Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajták alig...

Magyar kutyafajták alig vannak az utcán. Ennyire ciki?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 09:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én kifejezetten büszke vagyok a mudimra, és örülök, hogy Minden egyes embernek elmagyarázhatom, hogy Csili milyen fajta! Ugyanis senki sem ismeri, olyan is volt már, hogy felírták a fajtáját papírra! Mintha valamilyen különleges fajta lenne!

Nagyon örülök, hogy népszerűsíthetem a magyar fajtákat, és egyáltalán, eszembe sem jutott eddig, hogy ciki lenne.

2012. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is büszke vagyok a mudimra. :-)

Itt a lakótelepen van még egy fehér puli és vagy féltucat vizsla...

Nem ciki, csak nem nagyon ismerik őket és keveset lehet lakásban tartani közülük.

2012. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a faluban rengeteg Magyar vizsla, Kuvasz, Pumi és Puli van.

Pulim nekem is van.


1. válaszolónak üzenem. Egy Pulit lefárasztani nem egy fél nap. 1,5 óra intenzív mozgás szellemi fárasztással együtt kifárasztja!

2012. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy alig vannak. Én is egy csomót látok nap mint nap. Amúgy szerintem ez a néperűsítős duma egy nagy hülyeség. Most mudiról fogok írni, mert nekem az van, ahhoz értek. Tehát a véleményem: engem nem érdekel, hogy a 7 éves kisgyerek felismeri-e a fajtámat vagy sem. Engem az érdekel, hogy a border collies, a belgás stb. azt mondja, igen, ez egy jó kutya. És ehhez pl. az kéne, hogy az állítólag a fajtáért rajongó muditenyésztők egy része ne tegyen keresztbe akkor, amikor a vezetőség kitalálja, hogy az ösztönpróba, dp szűrés és a karakterteszt legyen a tenyészengedély kiadásának a feltétele. Nem biztos, hogy jó, hogy ezt itt leírtam... Kicsit azt sugallta, hogy a mudik nem jók. Ez nem igaz. Tényleg kitűnő munkakutyák, remélem, azok is maradnak. Csak úgy gondolom, nem népszerűsíteni kell, hanem jó kutyákat tenyészteni, mert nagy bajok lesznek itt hamarosan, ha nem áll le ez az esztelen népszerűsítés (mudit mindenkinek: mudit panelba, mudit a 80 éves néninek, mudit a Jóistennek is). És megérteni, hogy nem mindenkinek valók a magyar fajták. És elfogadni, ha valakinek más tetszik, legyen az border collie vagy valami más. Nem dühöngeni, hanem elmenni az agility meg mittoménmilyen pályára és bebizonyítnai, hogy van olyan jó a fajta, mint a border. Főleg, hogy jelenleg nagyon messze vannak a kihalástól a maygar fajták. Sőt, az agility elterjedésével egyre többen választják a mudit és a pulit. Jó, az agár meg a kopó elég ritka fajta, de ők aztán tényleg nem valók akárkinek. A magyar vizsla az AKC statisztikái szerint megelőzi népszerűségben például a bordereket, a bullterriereket, az angol cockereket vagy az amstaffokat. Nem kell problémát látni ott, ahol nincs is.
2012. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
* egyre többen választják a mudit és a puMit
2012. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök hogy nem sokat látni most ez lehet hogy hülyeség de legalább így nem teszik tönkre ezeket a csodás fajtákat. Nekem a mudi a kedvenc kutyafajtám de hál' Istennek, hogy nem divat kutya. Mudis fórumon fent vagyok és ott elég sokan vannak persze szerte az országban. De ők munkásak (frizbe, agility,terelés,kiállítás,bh stb..) :)
2012. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Felénk meglepően sok mudi van. Legalább 10 csak a közelünkben. Nekem 3. És igen, nekünk elég sokszor beszólnak, legalább hetente, ha kimegyünk. Bár lehet, hogyha más fajtával mennék, akkor is beszólnának.
2012. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én csak magyar kutyafajtáért adnék ki pénzt és természetesen a menhelyi, sintértelepi kutyusokért! A többi fajtából pl. yorki, westie van elég, talán túl sok is. Szerintem egyáltalán nem ciki! Magyar ember tartson magyar kutyafajtát vagy fogadjon örökbe menhelyi, sintértelepi kutyust! Akinek nincsen konkrét célja a kutyával pl. vadászat, terelés stb. az ne vegyen kutyát, inkább fogadjon örökbe! Nem értem miért jobb egy yorki hatvan ezerért, mint egy keverék ötezerért... Ez az oltás, chippelés árának egy töredéke, amit ki kell fizetni egy menhelyi kutyusért.
2014. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem meg az tartson magyar fajtát, akihez az illik. Én sem adnék ki egy fillért se yorkiért, de akinek az tetszik, azt se kell leszólni.
2014. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!