Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Ma voltunk kutya suliba nagyon ügyes volt mindent megcsinált de amikor el kellet engedni vagy játszanni kellet vele mindig elszaladt anyumhoz. Vissza jött csak annyi hogy mindig elszaladt egy pillanatra hozzá ha épp feloldást kapott. Hogyan lehetne ezt megakadályozni hogy ne szaladjon el tőlem?

2012. ápr. 15. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne menjen az anyukád, vagy legalább ne lássa a kutya. Ha még csak most voltatok először, akkor nehezen várhatod el tőle, hogy 100%-osan behívható legyen.

Felesleges olyan helyzetbe hozni, hogy utána meg kelljen szídni, amiért nem fogadott szót. Majd néhány hét/hónap múlva próbáld meg, akkor már biztos, hogy sokkal megbízhatóbb lesz:)

2012. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Növeld meg a kapcsolatot közted és a kutyád között, mondjuk fésülgesd, meg játssz vele sokat. Szerintem azért fut anyukádhoz, mert ő is sok időt tölt vele, és nem tudja eldönteni melyikőtök a gazdája.
2012. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Behívhatónak behívható. Viszont tök mind egy ki van velem mert ha ismerős akkor is oda szalad nem ez volt az első óránk. Múltkor mikor az ismerősünk vitt ki pedig vele igazán csak keveset találkozik a kutya hozzá is oda szaladt.

Ennél többet meg nem hinném hogy tudnék foglalkozni vele mert szinte az egész napot vele töltöm kivétel ha tanulok. Mert napi 3x séta és mindig én viszem Én fésülöm etetem itatom gyakorlok vele stb.

2012. ápr. 15. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor kérd meg az ismerőseidet, akikhez ilyenkor oda szalad, hogy egyszerűen fordítsanak neki hátat. Ne az rögzüljön a kutyában, hogy ilyenkor nagy örömködés van, hanem közömbösség. Te pedig nagyon dícsérd meg, ha visszament. Ettől nem fogja kevésbé szeretni őket, viszont nem lesz neki izgalmas oda rohanni.
2012. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen én is ezt kértem tőlük el is jön onnan egy idő után csak az idegesít hogy elszalad de akkor így rájön hogy minek szaladjak oda hisz úgy se foglalkoznak velem?

Vagy rosszul gondolom?

2012. ápr. 15. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
A kiképző mit mondott, mit csinálj?
2012. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem kérdeztem meg nem is figyelt így minket a szünetbe mit csinál a kutya.
2012. ápr. 15. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ott vagy a suliban, ahol a kutyád viselkedését tanulod kontrollálni, és nem kérdezed meg, hogy hogyan kontrollálj egy olyan viselkedést, amit ráadásul produkál is a kutya a kiképző orra előtt? Távolról sokkal nehezebb segíteni ezen, mintha konkrétan látja valaki, hogy mit csinál a kutya és mit csináltok ti. Legközelebb még a foglalkozás előtt mondd meg a kiképzőnek, hogy ez a gond, nézzen rátok néha és segítsen. Végülis azért fizeted.
2012. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ma kint voltak a rendőrök is hozták a kutyákat és most így a hobby kutyásokra annyira nem figyelt a kiképző szóval nem is akartam zavarni. De legközelebb az lesz az első hogy meg kérdezem.
2012. ápr. 15. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!