Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így megfogja tanúlní, hogy...

Így megfogja tanúlní, hogy szépen sétáljon mellettem ne pedig húzzon és mennyen előre?

Figyelt kérdés
6hónapos labrador, amikor pórázon van akkor rohanna előre és nem jön mellettem. Vettem fojtó nyakörvet rövid pórázon a bal lábam mellet sétáltatom, és folyton dicsérem ha ügyesen jön. De valamikor nagyon menne előre és akkor inkább megfullad a buta de olyankor megállunk és lassan megyünk tovább. Szerinted jól csinálom?
2012. febr. 11. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
jól
2012. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

A fojtó nyakörvet szedd le róla, vegyél neki normális nyakörvet!!!!!!

Tarts magadnál jutalom falatot. Te diktáld a tempót és folyamatosan figyeld, hogy tartja-e. Ha látod, hogy sietni akarna , akkor szólj rá határozottan (Rex!Lassan!) ha visszaáll a tempóba akkor jutifalat, ha előre siet, akkor egy határozott,de nem túl erős mozdulattal rántsd vissza. Ha nem reagál rá, akkor állj, meg utánna vágj egy hátraarcot.De tapasztalataim szerint mindig a rántás a leghatásosabb! Fontos,hogy ne húzd vissza hanem rántsd (a szánhúzó reflexe miatt)

Bevetheted még néha azt is, hogy mikor el kezd sietni, határozottan válts irányt. Lépj be elé, emeld meg a pórázt, mondd hogy ,Balra!" és forduljatok balra majd ha jo akkor jutifalat. Ugyanígy a másik irányba is, póráz emel, ,,Jobbra" fordultok és jutifalat.

2012. febr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok! egyébként teljesen jól csinálod, amit írtam, azt kiegészítésként értelmezd!
2012. febr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy hasznàlod a fojtòt?
2012. febr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

A fojtót tudni kell helyesen használni. Ha nem ismered a szabályait, könnyen érzéketlenné teheted vele szemben a kutyádat. És ha megszokja a fojtót, szögeset teszel rá? Egyébként is, én kölyköknél nagyon ellenzem ezeket. Vegyél egy egyszerű nyakörvet és ahogy megelőz téged a kutya egy nagy lendülettel, figyelmeztetés nélkül fordulj meg és indulj az ellenkező irányba. Nyugodtan ránts rajta egyet a fordulásoknál. A fontos az, hogy mindig pont az ellenkező irányba menj, mint amerre ő akarna menni. Meglátod, a harmadik-negyedik fordulás után már nem tudod rántani, figyelni fog rád. Ha pedig következetesen csinálod ezt mindig, néhány hét alatt tökéletes lehet a pórázfegyelem nálatok is.

Ez hatékonyabb, mint a szimpla visszarántás, egyrészt, mert ott lehetnek súlyos balesetek, különösen fojtóval, másrészt te ezzel mutatod azt, hogy te vagy a főnök, te szabod meg mindig az utat, nagyon jó dominancia gyakorlat és harmadrészt, mert a kutya sokkal hamarabb rájön, hogy tilos előre rohannia.

2012. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!