Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy golden...

Mónika07 kérdése:

Border collie vagy golden retrivert válasszak?

Figyelt kérdés

szeretnék egy kiskutyát csak nem tudom még melyiket.mindkét fajta nagyon tetszik (a border felé húz jobban a szívem)

nagy kertes házban lakunk van 3 cicánk is, eleinte sokat tudnék lenni a kutyussal de szepttől suli miatt hanyagolna kéthetente 5 napra.úgy hallottam a borderrel sokat kell foglalkozni nem lenne depis ha nem látna annyit?anyuék sincsenek mindig otthon? kenelt is szerettem volna csináltatni de barátom szerint nem tűrnék meg,de én meg félek h elszökik vagy bántja a cicákat.ezek alapján melyik lenne jobb választás?


2012. ápr. 18. 09:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a kennelre azért gondoltam h ha pl vendégek jönnek be lehessen zárni vhova h addig ne ugrálja összeőket vagy amíg picike ott aludjon így én is nyugodtabban alszok h nem kóboról el(egy kutyán így veszett el majd elütötték)
2012. ápr. 18. 09:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a golden. A border munkakutya, nemcsak fizikailag, hanem agyilag is sokat kell fárasztani. Heti 5 nap kiesés, az rengeteg.
2012. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
A golden retriver is nagy mozgásigényű kutya.
2012. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne bordert. Rettenetesen nagy a mozgásigénye, ahogy látom, a tiedhez képest mindenképp. (Egyébként a goldinak sem kicsi.) Nem írtad pl a napi sétákat, úgy jön le a szavaidból, hogy csak a kertben lenne a kutya. Ez nem elég igazából egy kutyának sem, de egy bordernek főleg nem. A borderrel viszont muszáj, hogy minden nap minimum 3 órát intenzíven mozgasd, játék, tanulás, sétáltatás. Ahogy látom, te ezt nem tudod neki nyújtani.

Egyébként nem az a baj, hogy depis lenne, ha 5 napig nem lennél otthon. Hanem az a baj, hogy azalatt az 5 nap alatt lenne, aki minden nap 3 órát játszik vele, tanítgatja? Még ha te, amikor otthon vagy meg is teszed ezt, azt mondod, hogy ok, border kell, akkor vállalom, hogy minden nap elmegyünk együtt sétálni valahova, ahol tudunk játszani is nagyokat. De amíg nem vagy otthon, a kutyának akkor is szüksége van erre. Gondolom úgy képzeled, hogy a kutya addig is jól elvan a kertben. Ez nem igaz, akkor is kell, hogy foglalkozon vele valaki, bármilyen fajtát is választasz, főleg, ha munkakutyát.

Így, mivel az a kutya nem csak a tied lenne, együtt kell kiválasztanotok a fajtát. Beszéld meg ki lenne az, aki szeptembertől azon a két hetente 5 napon elvinné sétálni a kutyát, legalább naponta, 2naponta 1x. Válassz úgy, hogy ez a személy is elbírjon a kutyussal, legyen energiája hozzá. Talán a golden jó lehet, de még ebben sem vagyok biztos. De a border semmiképp se. Sajnálom, én így látom. :S

Ha nem tudsz neki megfelelő mennyiségű mozgást biztosítani, semmi baj. van ilyen, így is lehet kutyád. csak válassz okosan, átgondolva, mi az amit te adni tudsz, és ehhez milyen kutya passzol. hosszú évekre választasz társat, olyat kell keresned, akivel később is gondtalan lesz az együttélés.

Nem kell a kennel. Amíg kicsi, engedd be a házba. Az ugrálásról pedig le kell nevelni. A kölyök kutya nem fogja a cicákat bántani, inkább ha van egy karakán macskád, az tartaná terrorban a kiskutyát. :P

2012. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, persze, a retrieverekkel is sokat kell foglalkozni. A barátnőmnek goldija van, kertben van tartva, de akkor is kijár vele minden nap minimum 2x, de inkább 3x. Abból az egyik legalább 1-2 órás séta.

Azt nem mertem írni, hogy ilyen körülmények közé nem javaslok semmilyen kutyát...

2012. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek! Nem javaslom egyik kutyát sem. Inkább egy olyan kutyus kellene, akinek kicsi a mozgásigénye, és magában is jól el van. Ha mindenképpen kutyus szeretnél. De igazán minden kutya igényli a foglalkozást, és kell is nekik!
2012. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Border Colliet semmiképp sem ajánlom. Napi szintes labdázást, játszást, frizbizést, sétálást igényel + szellemi lefárasztást. Nagyon rossz lenne neki és valószínűleg miután elintézné a kerteteket el is szökne.
2012. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bordert tartani életforma... nem depis lenne hanem szétszedné a kertet, nagyon durván rombol ha nincs lemozgatva. Nem véletlen kerül annyi border a menhelyekre, sokan megbánják miután megvették.


A golden szintén nagy mozgásigényű fajta de a borderhez képest azért elviselhetőbb de szerintem gondolkodj olyan fajtában ami nyugisabb... mert lehet, hogy a golden családi kutyaként híresült el de valójában munkakutya és komoly viselkedési problémái alakulhatnak ki ha nincs lemozgatva.

2012. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bizony. És tényleg nem azért mondjuk, mert rosszak akarunk. Hidd el sokkal könnyebb lesz az életed egy nyugodt típusú kutyával. Nagyon nagyon sok aranyos fajta van, de ha te nem vagy nagyon sportos, vagy teljesen elhivatott ne ezeket válaszd.

Itt mindekinek segítenek választani fajtát, ha leírja, milyet szeretne kb, és hova kerülne, mennyi ideje lenne rá.

Az a legfontosabb, hogy összepasszoljatok a kutyával.

2012. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszoktat! ezek alapján (meg utána is olvastam) nem a bordert fogom választani

a mozgásigény nem zavar sőt pont olyan kellenne amivel lehet foglalkozni,mivel eléggé otthon ülős vagyok sajna(falun lakom)nem sokmindent lehet csinálni és jó lenne picit sportosabb lenni , sétáltatni egyértelmű hogy vinném, van nagy focipályánk 2 is,ahol lehet jobban játsazni mellettünk is van egy nagy üres füves telek ,meg örülnék egy barátnak is kuyta személyében ami talán jót tenne a lelkemnek is:)

2012. ápr. 18. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!