Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző Védő kutya oktatás?

Őrző Védő kutya oktatás?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtük a kutya ovit (még csak 4hónapos) A kiképző mondta, hogy jó őrző védő lehetne belőle, mert szeret rongyozni meg jó a harapása stb. De mondta hogy ő rá fog menni bottal meg meg is fogja ütni! Ez a képzés tényleg így működni ??? Mert ha igen, nem lesz túl hamis a kutyám ? Nem veszti el a bizalmát az emberekben ? Legfőbb képpen bennem mert mivel én is itt vagyok és hagyom hogy őt egy "ideges" megüsse ?? Igaz még kicsi messze van még attól hogy ilyet tanuljon, de hát még is félek, hogy többet ártok vele neki mint használok, mert alapból nagyon barátságot és mindenkit szeret. Ha van olyan kutya aki rá morog vagy ne tán megkapja inkább elmenekül mint hogy vissza támadjon meg rögtön megadja magát. Soha senkire még rá se morgott, se kutyára se ember. Amúgy egy német juhászról van szó!

2012. ápr. 16. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapostól még messze van az ÖV kiképzés.

Meg kellüni, hogy ne féljen a bottól.

Nem lesz semmi gond, a "támadó" neki nem ember, nem lesz se bizalomvesztése, se agresszív nem lesz tőle.

Nekem 2 kutyámnak van meg az ÖV-je, kenyérre lehet kenni őket

2012. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Németjuhászt tartasz ami kifejezetten örző védő fajta. Akkor mi a gond? Ha jó idegzetű kutya tanítás nélkül is megvéd valahogy, ha felnő,és ő úgy érzi szükséges, de tanítással le is tudod majd állítani.De ha nem akarod ,akkor mond meg a kiképzőnek ,hogy kösz de kihagyod ,csak a fegyelmező rész érdekel.
2012. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ütést nem úgy kell érteni, hogy jól elverik. Egyrészt tényleg még rengeteg idő amíg el fogtok jutni odáig, másrészt meg úgy kezdik, hogy eleinte tartják csak a botot, majd felette suhogtatják, később néha picit hozzáérintik, majd a végén aprókat ütnek a kutyára, kb olyan erősséggel mikor jól megpaskolod. Az egészet játéknak fogja majd fel, nem okoz majd sem fizikai, sem lelki traumát neki.
2012. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bizony még messze van tőle, hogy ő is őrző védő legyen :D Majd meglátjuk hogy mi lesz akkor ha oda jutunk, hogy már képes komolyabb dolgokat is megtanulni. Csak hát meglepődtem mikor az oktató olyan nyugodtan és simán mondta, hogy meg is fogom ütni :-( Meg hallottam, hogy ez egyik férfival beszélni aki mondta neki, hogy csinálni kéne valamit a kutyával mert be ment a portájukra egy férfi a kutya meg ott kolbászolt hátul amíg a pasi össze pakolt, erre mondta a kiképző, hogy hozd le meg elmegyek én hozzád és jól szájba rúgom egy párszor :-( NA mindegy még egyszer köszönöm. Először is az a lényeg, hogy hallgasson rám rendesen és az alapdolgokat meg tanulja, utána majd meglátjuk!!!
2012. ápr. 16. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen a kiképző, akkor én bizony másikat keresnék. De kb így néz ki egy Öv munka:

http://www.youtube.com/watch?v=CJHB_nJVEuo&list=UUxRJdT5PJmA..

(1percnél van a visszatámadás) Ha jól megnézed szinte végig a kutya felett suhogtatja a segéd a botot, 1-2x lehet hallani kisebb csattanást, akkor találja el, de a kutya meg sem érzi.

2012. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen így azért mindjárt másabb !!Köszönöm a linket. Ha oda jutunk úgyis meglátom, hogy ő hogy csinálja és akkor is mondhatom neki, hogy köszi inkább nem kérném ezt a nevelési módszert!! Nagyon jó videó volt!!!!
2012. ápr. 16. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első időkben csak nagyon óvatosan suhogtatnak a bottal vagy megsimítják vele a fejét, had szokja. De amikor már belelendül és felnőtt kutya lesz ,fogja a csibészt,simán bele is rúgnak egyet kettőt, egy jól képzett kutya fel sem veszi ezt, és éles helyzetben is kaphat nagyobbat is ,mégsem ijedhet meg.
2012. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez is igaz!!!!!!
2012. ápr. 16. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Normális segéd nem rugdalja a kutyát és nem veri el, a kutya elbírná fizikálisan az igaz, de ÖV kiképzésen neki jól kell éreznie magát, játéknak felfogni az egészet, hisz akkor jó, ha élvezi amit csinál. Hogy élvezné azt a kutya, ha olyan lenne a kiképzés, hogy jól megrugdossák? Jól bekattanna maximum, de kedve nem lenne csinálni az is biztos.

IPO 3-as vizsga (nemzetközi ÖV legmagasabb szint):

http://www.youtube.com/watch?v=PdYwYAevHQ4

Ez a max. amit egy Normális kiképzésen is kap a kutya ütlegelésből.

2012. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Az a kiképző, aki úgy akarja tanítani házőrzésre a kutyát, hogy "szájba rúgja", az nem kiképző.Rá lehet vezetni a kutyát a ház védelmére. De nem úgy, hogy a fájdalom miatt féljen az embertől. Aki ért hozzá, tökéletesen meg tudja tanítani az őrzést. Az ilyent hívják kiképzőnek.
2012. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!