg nem kapja az összes oltást, addig nem lehet sétáltatni. Mennyi oltásról van szó és mikor kapja az utolsót, ami után kivihetem?

Egy augusztusi születésű kutyám lesz, egyenlőre nem tudom, hogy minden oltást megkapott-e, de valószínűleg igen, viszont ezt mindenképpen kiderítjük mielőtt elhozzuk.

Másik kérdésem az lenne, hogy amíg nem sétáltathatom, addig csak takarítani lehet utána, ugye? Mivel takarítsam ezt fel, hogy ne legyen szaga?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. nov. 29. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Oltási könyvét kérjétek el mindenképp!

Ennyi idősen már az összes oltásának meg kell lennie.

4 oltása van amúgy a kölyökkutyáknak + a veszettségik.

Azt nem tudom, hogy ennyi idősen hogy oltanák a kutyust, ha nem lennének meg az oltásai, mivel ezeket olyan 6-8 hetes kora körül ajánlott elkezdeni és (min.) 14 naponta ismételni.

Én az első oltás után levittem úgy, hogy figyeltem rá nagyon, hogy ne szedjen össze semmit a földről ill. nem engedtem oda más kutyához. Hivatalosan akkor lenne teljesen védett, ha az oltási sorozatot végigcsinálod.

Nálunk nincs szőnyeg sehol se, így domestosos vízzel mostam fel, ha baleset történt.

2011. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az oltásprogram már befejeződött elvileg csak a veszettség elleni lehet hátra+ egy ismétlő...ha ez hiányos én el sem hoznám a kutyát...továbbá kérdés, hogy hogyan szocializálták eddig-mert egy tenyésztő ilyen idősen már egyedülmaradáshoz, pórázhoz, zajokhoz, emberekhez, fajtársakhoz, és szobatisztasághoz is szoktatta a kutyát-ha nem akkor szintén maradjon!...lehet venni normális kutyát is normális tenyésztőtől is, vagy ha már kihívás és szocializálatlan kutya kell akkor irány egy menhely!
2011. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

takarításhoz ammóniamentes de fertőtlenítő hatású szerek ajánlottak, ha lehet nem erős vegyszerek hanem pl. narancsolaj tartalmú szer, vagy biológiailag lebomló tisztítók a legjobbak

ha van parketta a lakásban akkor onnan egyelőre zárjátok ki a kutyust, vagy takarjátok le fóliával mert a parkettából nehéz eltüntetni a szagot

2011. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutya esetében az oltások:

parvovírusos bélgyulladás ellen

kombinált oltás

kombinált oltás

veszettség elleni védőoltás

Lyme-kór elleni védőoltás

Lyme-kór elleni védőoltás

veszettség elleni védőoltás kb. 9-10 hónaposan

kombinált oltás 1 éves korban

Nem árt ha még chip-elve is lesz a kutyus és később ivartalanítva is:) Árak szempontjából változó!

Remélem segítettem.

2011. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!