Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsok, mi a csudát...

Kullancsok, mi a csudát csináljak? Félek, hogy beteg lesz.

Figyelt kérdés

A kistestű kutyámat imádják a vérszívók, tökmindegy mit teszek rá, spot-on mellett is 5 kullancsot szedtem ki belőle az elmúlt másfél hét alatt. Tegnap este is kettő volt benne. Nem lehettek régóta benne, mert még kicsik voltak, tehát 1-2 órája szívhatták a vérét. (a többit is korán kivettem, azok is kicsik voltak) De tudom, hogy ha fertőzöttek, akkor a kutyám így is fertőződhetett, igaz kisebb eséllyel.

Félek, hogy babéziás lesz, szerintetek érdemes lenne egy vérvételt csináltatni? Ennyi kullancs még soha nem volt benne ilyen rövid idő alatt...mindig arra gondolok, hogy ha megbetegszik, nem fogom észrevenni a tünetek alapján. Olyan haspók, hogy szerintem neki nem venné el az étvágyát a betegség sem :S

A másik a Lyme kór...az nem kimutatható, milyen tünetei lehetnek, ha megbetegszik?



2012. ápr. 16. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.a spot on nem azt jelenti,hogy nem megy a kullancsa a kutyába, azt jelenti,hogy rövid idő alatt elpusztúl vagy "elengedi" a kutyát. Mielőtt még fertőzne.

figyeld, ha bágyadt, nem eszik,azonnal doki

2012. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyi minden van már kullancsok ellen. Én azt használom amit a lapockája közé kell csepegtetni és azóta nem volt benne, pedig már én is szedtem ki párat. Próbálj ki más dolgokat is van választék bőven. Ha úgy gondolod, hogy megnyugodnál ha elvinnék a kutyust egy kivizsgálásra szerintem tedd meg. Baja nem lesz belőle!
2012. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát megértem az aggodalmadat, amikor az enyémbe ment kullancs egyből doki és kapott egy szurit babesia ellen. Mikor elmesélte a következményeit, nem is gondolkodtam, hogy kérem-e a szurit. A babesia-t elvileg a vizeletéből látod, ha ilyen vöröses barnás akkor baj van. Nagyon kell vele vigyázni, mert pár nap alatt lerombolja a kutyát. A Lyme kórt később lehet csak észrevenni kb 3-4 hónap múltán, ha mondjuk egyszer csak elkezd sántikálni vagy ilyesmi. Azt javaslom az ilyen dátumokat mindenképp írd föl, hogy mikor volt benne kullancs. Ha mész dokihoz sokat számít.

A másik, milyen márkájú spot on-t használsz? Mert nem minden kutyának jó ugyanaz. Én az Exspot on-t használom, Kiltix nyakörvvel kiegészítve. Próbálj meg vmilyen más márkát.

2012. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


1. Tudom, hogy a spot-on elvileg kinyírja a kullancsokat, de ezek még éltek...

2,3. Már mindent próbáltunk, cseppeket, nyakörveket, és sajna mindig belement 1-2 kullancs. Bolha is volt már benne a cseppek mellett, tavaly pedig szúnyogtól kapott microfilaria fertőzést :(

Az Imisol injekciót nem akarnám feleslegesen előre beadatni, mert az nagyon károsítja a májat.

Használtunk már Frontline-t, Advantixot, Practicot, ProMeris, Scalibort. Most még a Virbac Duowint akarom kipróbálni...

2012. ápr. 16. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!