Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatáskor mit lehet...

Gabi86 kérdése:

Kutyasétáltatáskor mit lehet tenni hogy ne húzzon a kutyám?

Figyelt kérdés
csak akkor húz ha távolodunk otthonról.már próbáltam hogy elindulok a másik irányba(haza felé) ha húz mert olvastam hogy hatásos és akkor jön normálisan,de mihelyt ismét megfordulunk megint húz.Amikor meg rászólok vagy a nevét mondom akkor megint nem húz.Elég makacs természet,mert kicsit el lett kényeztetve.

2012. ápr. 15. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ahogyan öregszik türelmesebb lesz.

Másrészt, ha mindig azonos futót használsz pórázként, akkor azzal rendkívül jól lehet irányítani: megszokja, hogy mit engedsz neki is mit nem, biztonságot ad neki, mert érzi ha te megijedsz, ha látsz valamit, vagy, hogy merre akarsz menni. Az enyém legalábbis ilyen. Nem kellett tanítanom, de ha nem akartam, hogy bizonyos irányba menjen, akkor nem is engedtem neki. Akkor sem ha húz. ÉS nagyon sokat beszélek hozzá, hogy most arra, nem arra, fel, le, balra, jobbra. Érti ezeket a szavakat is, és nem kell se neki húznia engem, se nekem őt, mert tudja, elmondtam, hogy merre megyünk.

2012. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Rántsd meg a pórázt,majd lazitsd el. Sose engedd,hogy húzzon.
2012. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is nagyon húz, és nem tudok mit csinálni vele. Ötször olyan tempóban megy, mint ahogyan nekem kényelmes lenne. Nem is sétálunk, inkább szaladok utána. Visszatartani meg nem bírom, leszakad a karom.
2012. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Ha megállítom vagy magamhoz hívom akkor odajön egy darabig nem is húz,de aztán megint.2 kutyámat meg tudtam tanítani erre,de ő valahogy nehéz diónak tűnik.
2012. ápr. 15. 23:43
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk nem rég kezdtük ezt a séta dolgot,mert nagyon nagy kertünk,meg volt egy kutya ami miatt nem nagyon lehetett a környéken kutyát sétáltatni,mert minden kutyával összeveszett és nem is kötötték meg,meg a gazdájára sem hallgatott.
2012. ápr. 15. 23:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Amint megfeszül a póráz, rántsd hátra és lazítsd el. Ha laza pórázon megy akár csak rövid időre is, dicsérd meg. Vigyél jutalomfalatot, és azzal tereld el a figyelmét. Minden egyes alkalommal csinálj hátraarcot, ha húz. Próbálkozz, valamelyik csak bejön, de egyszerre mindig csak egy dolgot próbálj, mert ha félpercenként más a technika, sosem jössz rá, melyik hatásos :)
2012. ápr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
fuss!
2012. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!