Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya?

Melyik fajta kutya?

Figyelt kérdés

- Első kutyának

- Benti kutyának, de ha úgy hozza az élet lehetne kinti benti

- Családszerető, gyerekekkel, más állatokkal nem árt ha kijön, ne egygazdás, vendégekkel barátságos

- Közepes méretű

- Nem extra mozgásigényű, napi 1-1,5 óra intenzív mozgás, tanulás

- legyen bújós, aki odafekszik hozzánk simire, tv-zni

- A szőre nem hullós annyira, illetve a szőrtípusának megfelelő ápolással ez minimalizálható (gondolok itt a trimmelésre pl)

- Ne legyen rövid szőrű, de nagyon hosszú sem, kozmetikáztatás nem gond, de nem akarom naponta 2 órát fésülgetni

- Egészséges típus legyen, ne legyen 450 féle genetikusan örökölhető betegsége

- Legyen csendesebb fajta

- könnyebben behívható, tehát ne vadászkutya, amikről azt olvastam, hogy felvesz egy nyomot és nem lehet elterelni a figyelmét róla, hiába tanították

- ne legyen ritka fajta, úgy értem, legyen több kennel is az országban, hogy tudjak választani, érdeklődni, megtalálni mindenben a legkedvezőbb kiskutyát

- mindenképp fajtatisztát szeretnék, lehet belekóstolnék vele a kiállítások világába is


2012. ápr. 17. 21:09
1 2
 11/15 compactegon ***** válasza:
51%

akkor ne csak fajta alapján válassz. párat nézz meg, olvasgass utána, majd a tenyésztőtől kérj egy nyugodtabb kiskutyát. nekünk amstaffunk van, de egy kanapémalac. fajtája szégyene :D:D

a helyedben bennük gondolkoznék:

-közepes, nagy uszkár (nekem nyíratlanul tetszik :))

-staffbull, staffordshire terrier

-spániel

-boston terrier, bár ő kisebb

-boxer

ha kitaláltad milyen fajtát szeretnél, akkor nézd ki a tenyésztőt és kérd ki a véleményét :)

2012. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Közép uszkár, vagy közép schnauzer. De inkább uszkár, mert a snaci nem biztos hogy hozzádbújna, kicsit függetlenebb fajta. Az uszkár minden feltételednek megfelel, a snaci is, kivéve ennek az egynek. Mennyit tudnád agyilag fárasztani?
2012. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Border collie. Okos, közepes méretű, a szőrét elég vedléskor fésülni.Nem tudom a collie alatt őt vagy a skótjuhászt értettétek, ha őt akkor bocs h. ismétlek.
2012. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezt b@sszus nem hiszem el... ha nem keveréket írunk válaszként, akkor már csak sz@r lehet a válasz, vagy mi van??? Elképesztő...
2012. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Minden válaszra adtam a zöld kezet. :) Köszönöm tetszik a spáni is, az uszkár is, a snaci is és a boston terrier is. Utána olvasok mindegyiknek. Köszönöm mégegyszer. :)
2012. ápr. 18. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!