Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyám elhízása...

Mit tegyek a kutyám elhízása ellen?

Figyelt kérdés

1 éves Pekingi Palotakutyám van. Úgy tudom, 5 kg-nak kellene lennie, de ő 7 kg-os. Mi rontottuk el, tudom, mert kiskora óta a nap minden szakában van előtte kutyatáp, egy egész tállal, amit kb. 3/4-éig ki is szokott enni. Próbáltuk már, hogy napi 2× kap ételt, csak reggel és este rakjuk elé a tálat, de nem vált be. Egész nap nyüszögött és úgymond hisztizett az étel miatt, ott állt, ahol a tálja szokott lenni. Ha akkor sem rakjuk elé, akkor pedig "bosszút áll", megrágja a cipők sarkát, a falat kezdi rágcsálni, vagy épp az egyik fa széket eszi. A mozgása elegendő, kertes házban élünk, ahol el tud futkozni, valamint naponta 2× visszük sétálni 0,5-1,5 órára. (Ez az időnktől függ)

Aki tud valami hatásos módszert, kérem segítsen!



2012. ápr. 15. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki, hogy hisztizik egy hétig. Utána abbahagyja
2012. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám és ilyen volt, bár a beagle. Sajnos előfordulhat, hogy ez valamilyen veleszületett betegségre utal. Próbáljátok folyamatosan csökkenteni a kajáját, hogy mindig kevesebbet. Hát a bosszú... vannak olyan természetes anyagú sprayk, amiket kiskutyáknak találtak ki, keserűvé teszi azt, amit befújtok vele (pl. ágy lába). A cipőket max. tegyétek el előle. Mást nem tudok javasolni.

Sok szerencsét a kutyushoz :)

2012. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs más megoldás, Nektek kell erősnek lenni. Ha hagyod, hogy mindig kihisztizze a kaját, akkor a helyzet tovább fog romlani.

Napi 2x etetés, és amikor bosszút akar állni, akkor tereld el a figyelmét játékkal.

2012. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bosszúból rágott, hanem unalomból. Lehet, hogy unalmában mindig evett, mire te elvetted tőle az unaloműzőt, ezért keresett más elfoglaltságot.
2012. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem egészséges, ha egész nap ehet. Nem az ő gyomrának találták ki a folyamatos terhelést. Egyen napi egyszer, a maradék időben meg bírd ki, hogy hisztizik, vagy ami még jobb, szólj rá, hogy fejezze be, Tudom, hogy zsebkutya, és neki nem szoktatok megtiltani dolgokat, de tanuljátok meg - azt meg a mentális egészsége érdekében.
2012. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy igaz, hogy zsebkutya, de be van szabályozva mit tehet és mit nem. A büntit is ismeri már, csak a kaja miatti nyüszögésével egyszerűen nem tudunk mit csinálni.
2012. ápr. 17. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!