Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pattanásos a kutyám?

Miért pattanásos a kutyám?

Figyelt kérdés
Pár napja eléggé sok pattanás jelent meg a kutyám (kínai kopasz kutya) bőrén és nem tudom h mitől...Kentem olajjal,testápolóval rendszeresen most felfügesztettem 2 hétig mert arra gondoltam hogy lehet hogy amiatt...de ha valaki tud valami megoldást az lécci írja meg (ha nem múlik el 2 héten belül viszem állatorvoshoz szóval azt ne írjátok)
2012. febr. 15. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem pattanás, hanem kiütés! Alleriga miatt lehet!
2012. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kínai kopasz kutya bőrére jellemzőek a mitesszerek, pattanások, a fajta jellegzetessége.
2012. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:

Mitesszer. Nem fürdetted meg elég gyakran. Kozmetikus leradírozza, de otthon is kinyomkodhatod. Azt hiszem van spéci bőrradír nekik. Eltömődhetett a pólusa a kenegetésektől. Nem vagyok jártas benne, csak láttam már ilyet és a gazdája mondta, hogy mit szokott csinálni.

Tenyésztője nem mondta el, hogy kell tisztítani?

2012. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök mindent!


Egyébként 2-3 naponta szoktam fürdetni, és a tenyésztő csak annyit mondott h testápolóval nyáron naptejjel kell kenni a bőrét.

2012. febr. 15. 17:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A ruha miatt is lehet ám. Nem kell állandóan kenni- én is csak heti 1szer max.2szer kenem kutyut, mert az sem tesz túl jót neki. Bőrradír mehet neki, amit te is használsz, semmi extra + baba testápoló, azzal még szerintem senki sem faragott be. Aztán a kaja sem mind1 ám! Kutyud mit kap enni?
2012. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Száraz meg húsos kutya kaját változatosan(Chappi)
2012. febr. 15. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:

A Chappi nagyon rossz kutyaeledel.

[link]

2012. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én zöld kagylós happy doggal etetem őt. azóta eltűntek a gagyák. és külön főzök neki-rizs,husi,sok zöldség és gyümi megy bele.(mondjuk erre a célra nem veszek külön gyümit,a kevésbé guszta, fonnyadt alma a kamrából tökéletesen jó neki)Az a lényeg,hogy az ilyen zsíros perkelt maradékok etetését lehetőleg kerüld, mint ahogy a tartósító szerrel telenyomott műkajákét is: sajt, májkrém, péksüti stb.
2012. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Egy ilyen pici kutyának vehetnél minőségi kaját, nem annyira megterhelő a pénztárcának prémium kajával etetni, mint mondjuk egy dogot. az ilyen hulladékoktól nem csak bőr, de egyéb problémái is lehetnek.
2012. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is pattanások vagyok (kamaszkorom miatt), anyám lemossa mit tudom én hogy hívják szerrel. Bár értek a kutyákhoz, de mindennek van határa, valahogy meglehet oldani a te kínai kopasz kutyádon ezt a pattanásos ügyet.
2012. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!