Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan véditek a szuka...

Ti hogyan véditek a szuka kutyusotokat párzási időszakkor, ha nem kívántok kiskutyákat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt Pl: bugyira,kennelbe zárjátok stb.

Mindenki ötletére,véleményére kíváncsi vagyok:)

Én elzárom estére a 9hónapos kutyusomat viszont napközben vele vagyok a kertben, de nem tudom ez-e a legjobb megoldás neki ezért szeretném ha megosztanátok velem a ti módszereiteket.

Sajnos akárhányszor csináljuk meg a kerítéseket,mindenáron bejönnek a kan kutyák a szagra!

Ivartalanítani pedig nem szeretném,okokból kifolyólag!


2012. ápr. 16. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
tenésztek, tehát ivaros kanokés tüzelő szukák is vannak.Sajnos a tüzelő szuka ilyenkor el van zárva leginkább a lakásban van, ahová a többiek csak este jönnek be. Valamin ilyenkor az ivaros kanokat is el kellkülöníteni egymástól, tehát a kert több "szekcióra" van felosztva (kb 500 m2 mindegyik) ahol pár szuka és egy kan van napközben. éjszaka a tüzelőszuka egy külön szobában alszik a többiek pedig együtt a "kutyaszobában" ami a nappalim egyik fele
2012. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Ivartalaníttattam.

Milyen okokból kifolyólag?? Ugye nem szaporítani akarod??

Így is van elég génhibás kutya..

2012. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretném párosítani,se azonos fajtával se másfélével.

Ellene vagyok ennek az ivartalanítás dolognak valamiért.

De úgy gondolom évi 2x2-3 hetet bőven kibírok,vigyázni fogok rá,hogy ne legyen vemhes, ezért is tettem fel a kérdést, hogy ki,hogy védekezik ez ellen mert úgy gondolom az országban nem minden kutya ivartalanított, illetve biztos vagyok benne,hogy a tenyésztőknek is van valamilyen módszerük amivel megvédik a tenyész szukájukat a nem általa kiválasztott többi kantól, mint pl:ahogy az első válaszoló is írta!és köszönöm is neki a választ.

2012. ápr. 16. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jobb lenne ivartalanítani ha nincsenek kiállítási és tenyésztési céljaid. Így elkerülhető lenne pl. a méhgyulladás......


Nekünk mikor volt kan, szuka is kiállítási célból. Ilyenkor mikor a szuka tüzelt ő kennelbe volt zárva. Mikor a szuka volt kiengedve felügyelet mellett akkor meg a kan volt bezárva. De miután már nem akartunk kiállításra járni és nem akartunk kis kutyákat így a szukát ivartalanítottuk.

2012. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy több lesz az 2x3 hétnél. ha nem vemhesül nagy a valószínüsége az álvemhességnek, az gyógyszereskezelést jelent. Valamint szinte biztos 3-4 éven belül a gennyes méhgyulladás.

az ivaros szukáknál 80%-os a méh-emlő daganat okozta halál.... kérd ki az orvosod véleményét is,én ivartalanítanék

2012. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs probléma, eddig még nem jöttek a kertbe kanok. Amúgy lehet az ivartalaítás lenne a megfelelő, de nem szólok bele.
2012. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, fogamzás gátlás. Mi fogamzás gátlót használunk. egy kanunk van még de eddig úgy néz ki hatásos. :)
2012. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is reteszelés van, és nem tudom, hogy szerencse-e de most mind a 3 szukám "összetüzelt", igy csak 1 turnus van. Ilyenkor a kan többet van velünk, jobban le van fárasztva, és ő van inkább kint, mig a lányok a házban, vagy felváltva játszunk az udvaron.
2012. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!